Mobilā versija
+14.6°C
Rudīte, Everts
Otrdiena, 22. augusts, 2017
17. novembris, 2014
Drukāt

Pētījums: vairāk nekā puse iedzīvotāju apmierināti ar dzīvi Latvijā (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Mārtiņdienas svinības Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Vairāk nekā puse jeb 54% Latvijas iedzīvotāju ir apmierināti ar dzīvi Latvijā, bet 41% – neapmierināti, liecina jaunākā “DNB Latvijas barometra” pētījuma dati.

Respondenti, raksturojot to, kāpēc ir apmierināti ar dzīvi Latvijā, visbiežāk norādījuši, ka te ir skaista vide, daba – 72%.

Salīdzinoši bieži minēti arī tādi iemesli kā laba ekoloģiskā situācija, tīra vide – 52%, kā arī attīstīta kultūras dzīve – 47%. Tāpat bieži minēts, ka apmierinātību rada personiski iemesli – 46%.

Savukārt respondenti, kuri atbildēja, ka ir neapmierināti ar dzīvi Latvijā, visbiežāk to skaidroja ar vājām iespējām gūt pieņemamus ienākumus – 70%, ar to, ka politiķi neņem vērā sabiedrības viedokli – 55%, ir bezdarbs, grūti atrast darbu – 51%), kā arī bieži norādīts, ka pie varas ir nepiemēroti cilvēki – 41%.

Izvēloties apzīmējumu, kurš vistiešāk raksturo Latviju, visbiežāk – 50% gadījumu – respondenti norādījuši, ka Latvija ir “zaļa valsts (skaista daba, sakopta vide)”. Bieži respondenti uzskatīja, ka Latvijā iedzīvotāji izdzīvo, nevis dzīvo – 37%), un ka tā ir valsts ar bagātu kultūru – 37%. Apzīmējumu “veiksmes stāsts (ar ironiju)” izvēlējās 10% respondentu, bet atbildi “veiksmes stāsts (bez ironijas)” – tikai 1%.

Pētījumā arī noskaidrots, ka kopumā 67% aptaujāto mūsu valsts iedzīvotāju sevi uzskata par Latvijas patriotiem – tā pauduši 77% cilvēku, kuriem sarunu valoda ģimenē ir latviešu, un 51%, kas ģimenē runā krievu valodā. Tomēr katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs jeb 25% aptaujā atzina, ka nejūtas kā Latvijas patriots.

43% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzina, ka 18.novembrī, svinot svētkus, apmeklē publiskus pasākumus, 38% seko līdzi svētku pasākumiem masu informācijas līdzekļos, bet 31% atbildēja, ka neatkarības svētkus svin mājās. Svētkus vispār nesvinot 25% respondentu.

Salīdzinot ar aptauju, kas veikta pirms trim gadiem, konstatēts, ka ir palielinājies svētku svinētāju īpatsvars. 2011. gadā publiskus pasākumus apmeklēja 35%, svētku pasākumiem masu informācijas līdzekļos līdzi sekoja 36%, svinēja mājās 22%, bet svētkus vispār nesvinēja 34% respondentu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Dievs svētī Latviju !

  2. * Pētījums veikts, aptaujājot DNB darbiniekus. Tuvojoties maznodrošinātajiem, DNB barometrs strauji noslīdēja uz pussešiem …

  3. Manuprāt svētkos vajadzētu pieminēt trūcīgos pensionārus,nevis labi atalgotos funkcionārus! Tas būtu tikai taisnīgi!

Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+