Latvijā
Sabiedrība

Pierīgā un Vidzemē joprojām apgrūtināti braukšanas apstākļi 16

Foto-Fotolia

Svētdien pusdienlaikā sniegs un apledojuma veidošanās vietām Pierīgā un Vidzemē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, liecina “Latvijas valsts ceļu” operatīvā informācija.

Pa valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir uz Rīgas-Liepājas šosejas posmā no Rīgas apvedceļa līdz Tīreļiem, kā arī uz Rīgas-Ventspils šosejas līdz pagriezienam uz Ķemeriem.

Tāpat apgrūtināta braukšana ir uz Rīgas-Veclaicenes šosejas no Inčukalna līdz Raunai un uz Valmieras šosejas posmā no Inčukalna līdz Stalbei.

Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

“Latvijas valsts ceļi” uzsver, ka mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt, tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem, tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām. Autovadītāji tiek aicināti būt īpaši uzmanīgi, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci.

Svētdien Latvijā pārsvarā gaidāms saulains laiks, būs arī mākoņi, kas vietām – galvenokārt valsts centrālajā un dienvidaustrumu daļā – vēl sagādās īslaicīgu sniegu. Gaisa temperatūra būs +2..-3 grādi.

LA.lv