×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. janvāris, 2013
Drukāt

Pie valdības naudasskapja

Foto - LETAFoto - LETA

Lai gan informatīvais sablīvējums par eiro ieviešanu Latvijā pašlaik ir tāds, ka tikai aklais, kurlais un klibais nav sasvērušies “par” vai “pret” šo valūtu, valdība uzskata, ka sabiedrību vēl derētu satvert aiz apkakles un pārliecināt par jauko dzīvi eirozonā.

 

Valsts naudasskapis ir atvērts vaļā, un, ja esat apveltīts ar liesmainu daiļrunību vai spēcīgs krāšņos izteicienos, tad varat ņemt no šīs krātuves, cik vien vēlaties. Varbūt spējat sastādīt krustvārdu mīklu un rēbusu par finanšu tematiku “Mezgla” krustām šķērsām žurnālā, varbūt uzskaitīsiet daudzās labās eiro īpašības un priekšrocības izdevumā “Omītes zālītes”, varbūt gribat spurkt un ierēkt par “piķi” un “skanošo” jauniešu analītiskajā mēnešrakstā “Sīrups” – laipni lūdzu, jūs noslīksiet valdības labdarībā, atklājot jaunus un jaunus noslēpumus par eiro. Es, teiksim, pašmācības ceļā esmu uzzinājis daudz vērtīga un interesanta par pagaidām svešo naudu – arī varu šo un to pastāstīt. Tā ka – ja valdības lādes dibenā paliek pāri aizķēries zelta gabals, nesiet vien šurp .

Taču pašas izveicīgākās TV zivtiņas, tieši tie žurnālisti un dīvas, kuru smaidam ir vēl zināma reitinga vērtība, lepni paziņojuši, ka no valdības rokas nedz ēdīšot šokolādes tāfeles, nedz dzeršot apdullināšanas magoņu dzērienu, itin kā amatpersonas no viņiem lūgtu krāmu tirgotāju pakalpojumu. Televīzijas zvaigznes atcirtuši, ka neņems ne grasi, lai nodarbotos ar propagandu un smadzeņu skalošanu.

Kad jau tā, tad beigās skatītājiem LTV sāks likties kā “Savādi gan” televīzija. Futbola pārraidēm Zaķusala izlūdzas naudu, pašvaldību vēlēšanu izrādēm grib dabūt subsīdiju un kultūras vērtību, kas ir Dziesmu svētki, (ja maksā) ir ar mieru propagandēt, bet tikai eiro, kam nākotnē jākļūst par mūsu saimniekošanas zelta zivtiņu – neparko ne!

Negrib – nevajag. Atradīsies citi, kas paņems klēpī un apmīļos eiro, kas dos eiro naktsmājas ētera laika klusākās stundās. Lūk, kad ielās iedegas spuldzes, skatītājus apciemo saldas dusas iejūtīgā pārraide, kur arvien piedalās dakteris vai psihologs. Iežūžojoša saruna par naudas reformu būtu taisni ieteicama cilvēkiem, kuri mokās ar bezmiegu, svīšanu un murgiem, jo viņu rāmu naktsmieru izgaiņājuši eiro oponenti. Cits kārdinošs priekšlikums izklaides raidījumu redakcijai. Vai nevarētu uz bis atkārtot mistēriju “Lai dzīvojam, lai svinam”, ko miljoniem ļaužu noskatījās Vecgada vakarā, ar pa citam lāgam sariktētu scenāriju un ziņģēm – sak, ko vecais mīļais Blaumanis būt’ teicis par iestāšanos nāves ēnā eirozonā?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+