Sports
Citi sporta veidi

Pļaviņš un Regža turpina pasaules čempionātu 16


Mārtiņš Pļaviņš
Mārtiņš Pļaviņš
foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža trešdien uzvarēja cīņā par vietu Vīnē notiekošā pasaules čempionāta (PČ) izslēgšanas turnīrā, kur jau pirms tam iekļuva Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kā arī Rihards Finsters un Edgars Točs.

Pļaviņš un Regža, kuriem turnīrā ticis 29.numurs, tā saucamajā “lucky looser” kārtā ar 2-0 (21:11, 21:18) pārspēja kanādiešus Raienu Vandenburgu un Āronu Nusbaumu, kuriem sacensībās ir 37.numurs.

Latvijas pāris maču iesāka ar nonākšanu iedzinējos, taču guva trīs punktu pēc kārtas un panāca 3:1. Turpinājumā kanādiešiem izdevās panākt izlīdzinājumu 5:5, taču Pļaviņa/Regžas četri bezatbildes punkti palīdzēja panākt vadību ar 9:5. Pēc šī atrāviena pretinieki neatguvās, seta turpinājumā latviešiem saglabājot drošu pārsvaru un uzvarot ar 21:11.

Otrajā setā latvieši ātri izvirzījās vadībā ar 6:3, taču turpinājumā pieļāva kļūdas un zaudēja garā izspēlē, kas pretiniekiem ļāva panākt izlīdzinājumu 6:6. Turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā līdz latviešiem atkal izdevās panākt trīs punktu pārsvaru (14:11). Tuvojoties seta nogalei, kanādieši Latvijas pāra pārsvaru samazināja līdz minimumam (16:15), taču ar diviem bezatbildes punktiem tika atjaunots trīs punktu pārsvars. Kanādas duetam nespējot lauzt cīņas gaitu, Pļaviņš un Regža otrajā setā uzvarēja ar 21:18 un nodrošināja vietu izslēgšanas turnīrā.

Latvijas pāra pretinieki būs zināmi pēc “lucky looser” kārtas beigām.

Kanādieši nespēlē Pasaules tūres posmos un šosezon viņi piedalījušies vien dažos Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību reģiona sacensību etapos. Latvieši šobrīd pasaules rangā ir 25.vietā, bet kanādieši dala 195.pozīciju.

Pļaviņš un Regža pirms pasaules čempionāta sasniedza savu šosezon labāko rezultātu, aizkļūstot līdz Pasaules kausa izcīņas četru zvaigžņu turnīra pusfinālam, taču pēc tam ciešot divus zaudējumus un ieņemot ceturto vietu.

Kā vēstīts, Pļaviņš un Regža trešdien apakšgrupas noslēdzošajā mačā ar rezultātu 2-0 (21:15, 21:16) uzvarēja mazpazīstamos Mozambikas volejbolistus Aldevino Nguvo un Justino Tovelu. Tas sportistiem bija pirmais panākums turnīrā un nodrošināja vēl vismaz vienu maču sacensībās.

Pasaules čempionātā 48 pāri bija sadalīti 12 apakšgrupās pa četriem katrā. Pēc viena apļa turnīra katras grupas divas labākās vienības, kā arī četri no 12 trešo vietu ieguvējiem kvalificējās izslēgšanas sacensībām. Savukārt pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas tika salozētas pa pāriem un trešdienas vakarā cīnās par vēl četrām ceļazīmēm uz izslēgšanas turnīru.

Saistītie raksti

Jau laicīgi bija zināms, ka izslēgšanas turnīrā spēlēs Samoilovs un Šmēdiņš, kuri uzvarēja divos no trijiem mačiem, bet pēc noslēdzošajām grupas spēlēm kļuva zināms, ka starp četriem labākajiem trešo vietu ieguvējiem iekļuvuši Finsters un Točs.

Vēlāk izlozē noskaidrojās, ka sacensību 1/16 finālā ceturtdien Finsters un Točs spēlēs pret olimpiskajiem un pašreizējiem pasaules čempioniem Alisonu Čeruti un Brunu Šmitu no Brazīlijas, kuriem apakšgrupā līdzvērtīgā cīņā piekāpās Pļaviņš un Regža, bet Samoilovam un Šmēdiņam pretim stāsies amerikāņi Džons Haidens un Raiens Dohertijs, kuri nesen salīdzinoši negaidīti sasniedza finālu Pasaules kausa etapā Polijas pilsētā Olštinā.

LA.lv