×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Pirmie pārpratumi: ierodas vēlēt ar nederīgu pasi vai ar identifikācijas karti

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas vēlēšanu iecirknī divi vēlēt gribētāji nav varējuši nobalsot, jo līdzi paņemti nepareizi dokumenti – pase, kurai beidzies derīguma termiņš un identifikācijas karte bez vēlētāja apliecības, informēja iecirkņa vadītāja Daina Gulbiņa.

Tā kā personas apliecībā spiedogu par dalību vēlēšanās iespiest nevar, vēlētājiem, kuriem vēlēšanu dienā nebūs derīgas pases, lai piedalītos 12.Saeimas vēlēšanās, jāizņem vēlētāja apliecība.

Jau vēstīts, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde vēlētāju apliecību bez maksas izsniedz no 22.septembra līdz 3.oktobrim.

Kopumā apliecības bez maksas var saņemt 27 520 pilsoņu. Savukārt dienu pirms izsniegšanas beigām vēlētāju apliecību balsošanai 12.Saeimas vēlēšanās izņēmuši vien 3710 pilsoņu jeb 13,4% no visiem elektronisko identifikācijas karšu īpašniekiem, kuriem nav pases.

Kopš 2012.gada personu apliecinošs dokuments Latvijā ir arī personas apliecība jeb ID karte, un arvien vairāk pilsoņu izvēlas kā personu apliecinošu dokumentu lietot tikai personas apliecību.

Vēlētājiem, kuriem ir gan pase, gan personas apliecība, vēlēšanu iecirknī jāuzrāda derīga Latvijas pilsoņa pase.

12.Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 4.oktobrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+