×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
30. marts, 2017
Drukāt

Franks Gordons: Pienācīga atbilde Kremļa sludinātavai (23)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Aukstā kara gados, kad pret brīvo pasauli vērsta Kremļa propaganda lielākoties balstījās uz Tuvo Austrumu, Āfrikas, Latīņamerikas t. s. nacionālas atbrīvošanas kustību popularizēšanu, kā arī nepārtrauktu saukļa “miru mir” (miers pasaulei) dudināšanu. Galvenais brīvās pasaules pretspēks bija divas raidstacijas – RFE/RL (“Brīvā Eiropa”/”Brīvība”) un VOA (“Amerikas Balss”). Gados vecāki lasītāji Latvijā labi atceras, cik kāri un saspringti ļaudis pieplaka pie “Spīdolas”, lai cauri neciešamai zāģēšanai, kas nāca no abiem Rīgā izvietotajiem “tornīšiem ar radziņiem”, saklausītu “tās balsis, tās balsis”…

1981. gadā, kad ciemojos “trimdas pagastos”, man bija prieks piedalīties VOA raidījumā, ko vadīja Dagmāra Vallēna, un pēc sešiem gadiem man Minhenē bija prieks tuvāk iepazīties ar RFE/RL latviešu redakcijas darbiniekiem, īpaši ar lielisko Rolfu Ekmani, kurš pie mikrofona uzstājās kā Māris Rauda. Arī manis ierunātie teksti caur šo redakciju sasniedza Latviju.

Mūsdienās, var teikt, pilnīgi jaunos apstākļos notiek tā pati vecā pretstāve. Rietumiem pretim stāv ne vairs “Lielā Oktobra lolojums” – PSRS, bet Krievija zem divgalvainā ērgļa, ko vada no čekas apakšpulkveža čaulas izkūņojies pareizticīgais impērists Vladimirs Putins, kurš vēlas vājināt un drupināt gan NATO, gan Eiropas Savienību, saucot palīgā, nebaidos teikt, konservatīvus tumsoņus.

Un cik labi, ka tā pati RFE/RL kopā ar VOA radījusi gan tiešā, gan pārnestā nozīmē spēcīgu televīzijas kanālu, kas domāts visiem krieviski runājošiem gan Krievijā, gan Baltijā, gan “pēcpadomju telpā” un rietumvalstīs. Jaunā TV kanāla nosaukums ir “Current Time”, krieviski “Nastojaščeje Vremja”, var teikt – tagadējais laiks. Tā ir atbilde Kremļa dāsni finansētajam televīzijas kanālam un tīmekļa portālam RT (“Russia Today”), kam ir globāls vēriens, raidot gan angļu, gan arābu un spāņu valodā. RT piedabūjis par šī kanāla “dārgo viesi” slavenību Noamu Čomski – kreisās inteliģences elku.

“New York Times” nesen nāca klajā ar rakstu “Russia’s RT Network: Is It More BBC or K.G.B.?”. (Krievijas RT tīkls – drīzāk BBC vai VDK?) aprakstot, cik moderna un labiekārtota ir RT Londonas redakcija, kur no 16. stāva paveras lielisks skats uz Lielbritānijas galvaspilsētu. Vēriens plašs un iedomība jaušama.

RT un tīmekļa portāls “Sputnik” (kam ir arī vietne latviešu valodā) ietilpst vienā milzu struktūrā, kuras ģenerāldirektors ir Dmitrijs Kiseļevs – “Krievijas Gebelss”. Bēdīgi slavens viņš kļuva 2014. gada 16. martā, paziņodams: “Krievija ir pasaulē vienīgā valsts, kas reāli spējīga pārvērst ASV radioaktīvos pelnos.”

Cerams, ka RFE/RL un VOA jaunais TV kanāls vismaz atvēsinās šā kunga un viņa auditorijas sakarsētos prātus.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Komunistu verdzibas laika , krievu valoda isvilnos raidija ne tikai sis radio stacijas , bet desmitiem citu valstu stacijas . Radio amatieris.

 2. Lavrovam gan veicas, stāvēja pie PSRS zārka, tagad koriģēs Putina Impērijas bēres! 🙂

  • Мечтать не вредно, вредно – не мечтать! Пророков вроде вас – не счесть, а Россия всё-равно стоит!

 3. tas tiesa, cilvēki sen ‘dzīvo’ internetā, bet pabiras jau blenž to tv un skolā viņi gājuši paēst un paseksoties,
  ko ar tiem?

 4. Kāda jēga diskutēt ar “parašas”troļļiem?
  RFE un VOA nekad neesmu klausījies (bija krietni labākas,piem. DW un BBC ),bet RL klausos nu jau kādus 50 gadus.Current Time tiešām lielisks kanāls. HD kvalitāte,daudz informācijas.Vakar skatījos dokumentālu filmu par kirkīzu dzīvi Tadžikijas kalnu ciematā.Diezgan skumji.

  • Дурак ты старый просто, Николай. Тебя же никто не заставляет. Не хочешь, не читай и не пиши, только и всего. А если не согласен, то попробуй опровергнуть аргументированно.

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 6. To jau ne ” ģeduška pridumal”,to jau tavas valsts parlamentārietis Žirinovskis ir visās malās izkladzinājis.Vai tiešam tu apšaubi savu viedo praviešu sludināto vārdu?

  • Это слова самого автора. А он на Жириновского не похож, ни темпераментом, ни интелектом.

   • :D:D:D:D:D jaa zhirinovskim intelektu piedeeveet nevar …

    • Да уж он то по умнее тебя будет и дискутировать умееть значительно лучше других.

    • Diskutēt gan prot!Cik reizes nav redzēts,ka TV iekausta oponentu,reiz pat vienai Dumas deputātei matos publiski ieklupa.Katrs jau to nevarētu,tur vajadzīgs milzīgs intelekts.Izskatās jau ,ka arī grafistam tas pats līmenis.

    • Сочту ваши слова за комплимент. Сам я себя с Жириновским никогда не сравнивал. Мании величия у менч нет.

 7. Erasms moskovskijs Atbildēt

  Grapist, macies kiniski – varesi lasit Konfuciju pie Sibirijas lielajam upem, kas palidzes snabzhenijas perebojos.

  • Сам учи! И Конфуций твой мне не нужен!

   • Erasms kitajskijs Atbildēt

    A zrja, grapist, – neveli sev pats labu perspektivu?

    • Меня волнуют более приземлённые проблемы. А если тебе так нравиться Китай и Конфуций, ну так езжай туда, в чём проблема.

  • Uldis>>>Erasms moskovskijs Atbildēt

   Jocīgais, kam bidlām Konfūcijs? Valoda gan var noderēt, lai izkalpotos pie ķīniešiem par brigadieri, kad viņi visu tumsonīgo fašistu, pravoslavnutizēto mongoloīdu, sugu būs sadzinuši šahtās un pazemes rūpnīcās celt gaišo nākotni.

   • Ой, а сами то вы разве не быдло, у которого всех радостей в жизни это коровам хвосты покрутить да в хоре попеть! А туда же, как будто сами вы Конфуция и днём и ночью читаете. Не надо притворяться, латышколоидный вы наш!

    • “Bydło”, tas ir poliski un poļi tā kopš laika gala sauc jūsu, zemāko primātu, homo russicus, fašistu sugu.

    • Сам то ты, Улдис, под это описание ну полностью подходишь! Один в один. А покопайтесь в родословной своей, нет ли у вас славянских корней то? Обидно вам будет, правда.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+