Piemin «Titānika» katastrofas simto gadskārtu 0

Ar virkni piemiņas pasākumu daudzviet pasaulē vakar tika pieminēta pasažieru kuģa “Titāniks” bojā ejas 100. gadadiena. Belfāstā, kur kuģis tika uzbūvēts, atklāts “Titānika” memoriālais dārzs, kur piecās bronzas plātnēs ir iekalti visu katastrofas 1512 upuru vārdi.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Sauthemptonā, no kurienes “Titāniks” devās savā liktenīgajā ceļojumā uz Ņujorku, notika piemiņas dievkalpojums. Anglijas pilsētā Lihfīldā nedēļas nogalē pie “Titānika” kapteiņa Edvarda Smita statujas pakājes tika iedegtas 1512 sveces.

Savukārt Atlantijas okeāna ziemeļos, aptuveni 460 kilometrus no Ņūfaundlendas, kur kuģis nogrima, piestāja piemiņas braucienā devies kruīza kuģis “Balmoral”, kura apkalpe un pasažieri pieminēja brīdi, kad kuģis ietriecās ldeuskalnā. “Balmoral” devies “Titānika” piemiņas braucienā, atkārtojot kuģa maršrutu no Britānijas uz ASV. Cits kruīza kuģis “Azamara Journey” ir izbraucis no Ņujorkas, lai piedalītos piemiņas ceremonijā Ziemeļatlantijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kuģa katastrofa pieminēta ar izstāžu virkni Lasvegasā, Sandjego, Hjūstonā un Singapūrā.

“Titāniks” devās savā pirmajā braucienā 1912. gada 10. aprīlī no Sauthemptonas ostas Britānijas dienvidos. 14. aprīlī kuģis uzskrēja leduskalnam un pēc divām stundām un 45 minūtēm nogrima, aiznesot sev līdzi 1512 cilvēku dzīvības. “Titānika” vraks atrodas 1550 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Ņujorkas gandrīz četrus kilometrus zem ūdens. Kuģa vraku 1985. gadā atrada amerikāņu okeanogrāfs Roberts Ballards.

Simt gadus pēc kuģa nogrimšanas Atlantijas okeāna dzelmē gulošais kuģa “Titāniks” vraks tiks iekļauts to objektu sarakstā, uz kuriem tiek attiecināta Apvienoto Nāciju Organizācijas Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas aizsardzība. Britu kuģis nogrima starptautiskajos ūdeņos, tādēļ tas neatrodas nevienas valsts aizsardzībā, bet, kad vraks dzelmē ir pavadījis gadsimtu, uz to sāk attiecināt 2009. gadā pieņemto ANO konvenciju par zemūdens kultūras mantojuma aizsardzību.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.