×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. februāris, 2012
Drukāt

Peru nofotografē savrupi dzīvojošas cilts pārstāvjus

cilts

Spāņu arheologam Djego Kortiho, izmantojot ārkārtīgi jaudīgu kameru, izdevies no 120 metru attāluma nofotografēt Amazones džungļos dzīvojošas, no civilizētās pasaules izolētas cilts pārstāvjus, ziņo raidsabiedrība BBC.

Mašo-Piro cilts mitinās Peru esošajā Manu nacionālā parka teritorijā, un līdz šim tās pārstāvji vairījušies sazināties ar ārpasauli.

Kā norāda starptautiskā organizācija “Survival International”, kura iestājas par savvaļā dzīvojošu cilšu tiesībām, Mašo-Piro pastāvēšanu apdraud naftas un gāzes kompānijas, kuras, apgūstot jaunas dabas resursu ieguves vietas, šo cilti atstūmušas no tās tradicionāli apdzīvotās teritorijas. Šā iemesla dēļ cilts baidās tuvāk kontaktēties ar ārpasauli. Turklāt, aizvien zaudējot savas tradicionāli apdzīvotās teritorijas, cilts pārstāvji, ieraudzījuši svešiniekus – nacionālā parka apmeklētājus vai uzraugus –, nevairās viņu apšaudīt bultām. “Survival International” pārstāvji vairākkārt esot lūguši Peru valdību aizsargāt teritorijas, kurās mitinās ciltis, kas nevēlas nodibināt sakarus ar ārpasauli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+