×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
2. septembris, 2016
Drukāt

Pēc vilku uzbrukuma aitām un teļiem Ziemeļvidzemē nomedī četrus pelēčus (1)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Pēdējos divos mēnešos Ziemeļvidzemes virsmežniecības teritorijā bijuši pieci vilku uzbrukumi mājdzīvniekiem, informē Valsts meža dienests.

Šajos uzbrukumos saplosītas 19 aitas un divi teļi. Uz katru notikuma vietu izbrauca virsmežniecības speciālisti un pēc rūpīgas apskates tika secināts, ka visos gadījumos uzbrukumu mājdzīvniekiem veikuši vilki. Uzbrukumi nav bijuši vienviet, tie notikuši dažādos pagastos – Brīvzemnieku, Pāles, Stalbes un Umurgas.

Pēc pēdējā vilku uzbrukuma Umurgas pagastā tika organizētas vilku medības ar dzinējiem un vienu pelēci izdevās nomedīt, pārējie trīs vilki nomedīti gaides medībās.

Šobrīd, kad mazie vilcēni jau ir paaugušies un pilnībā savā ēdienkartē pārgājuši uz gaļu, notiek biežāki uzbrukumi mājdzīvniekiem. Lielākoties tie tiek nogalināti vai savainoti laikā, kad atrodas ganībās, norāda speciālisti.

Pēc iepriekšējo gadu pieredzes redzams, ka vilki parasti nodara postījumus nakts laikā vai krēslas stundās, visbiežāk uzbrūkot aitām un liellopiem, kā arī kazām un suņiem.

Latvijā vilku blīvums lielāks ir valsts rietumu, ziemeļu un austrumu daļās, bet mazāk tie ir sastopami valsts centrālajā daļā.

15. jūlijā sākās vilku medību sezona, kurā Valsts meža dienests ir atļāvis kopskaitā nomedīt 250 vilkus. Uz šo brīdi Latvijā kopumā nomedīti 26 vilki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nešaujiet! Nekad Vilciņu Nešaujiet!!!…muļķi…

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.2
Alūksne +19.3
Daugavpils +20.6
Saldus +22.4
Liepāja +19.6
Jelgava +22.7
Ventspils +16.3
Limbaži +21
Madona +21.7
Rēzekne +21.1
Draugiem Facebook Twitter Google+