Tehnika
Tehnoloģijas

Pirmais viedtālrunis ar “Cyanogenmod” operētājsistēmu saņem labas atsaukmes 0

Publicitātes foto

Ķīniešu elektronikas uzņēmuma “Oppo Electronics” viedtālrunis “N1”, kas darbojas ar modificēto “Android” operētājsistēmu “CyanogenMod”, ekspertu apskatos saņēmis atzinīgas atsauksmes, noskaidroja biznesa portāls “Nozare.lv”.

Vairums tehnoloģiju portālu “Oppo N1” uzteikuši par to, ka operētājsistēma darbojas bez jūtamām aizturēm. Par spīti tam, ka ierīci izstrādājis samērā mazpazīstams ķīniešu uzņēmums, tomēr telefona veiktspēja esot uzteicama, teikts mobilo tehnoloģiju portālā “GSMArena”. Labā veiktspēja tiek skaidrota ar to, ka ierīcē izmantota “Qualcomm Snapdragon 600” procesora mikroshēma un “CyanogenMod” operētājsistēma, kas parasti tiek slavēta par to, ka tai noņemtas dažādas nevajadzīgas iespējas, kas noslogo telefonu.

“Oppo N1” testos izcēlies arī ar labu akumulatora ietilpību, kas ir līdzvērtīga tam, kāda atrodama flagmaņu līmeņa modeļos no “Samsung” un nedaudz labāka par “Apple iPhone”. Vairāki testētāji izteikušies, ka darbības laiks varot uzlaboties, kad “Oppo N1” būs pieejama “Android Kit Kat” operētājsistēmas versija.

Kā viens no trūkumiem telefonam tiek minēts ekrāns, kurš par spīti “FullHD” izšķirtspējai neesot ar tik labām spējām attēlot krāsas, kā tirgus līderiem. Kā parasti, vairāki testētāji kā trūkumu norāda, ka lietotājs pats nevar nomainīt akumulatoru, bet mūsdienās šāda iespēja ir ārkārtīgi nedaudziem telefoniem. Tāpat arī šis telefons nav spējīgs darboties LTE frekvencēs, kas varētu būt aktuāli lietotājiem ar augstām prasībām pret interneta ātrumu.

Patlaban entuziastu vidū ļoti populārs ir kompānijas “LG Elelctronics” ražotais “Nexus 5” viedtālrunis, kas tiek tirgots zem “Google” zīmola. Arī šim telefonam ir pilnībā nepārveidota “Android” operētājsistēma, kas teorētiski lietotājiem sola labāku veiktspēju un ātrāku atjauninājumu pieejamību. Vairāki eksperti gan bilst, ka iemesli, kāpēc agrāk bija ierasts izvēlēties nemodificētu “Android” operētājsistēmu, pēdējā laikā kļūstot mazāk nozīmīgi. Tas tāpēc, ka mobilo telefonu ražotāji esot iemācījušies savas “Android” versijas padarīt daudz ērtāk lietojamas un arī parastajam “Android” nereti tiek pievienotas dažādas programmas, kas, pēc ekspertu domām, lieki noslogojot telefonu. “CyanogenMod” lielā mērā cenšas atbildēt uz šo problēmu, piedāvājot pēc iespējas “tīrāku” “Android” sistēmu.

Kā vēstīts, “CyanogenMod” operētājsistēma ir atvērtā koda platformas “Android” paveids, ko izstrādājuši divi neatkarīgie izstrādātāji – Stīvs Kondiks un Koušiks Duta. Abu entuziastu mērķis ir radīt “Android” pēc iespējas pietuvinātāku mobilo operētājsistēmu, kas aizņemtu maz vietas ierīces atmiņā un to mazāk noslogotu. Vairums lietotāju ļoti novērtē “CyanogenMod” sniegtās iespējas pilnībā kontrolēt aplikāciju piekļuvi dažādiem ierīces resursiem, lai tās patstāvīgi necenstos izsūtīt lietotāja datus vai kā citādāk nesankcionēti neietekmētu tā privātumu.

Pašlaik “CyanogenMod” informācijas lapā ir redzams, ka operētājsistēma uztur vairākas “Samsung Galaxy” viedierīces, “Google Nexus” viedtālruņus un jaunākā modeļa “HTC One” tālruņus.
Kā jau ziņots, “CyanogenMod” izstrādātāji ir paziņojuši, ka projekts pēc septiņu miljonu ASV dolāru (3,6 miljonu latu) investīciju saņemšanas kļūs par pilnvērtīgu uzņēmumu un plāno konkurēt ar “Apple iOS”, “Windows Phone” un komerciālajām “Android” versijām, teikts projekta bloga ierakstā.

“CyanogenMod” projekta dibinātāji pēc investoru meklējumiem Silīcija ielejā ir sākuši sadarboties ar investīciju kompānijām “Benchmark” un “Redpoint”, kas uzņēmuma darbībai ir piešķīruši septiņu miljonu ASV dolāru (3,6 miljonu latu) investīcijas. Sociālajā portālā “Reddit” abi izstrādātāji atbildēja, ka pagaidām projektam vēl neesot nekādu nodomu nodarboties ar peļņu. “Benchmark” savā blogā uzsver, ka nogaidīs, kamēr “CyanogenMod” iegūs pietiekami daudz lietotāju, un tad domās par peļņas iespējām.

Lai arī vēsturiski “CyanogenMod” projektam ir bijušas nesaskaņas ar “Android” platformas izveidotājiem “Google”, tomēr Kondiks un Duta uzsver, ka tagad uzņēmumā darbosies arī Toms Moss, kurš agrāk “Google” atbildēja par Biznesa attīstības un partnerattiecību departamentu. Abi “CyanogenMod” dibinātāji uzsver, ka tam noteikti vajadzētu paātrināt projekta attīstību, jo būs atvieglināta dažādu dokumentu un saistību kārtošana.

LA.lv