Mobilā versija
-1.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
24. janvāris, 2013
Drukāt

Policija pieļauj sodu pastiprināšanu par braukšanu reibumā

Foto - LETAFoto - LETA

Ja Latvijā palielināsies dzērājšoferu skaits, iespējams, būs jādomā par stingrākiem sodiem, tostarp transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu uz mūžu, intervijā aģentūrai BNS pastāstīja Valsts policijas (VP) Prevencijas pārvaldes priekšnieka vietniece Vineta Mistre.

Viņa norādīja, ka apmēram piektdaļa pieķerto reibumā braucošo transportlīdzekļu vadītāju šo pārkāpumu izdarījuši atkārtoti. Pēc policijas pārstāves domām, tas ir nelabojami. Tādējādi daļai braucēju par šādiem pārkāpumiem, līdzīgi kā Skandināvijā, iespējams, vajadzētu piemērot transportlīdzekļu vadīšanas tiesību aizliegumu uz mūžu.

“Šādi piemēri ir no ārzemēm, bet, ja reibumā braucošo vadītāju skaits palielināsies, arī Latvijā, iespējams, būs jādomā par šādu sankciju piemērošanu,” viņa teica.

Mistre gan atzina, ka kopumā Latvijas sodu sistēma par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā ir sakārtota. Piemēram, par atkārtotu transportlīdzekļa vadīšanu reibumā un transportlīdzekļu vadīšanu reibumā bez vadītāja apliecības jau ir noteikta kriminālatbildība, vienlaicīgi viņa gan piebilda, ka arī esošo soda sistēmu var uzlabot.

Policijas pārstāve pavēstīja, ka cīņā pret braukšanu dzērumā līdz šim jau ir paveikts pietiekami daudz – 2004.gadā par šādiem pārkāpumiem tika ieviests administratīvais arests, kas jau nākamajā gadā par 40% samazināja dzērumā pieķerto šoferu skaitu. 2010.gadā tika palielināti naudas sodi. “Tomēr ar sodiem vien visu nevar atrisināt. Te ir jāiesaistās arī sabiedrībai, saprotot, ka, braucot reibumā, cilvēki apdraud gan sevi, gan citus satiksmes dalībniekus,” minēja Mistre.

Patlaban atbilstoši likumam par transportlīdzekļu vadīšanu reibumā atkarībā no reibuma pakāpes pienākas soda nauda līdz pat 1000 latu, tiesību atņemšana, kā arī administratīvais arests līdz pat 15 diennaktīm.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (3)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+