×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 17. augusts, 2018
22. maijs, 2018
Drukāt

Plāno izmaiņas Darba likumā: varēs vieglāk atbrīvot ilgstošas slimības gadījumā (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Turpmāk gadījumos, ja darba līgums darbiniekam tiks uzteikts, pamatojoties uz veselības stāvokli, ko apliecina ārsta atzinums, kā arī tad, ja darbinieks pārejošas darbnespējas dēļ neveic darbu vairāk nekā sešus mēnešus nepārtraukti vai vienu gadu triju gadu periodā, darba devējam nebūs jāsaņem arodbiedrības iepriekšēja piekrišana uzteikumam.

Šajos gadījumos, uzsakot darba līgumu darbiniekam, kas ir arodbiedrības biedrs, darba devējam būs iepriekš jāinformē arodbiedrība un jākonsultējas ar to.

To nosaka otrdien, 22. maijā, valdības sēdē pieņemtais likumprojekts “Grozījumi Darba likumā”, kas izstrādāts, ņemot vērā sociālo partneru – Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un Latvijas Darba devēju konfederācijas, panākto vienošanos Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē.

Likumprojekts vēl jāpieņem Saeimā.

Grozījumi precizē piezīmes un rājiena izteikšanas un apstrīdēšanas kārtību. Ja pēc sūdzības izskatīšanas darba devējs neatceļ piezīmi vai rājienu, tad darbiniekam ir tiesības celt prasību tiesā viena mēneša laikā. Ja darba devējs septiņu dienu laikā neizskata sūdzību un nesniedz atbildi par pieņemto lēmumu, tad tiks uzskatīts, ka darba devējs piezīmi vai rājienu ir atcēlis.

Gadījumā, ja darbinieks uzsaka darbu svarīga iemesla dēļ un darba devējs piekrīt tam, ka darbinieka norādītais iemesls ir svarīgs, tad darba devējs izmaksā atlaišanas pabalstu likumā noteiktajā apmērā. Ja starp pusēm ir strīds par uzteikuma pamatu, tad darbiniekam ir tiesības celt prasību tiesā par atlaišanas pabalsta piedziņu. Šāda prasība ceļama viena mēneša laikā no darbinieka atlaišanas dienas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Āfrikas speciālistiem vajag darbavietas !

    • Vispàr vajadzēja atbrīvot no pirmas nobastotās dienas….seviški valsts ierēdņus…a kā sūdus savāra ,tā uzreiz slimi! Pie privātajiem uzņēmējiem ,ja nepazvanīji un nevienojies …esi brīvs!

    • Ko, Tev Lidija tādu nodarījuši speciālisti no Āfrikas, daudz Tu šeit viñus redzi Latvijā?
      Risini , labāk rasiste pati problēmas Latvijā ar noslogotību un darba aizsardzību, lai darbinieki nestrādā 12-16 h , tad nebús hroniskas veselības problēmas. Sen jau ir aizmirsusies strādniekiem, ko nozīmē 8 stundu darbdienàs!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+