Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
6. janvāris, 2012
Drukāt

Pirmās ID karšu sagataves jau ir izgatavotas un piegādātas Latvijā

Foto- LETAFoto- LETA

Pirmās 100 tūkstoš identifikācijas karšu (ID) sagataves jau ir izgatavotas un piegādātas Latvijā, piektdien raksta “Dienas bizness”, atsaucoties uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) sabiedrisko attiecību vadītāju Andreju Rjabcevu.

Avīze uzsver – lai arī par elektroniskām identifikācijas kartēm (eID) Latvijā runā vismaz desmit gadu, beidzot tās ieraudzīs dienasgaismu.

PMLP ir noslēgusi 4,035 miljonu latu vērtu līgumu ar Francijā reģistrēto uzņēmumu “Oberthur Technologies S.A.” par eID un e-uzturēšanās atļauju karšu sagatavju izgatavošanu un piegādi. Līgums paredz, ka uzņēmums Latvijai eID sagataves piegādā nevis visas uzreiz, bet pakāpeniski – ņemot vērā pieprasījumu.

Šobrīd Personu apliecinošo dokumentu likums, kas nosaka eID ieviešanu Latvijā, Saeimā ir apstiprināts otrajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
VIDEO: Akustiskais marķējums uz Tīnūžu šosejas (1)Šonedēļ uz autoceļa Tīnūži-Koknese (P80), kur iepriekš notikušas vairākas smagas avārijas, vairākos posmos 24 kilometru kopgarumā uz ass līnijas tiek ierīkotas akustiskās ribjoslas.
Draugiem Facebook Twitter Google+