Sports
Ziemas sports

Pētris Kalniņš: “Bijām koncentrējušies, viss sanāca kā plānojām!”0


Divas Latvijas ekipāžas uz goda pjedestāla Pasaules kausa posmā Siguldā – Oskars Gudramovičs (no kreisās), Pēteris Kalniņš, Toni Egerts, Saša Benekens, Andris Šics, Juris Šics.
Divas Latvijas ekipāžas uz goda pjedestāla Pasaules kausa posmā Siguldā – Oskars Gudramovičs (no kreisās), Pēteris Kalniņš, Toni Egerts, Saša Benekens, Andris Šics, Juris Šics.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas kamaniņu braucēju duets Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš sestdien pēc izcīnītās otrās vietas Pasaules kausa sestajā posmā Siguldā, bija gandarīti ne tikai par savu sniegumu, bet arī lielo līdzjutēju atbalstu.

Mājiniekiem šīs bija veiksmīgas sacensības, jo uz goda pjedestāla tika divas Latvijas ekipāžas, trešo vietu ieņemot brāļiem Andrim un Jurim Šiciem, kamēr uzvaru svinēja sezonas līderi Toni Egerts/Saša Benekens no Vācijas, kuri Gudramoviču/Kalniņu apsteidza par 0,379 sekundēm, bet Šici no uzvarētājiem atpalika par 0,469 sekundēm.

Pēteris Kalniņš un Oskars Gudramovičs – jaunā kamana slīd

“Mums bija stabili divi braucieni. Ir prieks, ka varam nobraukt mājas trasē un konkurēt arī ar vāciešiem. Esam apmierināti ar šodien paveikto. Liels prieks arī par skatītājiem, jo vienā brīdī 15.virāžas izejā pat paguvu uzmest aci un biju pārsteigts. Ovācijas mani apstulbināja, bija ideāli, skatītāju daudz. Bijām koncentrējušies, viss sanāca kā bijām plānojuši,” sacīja Pēteris Kalniņš.

Ne tik labi šoreiz veicās trešajam Latvijas divniekam, jo Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs netrāpīja ar kamanu regulējumu un palika 12.vietā.

“Katrs kamanas taisa citādāk, sev pielāgo. Arī mums varbūt slida nebija ideāla, šādam siltam laikam mazliet par asu. Taču atstājām stabilu drošību un viss sanāca. Negribējām lieki riskēt, bet aizvadīt divus labus braucienus, kas arī izdevās. Imants ar Kristenu šķiet šodien kļūdījās ar kamanu sagatavošanu,” piebilda Oskars Gudramovičs.

Kalniņš un Gudramovičs jau otro posmo pēc kārtas startē ar jaunām kamanām, ar kurām ir ļoti apmierināti.

“Jauno kamanu esam piebraukuši, tāpēc jau izlaidām vairākus posmus. Pirmajā posmā braucām ar veco kamanu, bet tā vairs negāja, tāpēc ķērāmies pie jaunas. Kamēr visi dzīvoja pa Ziemeļameriku, mēs strādājām pie jaunās kamanas, to Siguldā pilnveidojām. Var teikt, ka viss sanācis tā, kā gribējām, kamana ir ātra, slīd labi, tehniku esam iebraukuši. Šajā kamanā viss ir jauns, tikai krāsa vecā palikusi. Vecā kamana bija savu nokalpojusi, nebija citu variantu, kā taisīt jaunu. Ar jaunu tehniku ir arī cita braukšanas garša, gribas parādīt, ka mēs varam,” jauno tehniku slavēja Kalniņš.

Andris Šics – mājās vienmēr braukt ir grūtāk

Saistītie raksti

Priecīgi par trešo vietu bija arī brāļi Šici, jo savu skatītāju klātbūtnē psiholoģiskais spiediens ir lielāks nekā citviet.

“Cerējām, ka visas trīs ekipāžas būs TOP6, jo treniņu tendences rādīja, ka tā var būt. Būtu visi sešiniekā, skatītāji būtu vēl laimīgāki, bet, kā ir, tā ir. Mājās vienmēr braukt grūtāk, tāpēc prieks, ka vismaz divas ekipāžas izturēja šo spriedzi. Negaidījām, ka uznāks nedaudz siltāks laiks, taču apstākļi visiem bija vienādi. Paldies skatītājiem, jo Latvijā tie ir labākie, ko novērtē arī Vācija. Tur kamaniņu sports ir ļoti populārs un tur sacensībās ir daudz cilvēku, taču mēs viņus šodien pārsitām,” atbalstītājiem pateicās Andris Šics.

LA.lv