×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
13. decembris, 2013
Drukāt

Pildegovičs nekomentē iespējamo kandidēšanu uz premjera amatu (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs nekomentē iespējamo pretendēšanu uz Ministru prezidenta amatu.

Aģentūrai LETA Pildegovičs nenoliedza, bet arī neapstiprināja, ka viņam būtu piedāvāts pretendēt uz šo amatu, un nevēlējās atbildēt, kāda būtu viņa reakcija uz šādu piedāvājumu. “Nav komentāru,” sacīja Pildegovičs.

Kā ziņots, Pildegoviča vārds iespējamo premjera amata pretendentu vidū izskanēja jau nedēļas sākumā kopā arī citiem, tostarp, Latvijas pastāvīgo pārstāvi NATO Māri Riekstiņu, “Vienotības” politiķi Jāni Reiru, satiksmes ministru Anriju Matīsu, kā arī ārlietu ministru, Reformu partijas pārstāvi Edgaru Rinkēviču.

Piektdien Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma” ziņoja, ka politikas kuluāros Pildegovičs tiek minēts kā reālākais kandidāts uz Ministru prezidenta amatu. Atbalstīt Pildegoviča kandidatūru varētu gan Valsts prezidents, gan Saeima, ziņoja “Panorāma”.

Kā ziņots, lielākā daļa koalīcijas partneru uzskata, ka partijai “Vienotība” jāturpina uzņemties iniciatīva jaunās valdības veidošanā, virzot arī nākamo Ministru prezidenta kandidātu. Reformu partija (RP) gan pauž, ka kandidāts varētu nākt ne tikai no “Vienotības”, bet arī no RP.

Arī Saeimas “Vienotības” frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis ir pārliecināts, ka jautājumā par jaunā premjera izvirzīšanu risinājumu varēs rast arī ātrāk par 7.janvāri un “Vienotība” turpinās vadīt koalīciju. “Esmu pārliecināts, ka mēs piedāvāsim savu kandidātu,” iepriekš žurnālistiem sacīja Zaķis.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš, noslēdzot otro sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām partijām par jaunas valdības veidošanu, nolēmis nevienu no nosauktajām personām neaicināt veidot Ministru kabinetu.

Šajā sarunu kārtā vienīgais oficiāli izvirzītais premjera amata kandidāts bija pašreizējais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), bet pārējās partijas runāja par zināmiem favorītiem, taču oficiāli tos augstajam amatam nevirzīja.

Prezidents par šādu rīcību izšķīries, jo neesot guvis pārliecību par partiju līdz šim izvirzīto kandidātu atbilstību nākamā valdības vadītāja statusam.

Ja līdz šī gada beigām partijas neizvirzīs savu Ministru prezidenta amata kandidātu, prezidents savu kandidātu atklās ne ātrāk kā nākamā gada 7.janvārī.

Partija “Vienotība” pēc Bērziņa lēmuma nenominēt premjera amatam Pabriku nolēma paņemt nelielu pauzi un izvērtēt situāciju.

Kā ziņots, Pildegovičs Ārlietu ministrijas valsts sekretāra amatā stājās šī gada maijā.

Pildegovičs karjeru Ārlietu ministrijā sācis 1994.gadā kā vecākais referents. 2000.gadā Pildegovičs kļuva par toreizējās Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas ārlietu padomnieku, bet 2006.gadā – Valsts prezidentes kancelejas vadītāju.

2007.gadā viņš tika nozīmēts par Latvijas vēstnieku ASV. Pēc atgriešanās no Vašingtonas Pildegovičs pildīja ministrijas politiskā direktora pienākumus. Vēlāk viņš kļuva par Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieku.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. A.Pildegovičam neparasts dzīves gājums.
  Dzimis Vladivostokā, studējis Krievijā – valodnieks un Ķīnas vēsturnieks??? Bakalaurs. (nav citu ziņu).
  Papildinājies – divos kursos Stenfordas un Oksfordas universitātēs, nav informācijas, ka būtu „kaut ko beidzis, vai ieguvis maģistra vai citu grādu vai diplomu”.
  Vienmēr pārcelts ar paaugstinājumu citā darbā, pirms būtu „iestrādājies” iepriekšējā.
  Pirmā pastāvīgā un patstāvīgā darba vieta vadītāja amatā – Latvijas Vēstnieks ASV, (būs jāieraksta Ginnesa rekordu grāmatā). Neparasti.
  Lielākais kolektīvs, ko vadījis – ap 10 cilvēku (neliela kafejnīca vai auto remontdarbnīca).
  Kāds sakars Pildegovičam ar „labām fiskālās politikas un makroekonomikas zināšanām” (Bērziņa noteikums premjeram) neizdodas noskaidrot. Jautājumi, Jautājumi… maz atbilžu, bet arī tās, tiek slēptas. Kas slēpjams?
  Kā Pildgerovičs grib vadīt Latvijas Valsti un tās Valdību, neizdodas noskaidrot. Vai Bērziņš to zina? Ko zina? Kāpēc nesaka mums? Vai ĀM kāds slepens kantoris? Kas viņu vada? No kuras Valsts? No kā Latvija slēpjas un kam notā labums? Kāds? Kāpēc? Kas atbildīgs?
  Vai tik Pildgerovičs nebūs „Obamas kurlmēmo (surdo)tulks Mandeilas bērēs?”

 2. Vai neiznāks tā, ka faktiskā noteicēja būs Jeļena, – tāpat kā Zatlera laikā – Ļiļka?
  Ģimenes valoda Pildegovičiem – krievu? Kāda bija Muntera ģimenesvaloda?
  Bet ko citu lai padomā, ja esam nonākuši vienā no pēdējām vietām Eiropā nabadzības ziņā – tad visādas aizdomas rodas un velniņi rādās…

  • krievu impērijas atjaunošanu jau nu Jeļenai nez’ vai uzticētu. Lieta nopietna…Tādas prastas “špōršpīles” SC nepieļautu.

