×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. novembris, 2014
Drukāt

Pētījums: vairāk nekā puse iedzīvotāju apmierināti ar dzīvi Latvijā (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Mārtiņdienas svinības Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Vairāk nekā puse jeb 54% Latvijas iedzīvotāju ir apmierināti ar dzīvi Latvijā, bet 41% – neapmierināti, liecina jaunākā “DNB Latvijas barometra” pētījuma dati.

Respondenti, raksturojot to, kāpēc ir apmierināti ar dzīvi Latvijā, visbiežāk norādījuši, ka te ir skaista vide, daba – 72%.

Salīdzinoši bieži minēti arī tādi iemesli kā laba ekoloģiskā situācija, tīra vide – 52%, kā arī attīstīta kultūras dzīve – 47%. Tāpat bieži minēts, ka apmierinātību rada personiski iemesli – 46%.

Savukārt respondenti, kuri atbildēja, ka ir neapmierināti ar dzīvi Latvijā, visbiežāk to skaidroja ar vājām iespējām gūt pieņemamus ienākumus – 70%, ar to, ka politiķi neņem vērā sabiedrības viedokli – 55%, ir bezdarbs, grūti atrast darbu – 51%), kā arī bieži norādīts, ka pie varas ir nepiemēroti cilvēki – 41%.

Izvēloties apzīmējumu, kurš vistiešāk raksturo Latviju, visbiežāk – 50% gadījumu – respondenti norādījuši, ka Latvija ir “zaļa valsts (skaista daba, sakopta vide)”. Bieži respondenti uzskatīja, ka Latvijā iedzīvotāji izdzīvo, nevis dzīvo – 37%), un ka tā ir valsts ar bagātu kultūru – 37%. Apzīmējumu “veiksmes stāsts (ar ironiju)” izvēlējās 10% respondentu, bet atbildi “veiksmes stāsts (bez ironijas)” – tikai 1%.

Pētījumā arī noskaidrots, ka kopumā 67% aptaujāto mūsu valsts iedzīvotāju sevi uzskata par Latvijas patriotiem – tā pauduši 77% cilvēku, kuriem sarunu valoda ģimenē ir latviešu, un 51%, kas ģimenē runā krievu valodā. Tomēr katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs jeb 25% aptaujā atzina, ka nejūtas kā Latvijas patriots.

43% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzina, ka 18.novembrī, svinot svētkus, apmeklē publiskus pasākumus, 38% seko līdzi svētku pasākumiem masu informācijas līdzekļos, bet 31% atbildēja, ka neatkarības svētkus svin mājās. Svētkus vispār nesvinot 25% respondentu.

Salīdzinot ar aptauju, kas veikta pirms trim gadiem, konstatēts, ka ir palielinājies svētku svinētāju īpatsvars. 2011. gadā publiskus pasākumus apmeklēja 35%, svētku pasākumiem masu informācijas līdzekļos līdzi sekoja 36%, svinēja mājās 22%, bet svētkus vispār nesvinēja 34% respondentu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Dievs svētī Latviju !

  2. * Pētījums veikts, aptaujājot DNB darbiniekus. Tuvojoties maznodrošinātajiem, DNB barometrs strauji noslīdēja uz pussešiem …

  3. Manuprāt svētkos vajadzētu pieminēt trūcīgos pensionārus,nevis labi atalgotos funkcionārus! Tas būtu tikai taisnīgi!

Draugiem Facebook Twitter Google+