×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Pirmais Operetes festivāls aizvadīts krāšņi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar skaļām klausītāju ovācijām un krāšņu svētku salūtu 18. jūlijā Ikšķilē aizvadīts pirmais Operetes festivāls, kas kopumā pulcēja vairāk nekā 3000 apmeklētāju, portālam LA.lv pastāstīja rīkotāji.

Operetes cienītāji, spītējot lietum, uz Galā koncertu bija ieradušies ne tikai no Rīgas, Ikšķiles un tuvējām pilsētām, bet arī no Kandavas, Daugavpils un Liepājas, apliecinot, ka operete ir cieņā. Lieliskais Galā koncerts sniedza prieku ne tikai tiem, kuri atceras pirms 20 gadiem likvidēto Rīgas Operetes teātri, bet arī daudzajiem jaunajiem skatītājiem, kam, iespējams, šī bija pirmā sastapšanās ar operetes žanru.

“Šī diena un šis vakars mums ir īpaši. Tas ir kā pagrieziena punkts ceļā uz mūsu lielo, skaisto mērķi – operetes un operetes teātra atdzimšanu Latvijā. Mēs ļoti ceram, ka pavisam drīz operetes žanra cienītājus varēsim sagaidīt Rīgas Operetes teātrī. Paldies Ikšķiles pašvaldībai, kas noticēja operetes festivāla idejai,” Galā koncertā teica Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Svētkus ieskandināja sirsnīgs labdarības koncerts Ikšķiles luterāņu baznīcā, kurā uzstājās iemīļotie dziedātāji Evita Zālīte un Juris Vizbulis, pie klavierēm esot Operetes fonda vadītājai A. Ozoliņai-Kozlovskai.

Savukārt Tīnūžu muižas pagalmu, kur notika režisora Valda Lūriņa iestudētā muzikālā uzveduma “Paukojam un šmaukojam” pirmizrāde, piepildīja mazie skatītāji. Skaļie aplausi un aizrautīgā bērnu reakcija apliecināja, ka sirsnīgi melodiskās komponista Arvīda Žilinska dziesmas, kostīmu mākslinieces Jurates Jurjānes-Silakatiņas krāšņie tērpi, horeogrāfa Alberta Kivlenieka dejas, Oskara Dreģa scenogrāfija un talantīgie Latvijas mūzikas akadēmijas jaunieši ir trāpījums desmitniekā. Izrāde dzīvos arī pēc festivāla, sola veidotāji.

Festivāla ietvaros omulīgā gaisotnē notika arī draudzīgas “Sarunas pie kafijas tases”, kur bija iespējams tikties ar bijušajiem un esošajiem operetes solistiem un valšu vakars.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+