 3. Pildegovičs ne apstiprināja ,ne noliedza piedāvājumu tā ir diplomāta atbilde,bet tautā par tādu saka ne cepts ne vārīts.

 4. Andrejs Pildegovičs No 2007.gada jūlija ir Latvijas vēstnieks ASV, karjeras diplomāts.

  Dzimis1971.gada 11. augustā, Vladivostokā. Pēc ķīniešu vēstures un valodas studijām Sanktpēterburgas universitātē 1994. gadā ieguva bakalaura grādu. 1990.-1991. akadēmiskajā gadā studē ķīniešu pie Pekinas Svešvalodu institūtā. 1995.gadā Stenfordas universitātē diplomātijas studijas Hūvera institūtā, un 1998.-1999. m.g.- Ārlietu dienesta programmas (Foreign Service Studies) Oksfordas Eiropas Universitātē.

  Pildegovičs 1994.gadā iestājās Latvijas ārlietu dienestā, un mācījās Stenfordas universitātē. Latvijā1995.-1996.gados ĀM valsts sekretāra palīgs, 1996.-1998. ĀM preses sekretārs. 1999.g. – ĀM Tuvo Austrumu un Āfrikas nodaļas vadītājs. 2000.-2006. – Latvijas Prezidentes V. Vīķe-Freibergas ārpolitikas padomnieks, bet 2006.-2007. gados kancelejas vadītājs. 2007.g. jūlijā, – Latvijas vēstnieks ASV, 2008.g. maijā arī Meksikā.
  Viņiem ar sieva Jeļena, ir trīs bērni. Pārvalda latviešu, krievu, angļu un ķīniešu valodas.
  Latvijas Premjerministra kandidāta Andreja Pildegoviča ģimene (sarunu valoda ģimenē – krievu). Google biogrāfija latviski nav atrodama. ??? Kas slēpjams?

  Māte – Gaļina, Tēvs – Pēteris Pildegovičs dzimis 1938.gadā Daugavpilī. Multikulturālā vide, kur līdzās latviešu valodai skanēja arī krievu, baltkrievu, poļu un idišs, dažādās reliģijas. P. Pildegovičs absolvēja Maskavas universitātes Austrumu valodu institūtu kā ķīniešu valodas speciālists. Krievijas Tālajos Austrumos desmit gadus pasniedza ķīniešu valodu Vladivostokas universitātē (piedzima trīs dēli). Astoņdesmitajos gados atgriezās Rīgā, („perestroikas iesaukums” – Ādamsons, Alksnis un daudzi citi.) kur no 1992.gada pasniedz ķīniešu valodu Universitātē.
  1991.gadā Jānis Jurkāns(AM) uzaicināja Pēteri Pildegoviču strādāt Latvijas Ārlietu ministrijā, kur viņš izveidoja un līdz 1996.gadam vadīja Āzijas un Āfrikas nodaļu. Divus gadus viņš strādāja Latvijas vēstniecībā Lietuvā. 1998.gadā P.Pildegovičs izveidoja Latvijas vēstniecību ĶTR, kur līdz 2002.gadam viņš bija Latvijas pagaidu pilnvarotais lietvedis ĶTR. No 2002. līdz 2004.gadam P.Pildegovičš strādāja par redaktoru ķīniešu ziņu aģentūrā „Siņhuā” Pekinā(neatgriezās Latvijā).
  2010.gadā par lielu personīgo ieguldījumu Latvijas un Ķīnas savstarpējo attiecību sekmīgā attīstībā sinologs Pēteris Pildegovičs apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.
  2011.gadā Pēteris Pildegovičs tika iecelts par jaunizveidotā Konfūcija institūta (Latvijas Universitāte) direktoru.

  • Dabūt no Bērziņa Premjera “sēdvietu ” būs grūti – ne dienas nav studējis makroekonomiku , ne fikālu.

   Nožēlojams Sinologs – niekalbis – nulle…

   • Latvijas Premjerministra kandidāta Andreja Pildegoviča ģimenes sarunu valoda – krievu.
    Google biogrāfija latviski nav atrodama. Kas slēpjams?

 5. Cik ilgi var mūs turēt par „muļķīšiem”?
  Bērziņa shēma skaidra. Galarezultātā viņš grib ielikt par premjerministru Rinkeviču. (ar to ir problēma – viņš formāli RP biedrs, patiesībā dzied MaskawKremļa diesmu un ir tā darbinieks). Līdz Saeima vēlēšanām RP pievienosies Vienotībai, tad būs O.K. Tātad pagaidām uz posteni var iet Pildegovičs. Tas viņam KOLOSĀLS karjeras lēciens. Būt patstāvīgam? – ne mazākās cerības. Pēc Bērziņa organizētā Valsts apvērsuma nākošajā Saeimā obligāti koalīciju vadīs SC un ZZS. Kādi rezultāti ir Rīgā mēs redzam. Salūti un tukša kase. ( pirms Ušakova Rīgai bija uzkrājumi 100 000 000= simts mio.) Latvijas parāds, ja valdīs Ušakovs , dažos gados sasniegs desmitiem Miliardu. Vajadzētu mēģināt nepieļaut, Bērziņam realizēt šo plānu.

  • Tad jau iznāk, ka tā visa afēra ar Dombrovska atkāpšanos bija saplānota no paša sākuma? Un vai tad valodnieks būtu profesionālis valsts lietās – tikai tad ja mēs pieņēmam vienādojumu: krievs = profesionāls

 6. Es dodos prasīt savam pūšļotājam.

Draugiem Facebook Twitter Google+