×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. maijs, 2016
Drukāt

Piketā prasīs lielākas algas kultūrizglītības pedagogiem (1)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Pedagogu pikets 2014. gada decembrī.

Arī Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācija (LKDAF), Latvijas Mākslas skolu skolotāju asociācija un Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācija valdības sēdes laikā otrdien, 31. maijā, rīkos piketu pie Ministru kabineta, aģentūru BNS informēja LKDAF priekšsēdētājs Aldis Misēvičs.

Piketā plkst.11.30 tā dalībnieki plāno atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) prasību kultūrizglītības skolu finansēšanai un pieprasīs vienlīdzīgu attieksmi no valdības puses pret mākslas un mūzikas skolu pedagogiem.

“Ir pēdējais laiks pieņemt lēmumu, jo līdz jaunajam mācību gadam ir palikuši tikai trīs mēneši,” teica Misēvičs, norādot, ka joprojām nav skaidrs, kurš finansēs mūzikas un mākslas skolu pedagogu algu palielinājumu.

Misēvičs stāstīja, ka piketā piedalīsies aptuveni 100 dalībnieki, kuri koku alejā pretī Ministru kabineta ēkai izpildīs mūziku. “Mēs vēlamies uztaisīt troksni, uzspēlēt mūziku, parādot to, cik labi mēs to darām,” viņš teica.

LKDAF priekšsēdētājs norādīja, ka iepriekš kultūras darbiniekiem piketu rīkot nav nācies, jo visas problēmas ir izdevies atrisināt mierīgā ceļā. “Mūzikas un mākslas skolu pedagogu algas ir tik svarīgs. Vienreiz ir jāiziet ielās un jāsataisa troksni. Tas parādīs, ka esam gatavi rīkoties arī saistībā ar citiem jautājumiem, piemēram, izdienas pensijām kultūras darbiniekiem,” skaidroja Misēvičs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS) uzdevis IZM un KM tuvāko nedēļu laikā vienoties par summu, kas nepieciešama kultūrizglītības pedagogu algu palielinājumam. Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars aģentūrai BNs iepriekš stāstīja, ka pēc KM veikto aprēķinu analīzes atzīts – izdevumi mūzikas un mākslas skolu pedagogu algu palielinājumam ir pārāk lieli, salīdzinot ar finansējumu, kas paredzēts pārējo mācības iestāžu pedagogiem.

Premjerministrs tādēļ noteicis, ka abām ministrijām ir jāvienojas par kopēju risinājumu, izanalizējot situāciju un saskaņojot finansējumu.

Jau ziņots, ka pēc pēdējiem KM aprēķiniem kultūrizglītības pedagogu algu palielinājumam šogad būtu vajadzīgi papildus 4 512 954 eiro, bet nākamajā gadā 13 538 861 eiro.

Savukārt pēc IZM aprēķiniem vispārizglītojošo skolu un pirmskolu pedagogu algu palielinājuma šogad ir nepieciešami 9 miljoni eiro, bet nākamgad – 27 miljoni eiro.

Tāpat vēstīts, ka 31.maijā no plkst.11.30 līdz plkst.12.30 – laikā, kad notiks valdības sēde – piketu rīko arī Latvijas Ģimenes ārstu asociācija. Piketa mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību, ka veselības aprūpes budžets “ir katastrofāls”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai Melbārde atsakās no Brikmaņa ārprātīgajiem tēriņiem Dziesmu svētkos un vēl no dažām savām iegribām, un sanāks algām.

Draugiem Facebook Twitter Google+