×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

“Pienvedēju” pulveris vēl nav izšauts

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Atzīmējot 20 gadus kopš dibināšanas, rokgrupa “Pienvedēja piedzīvojumi” 3. oktobrī sniegs grupas jubilejas koncertu Rīgā koncertzālē “Palladium”. Mūziķi sola, ka koncertā skanēs gan aizvadīto gadu lielākie “Pienvedēju” grāvēji, gan pavisam jaunas dziesmas.

“Pienvedēja piedzīvojumus” 1994. gadā Sabilē dibināja vokālists un basģitārists Māris Žigats kopā ar brāļiem Lundēm – Aldi (ģitāra) un Pēteri (bungas), un atšķirībā no daudzām citām pašmāju apvienībām, kuru sastāvs laika gaitā tādu vai citādu iemeslu dēļ ir mainījies, “Pienvedēji” var lepoties ar faktu, ka visā grupas pastāvēšanas laikā mūziķu apvienības sastāvs palicis nemainīgs.

“1994. gadā mēs izdomājām, ka vajag aiziet uz kultūras namu un nedaudz paspēlēt. Nevienu instrumentu tā īsti nemācējām spēlēt, ja neskaita, ka visi nedaudz mācēja “paklopēt” bungas. Pēc trim mēnešiem uzstājāmies Liepājā ar piecām dziesmām un vēl pēc pieciem mēnešiem izdevām savu pirmo demo kaseti “Gumijas līme”… Spēlējam joprojām, arī dažas dziesmas no šā albuma. Maisam gals bija vaļā un drīz vien iznāca otra demo kasete “Nelaiks”,” par grupas aizsākumiem saka paši tās dalībnieki.

Šajos gados grupa izdevusi septiņus albumus, divus no tiem vēl audiokasetes formātā, starp tiem arī izlase “Pienvedēja piedzīvojumi. 1994 – 2004”, apzīmogojot grupas slavas laiku – 90. gadu labāko devumu.

Grupas iepriekšējais albums “Rīga ir gatava” iznāca pasen – 2007. gadā. Starplaikā Māris Žigats pievērsies radio dīdžeja karjerai, piemēram, veidojot raidījumu “Priekšnams”, kas iepazīstināja ar jaunajām grupām, kā arī lielajam mediju biznesam, dibinot nu jau kādreizējo raidstaciju “101”, bet grupas daiļradē tikmēr iestājas pieklusums, grupas dalībniekiem muzicējot arī citās apvienībās. Grupa šobrīd koncertē reti – arī šajā vasarā koncerti ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi – “Pienvedēji” kļuva par galvenajiem māksliniekiem smagās mūzikas festivālā “Klang”, kur arī pulcēja lielāko apmeklētāju pūļus, kā arī augusta beigās grupa sniedza nelielu iesildīšanās koncertu Liepājā, uz vienas no Luija Fonteina impērijas skatuvēm. “Šis koncerts būs labs ģenerālmēģinājums pirms oktobrī gaidāmās jubilejas, un klausītājiem noteikti būs iespējams dzirdēt arī mūsu jaunākos singlus,” pirms koncerta sacīja grupas līderis Māris Žigats.

Gluži simboliski, pēc 20 gadu pārtraukuma, šogad “Pienvedēji” no jauna kāpa uz Sabiles kultūras nama skatuves – šoreiz, lai radītu videoversiju viņu jaunākajai dziesmai “Tā mēs dzīvojam”, kas tiks iekļauta tāda paša nosaukuma grupas jaunajā albumā, kura ieraksts pašlaik tiek pabeigts “Sound Division” studijā skaņu režisora Gata Zaķa vadībā. Albuma izdošanu grupa plāno jau oktobrī.

“Filmēšanas vieta netika izvēlēta nejauši – tieši Sabiles kultūras namā, uz videoklipā redzamās skatuves, pirms 20 gadiem radās pirmās “Pienvedēju” dziesmas,” stāsta grupas dalībnieki.

Pienvedēji šajā rudenī nudien neslinko – neilgi pirms gaidāmā albuma pirmā singla publicēšanas tam sekoja arī otrā dziesma – “Pēdējais sniegs”. M. Žigats sola – “Koncertā atskatīsimies uz to, ko mūsu trijotne 20 gados ir sastrādājusi. Tomēr neraudzīsimies pagātnē vien, skatīsimies arī nākotnē un atrādīsim jaunās dziesmas. Mūsu pulveris vēl nav izšauts!”

Varbūt noder

Koncerts – 3. X 20.00 “Palladium”.

Biļetes – “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena – EUR 15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+