Sports
Hokejs

Pēc smagas slimības 40 gadu vecumā aizsaulē devies kādreizējais Latvijas hokejistu komandas biedrs0


Roberts Jekimovs (no labās) un Skots Macka 2010. gadā “Jokipojat” sastāvā kļuva par Somijas otrās spēcīgākās līgas čempioniem.
Roberts Jekimovs (no labās) un Skots Macka 2010. gadā “Jokipojat” sastāvā kļuva par Somijas otrās spēcīgākās līgas čempioniem.
Foto: Facebook/Roberts Jekimovs

Svētdien 40 gadu vecumā pēc smagas slimības mūžībā devies amerikāņu hokeja uzbrucējs Skots Macka, ar kuru kopā vairākos ārzemju klubos spēlējusi virkne Latvijas hokejistu.

“Vieglas smiltis. Tu biji spēcīgākais cīnītājs. Manas domas ir ar taviem tuvajiem. Mums tevis pietrūks, vecīt,” tā savā “Facebook” profilā ierakstījis Roberts Jekimovs, kurš kopā ar Macku spēlēja 2009./10. gada sezonā Somijas otrās spēcīgākās līgas komandā “Jokipojat”.

Macka sirga ar amiotrofo laterālo sklerozi – tā ir idiopātiska strauji progresējoša, vienmēr letāla neiroloģiska slimība. Tās rezultātā muskuļi pārstāj funkcionēt līdz iestājas pilnīga ķermeņa, tai skaitā arī runas un elpošanas aparāta, paralīze.

Saistītie raksti

Šī diagnoze viņam tika konstatēta 2015. gadā. Šī gada jūnijā iznāca dokumentālā filma “My Turn, The Film”, kurā atainoti Mackas dzīves pēdējie gadi, tāpat hokejists dibināja fondu, kas vāc līdzekļus, lai izpētītu nāvējošo slimību.

Skots Macka spēlēja hokeju ASV koledžu čempionātā, bet vēlāk pārcēlās uz Eiropu, kur uzspēlēja Vācijā, Dānijā, Somijā, Zviedrijā un Lielbritānijā. Vairākus gadus Dānijas komandā Odenses “Bulldogs” viņš cīnījās plecu pie pleca ar Latvijas hokejistiem – Aleksandru Macijevski, Sergeju Višegorodcevu, Agri Savielu, pēc tam Somijā – Robertu Jekimovu. Karjeru viņš noslēdza 2012. gadā.

 

 

LA.lv