Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
19. septembris, 2016
Drukāt

Pie Rotko centra atklās jaunu vides objektu “Veltījums Rotko”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šo svētdien, 25. septembrī jaunās izstāžu sezonas atklāšanas pasākuma ietvaros, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pagalmā tiks atklāts franču mākslinieka Patrika Peltjē vides objekts “Veltījums Rotko”, LA.lv.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, pateicoties Francijas institūta Latvijā un uzņēmuma UPB holdings atbalstam, ieradīsies mākslinieks no Francijas, lai izstāžu sezonas atklāšanas dienā atklātu vides mākslas objektu, kas ir veltījumu māksliniekam Markam Rotko.

Mākslinieks Patriks Peltjē savu vides mākslas objektu veidos no iekrāsota betona. Skulptūrā būs taisnstūra un trijstūra elementi, kas savā starpā veidos saspēli. Dažādo faktūru laukumu klātbūtne aicinās tā skatītāju pakavēties, vērojot sabiezinājumus, ieloces, krokas un citus izvirzījumus. Kā uzsver pats mākslinieks, tad viena no būtiskākajām nozīmēm objekta radīšanā ir krāsai, kas tiek iegūta, iekrāsojot betonu. Arī krāsu izvēlei mākslinieka darbā bija būtiska nozīme. Objekta veidošanai mākslinieks izvelējās violeto, karmīnsarkano un melno krāsu, jo tieši šīs krāsas Marks Rotko izmantoja, veidojot savus gleznojumus Hjūstonas kapelā

Patrika Peltjē vides objekta atklāšana, kā arī citi Latvijas un pasaules mākslas projekti būs skatāmi Daugavpils Marka Rotko mākslas centra jaunās izstāžu sezonas atklāšanā 25. septembrī plkst. 16.

Pievienot komentāru

"Serebreņņikova lietā" rīkos protesta akcijuPēc tam, kad 21. jūnijā Maskavas Presņas rajona tiesa arestēja bijušo "Gogoļa centra" direktoru Alekseju Malobrodski, 28. jūnijā Krievijas galvaspilsētas teātru darbinieki nolēmuši rīkot protesta akciju, ziņo "Radio Svoboda".
Draugiem Facebook Twitter Google+