×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2016
Drukāt

Ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1916. gada 15. janvārī

Foto - LETAFoto - LETA

Ķirši zied.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Agrīni pavasara vēstneši. “R[īgas] Ziņu” redakcijai pienests pilnīgi uzziedējis ķiršu koka zariņš, kas nolauzts Volguntes ielā kādā dārzā. Atrazdamies piesaulītē un aizvējā, ķiršu koks esot pilns ziedu pumpuriem, no kuriem daži jau izplaukuši. Laiks pēdējās dienās uzturējās ārkārtīgi silts – līdz 6 gr. pēc R.

Odesa. Par 6. janvāra patriotisko koncertu, par ko mūsu ziņotājs mums jau rakstīja, atsaucas ļoti atzinīgi arī vietējais krievu orgāns “R[usskaja] Reč”, uzsvērdams, ka tas bijis pirmais gadījums, kur izrīkojumos gājuši Odesā krievi ar latviešiem kopā. “Un nekāds brīnums par to – tur lasām, jo latvieši pierādījuši savu mīlestību uz Krieviju ne mazāk kā mēs.” Laikraksts pie tam iejautājās, kādēļ gan šāda kopā iešana un kopā turēšanās izrīkojumos nenotiek arī ar citām šejienes tautībām kā poļiem, leišiem u. c., kas taisni tagad esot vēlams. Iepazinušies viens ar otru, varot joprojām uzturēt savā starpā labus sakarus. Latvieši pirmie esot rādījuši ceļu, un jācerot, ka turpmāk piedzīvošot Odesā jo plašāku etnogrāfisku koncertu.

“Dzimtenes Ziņas”

Līdz 17. janvārim š. g. visām civil- un militārpersonām, kurām 31. decembrī jeb vēlāk piederēja suņi, jāpieteic tādi dēļ viņu ierakstīšanas nodokļu sarakstā rātūzī (pilsētas kasē) no plkst. 9 līdz plkst. 1. Militāriskas jeb civiliestādes jeb viņu locekļi, kuriem ir tiesības uz atsvabināšanu no nodokļiem, jāliek priekšā savi prasījumi līdz ar izskaidrošanu, ka suns tiek turēts tikai dienesta nolūkiem, birģermeistara valdē. Pieteikšanas neizpildīšana pēc austruma virspavēlnieka noteikuma no 9. decembra 1915. g. tiks sodīta ar naudas sodu no 50 – 1500 markām jeb cietumu līdz 6 nedēļām, atkārtošanas gadījumā ar cietumu ne mazāk kā 3 dienām. Jelgavā, 13. janvārī 1916. g.

“Jaunais Vārds”

Noteikumi par automobiļu braukšanu. Novērots, ka ar automobiļiem brauc pa pilsētas ielām nepielaižami ātri, aiz kam notiek diezgan bieži nelaimes gadījumi ar cilvēkiem. Tāpēc Rīgas apcietinātā rajona priekšnieks uzdevis pilsētas policijai cieši raudzīties, ka pienācīgi izpilda vietējos noteikumus par braukšanu ar automobiļiem. Policijas kārtībniekiem jāraugās uz to, ka ar automobiļiem nebrauc ātri un turas tikai labā pusē ielai.

Lazdona. Pēdējā laikā vilki še vairākās vietās redzēti. Domājams, ka kara troksnis viņus še izdzinis no Lietavas mežiem. Lazdonai, Praulienai un Meirāniem arī ir lieli meži, kuros vilki varēs slēpties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+