×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Par ko rakstīja latviešu avīzes pirms simts gadiem 1915. gada 20. martā

Foto - LETAFoto - LETA

Kartupeļi.

“Jaunais Vārds”

Jauns obligatorisks noteikums. Kurzemes, Rīgas un Rīgas apriņķa tirdzniecības un rūpniecības iestāžu īpašniekiem uzlikts par pienākumu septiņu dienu laikā paziņot Daugavpils kara apgabala artilērijas valdei Viļņā, vai un cik viņu rīcībā atrodas šādi ražojumi: benzols, tulols, kresols, karbola skābe, naftalīns, dinitronaftalīns, klordinitrobenzols, anilīns un nitrobenzols. Kas to nedarīs, kritīs naudas sodā līdz 3000 rbļ. vai cietuma sodā līdz 3 mēnešiem.

Ērberģe. Ērberģes lauksaimnieku biedrība ar kopotiem Mazzalves un Tauerkalnes spēkiem sarīkoja par labu Sarkanam Krustam vokāli-dramatisku vakaru. Skaidrs atlikums 150 r. Izrādīja Aspazijas “Zeltīti”, kuru ievadīja Mazzalves skolotājs ar referātu par šo lugu. Tik labs izrīkojums Ērberģē sen nav bijis.

“Rīgas Ziņas”

“Kartupeļu dumpis” Ventspilī. 17. martā zemnieks Fr. M. no Ēdoles pagasta veda uz Ventspili 10 mēru kartupeļu, kurus gribēja dot saviem radiem Ventspilī. Braucot caur Gāliņu ciemu, M. zirgu apturēja, un vezumu apstāja ap 20 sievu un vīru, kuri bez kādas vienošanās ar kartupeļu īpašnieku atraisīja maisus un izgrāba visus kartupeļus, samaksājot par tiem noteikto tirgus vērtību. Nelīdzēja ne M. ierunas, ka viņš kartupeļus nevēlas pārdot, ne arī piedraudējums sūdzēties par patvarīgu rīcību. Kartupeļu “pircēji” katrs ar savu laupījumu nozuda kur kurais, atstādami M. uz ceļa ar tukšu vezumu. Domājams, ka še atkal rīkojušies zināmie uzpircēji, kuri sagaida lauciniekus uz ceļa aiz “Sarkanā tilta” un “atpērk” preces par tirgus cenu, lai tad pilsētā taisītu rebes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+