×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2012
Drukāt

Pērn lielākais cenu kāpums bijis pirmās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem

Foto - LETAFoto - LETA

2011.gadā iedzīvotāju izdevumi vidēji palielinājušies par 4,4% un lielākais cenu kāpums bijis pirmās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem, biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja “SEB bankas” sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis.

Pērn izdevumi par pārtiku vidēji auguši par 7,9%, turklāt atsevišķās preču grupās kāpums pārsniedzis divciparu skaitli, piemēram, piena produkti sadārdzinājušies vidēji par 17%, siers – par 19%.

“Būtisks cenu kāpums bijis arī ar mājokli saistīto izdevumu grupā – vidēji par 7,6%. Tādējādi iedzīvotāji ar mazākiem ienākumiem pērn visvairāk izjutuši cenu kāpumu, jo viņu izdevumu struktūrā pārtikas un mājokļa izdevumiem ir lielāks īpatsvars,” teica eksperts.

Rudzītis prognozēja, ka gada inflācijas rādītājs turpinās pakāpeniski mazināties. “Gada sākumā inflāciju pietiekami augstā līmenī noturēs dabasgāzes un siltumenerģijas sadārdzināšanās, un ar katru mēnesi inflācijas temps mazināsies. Gada otrajā pusē patēriņa cenu izmaiņas būs atkarīgas no pārtikas, energoresursu un izejvielu cenu dinamikas pasaules tirgos, un inflācija varētu būt zem 2% atzīmes. Patēriņa cenu kāpums šogad būs mazāks nekā 2011.gadā – gada vidējā inflācija varētu būt ap 2,5%, ja pasaules izejvielu tirgos nebūs būtisku svārstību,” prognozēja eksperts.

Jau ziņots, ka patēriņa cenas 2011.gadā palielinājušās par 4%, tai skaitā precēm cenas pieauga par 4,9%, bet pakalpojumiem – par 1,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

2010.gadā patēriņa cenas palielinājās par 2,5%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+