Kokteilis
Ceļo

Pie Tanas ezera, kur gabājoties Derības šķirsts. Jura Lorenca e-pasts no Etiopijas 0

Foto Juris Lorencs

Viena no joprojām nenoskaidrotām pasaules mistērijām – kas noticis ar Bībelē minēto Derības šķirstu un bauslības plāksnēm, kuras, kā mums vēsta Vecā Derība, Sinaja kalnā pravietim Mozum nodeva pats Dievs.

Saskaņā ar Etiopijas pareizticīgās baznīcas tradīciju šī relikvija šodien atrodas Etiopijā. Tas gan ir viens no rūpīgāk sargātajiem noslēpumiem pasaulē. Precīzu šķirsta atrašanās vietu, ja tas patiešām saglabājies līdz mūsdienām, zinot vien daži mūki, kuri turklāt dzīvojot pavisam īsu mūžu. Derības šķirsts izstarojot radioaktivitāti un esot dzīvībai bīstams.

Galerijas nosaukums

Tāpat klīst leģenda, ka šķirsts šodien atrodoties uz kāda no Etiopijas lielākā Tanas ezera salām, precīzāk – vienā no daudzajiem salu klosteriem. Man gan šķiet, ka tas drīzāk varētu būt paslēpts pavisam neievērojamā baznīciņā nomaļā Etiopijas ciematā – vismaz es būtu tā rīkojies. Tanas ezers un tā salu klosteri tomēr ir pārāk slaveni.

Saistītie raksti

Tanas ezers ievērojams ar to, ka no tā iztek viena no pasaules garākajām upēm – Nīla. Ezera krastā tieši pie Nīlas iztekas atrodas skaista pilsēta, Amharas štata galvaspilsēta Bahirdāra. Tāpat kā citas Etiopijas pilsētas, tā ir visai nesakārtota, sliktām ielām, daudziem nepabeigtas celtniecības “pieminekļiem”, ar elektrības un ūdens apgādes traucējumiem.

Bet to visu kompensē ezers, kura krastā ierīkota kilometriem gara pastaigu taka. Gar to aug brīnišķīgi koki, daudzi pilni krāšņiem ziediem. Turpat iekārtotas peldvietas, kuras vietējie mazgā veļu, pat skujās un griež matus. Ēstuves piedāvā kafiju, alu un vietējo delikatesi – ceptu tilapiju, pēc izskata un garšas līdzīgu mūsu asarim. Apkārt valda miers un klusums, ko pārtrauc vien putnu dziesmas, redzami pat papagaiļi. Šķiet, viena no pēdējām zaudētās paradīzes lauskām, kas vēl saglabājusies uz šīs planētas.

Juris Lorencs, 2017. gada februāris, Bahirdāra

LA.lv