Mobilā versija
+4.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
18. augusts, 2015
Drukāt

Piensaimniecībām šogad piešķirs 7,6 miljonus eiro ciltsdarbam (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Otrdien, 18. augustā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) ierosinājumu piena ražotājiem piešķirt 7,6 miljonus eiro ciltsdarba atbalstam, LA.lv uzzināja ministrijā.

To paredz ZM sagatavotie un valdības atbalstītie grozījumi noteikumos, kas nosaka valsts atbalsta piešķiršanas kārtību piena šķirņu slaucamo govju produktivitātes datu izvērtēšanai.

Izmaiņas valsts atbalsta piešķiršanas kārtībā paredz ciltsdarbam nepieciešamo atbalsta maksājuma summu – 7,6 miljonus eiro, lai nodrošinātu piena šķirņu slaucamo govju produktivitātes datu noteikšanas un izvērtēšanas pakalpojumu. Valsts atbalsts ļaus saglabāt ražošanas apjomu un nodrošinās augstvērtīgu piena šķirņu slaucamo govju saglabāšanu ganāmpulka ciltskodolā. Atbalstu plānots izmaksāt 2015. gada septembrī.

Atbalsts paredzēts primārajiem piena ražotājiem, kas regulāri nodod pienu pārstrādei. Tāpat atbalsta piešķiršanas kārtībā noteikta ciltsdarba maksājuma diferenciācija – par govīm ar izslaukumu līdz 6999 kg, pirmpienēm un govīm ar vēl nenoteiktu produktivitāti ir paredzēts vienreizējs maksājums 50 eiro, bet par augstražīgām govīm – 60 vai 72 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cik tad ilgi stutēsim šos mākslīgi radītos veidojumus – lielražotājus, kuri ekonomiski spēj ražot un eksistēt tikai pie noteiktas piena iepirkuma cenas? Mūsu apstākļos tie ir kādi 30 centi par kg, jo pašizmaksa lielajiem ir ap 28 centi/kg, bet patreiz tirgus ekonomikas apstākļos reālā cena ir tikai 22 centi/kg. Un tuvākā laikā nekāds piena deficīts pasaulē nav gaidāms. Ja gribam saglabāt šo kolhozu tipa ražošanu, tad
    valstī ir pārstrādātājiem jānosaka minimālā piena iepirkuma cena, bet tas kropļo tirgus ekonomiku.

    • kuram tad tik daudz maksā par pienu? laikam tādam ,kurš dienā pārdod 10 tonnas . reāli piena cena pat ar pvn laikam nesanāk tik liela

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (9)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+