×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. janvāris, 2016
Drukāt

Policiju vaino jaunieša piekaušanā un aplaupīšanā

Nožogojums pie Brīvības pieminekļa

Ilustratīvs attēls

Šā gada 10.janvārī sociālajā tīklā “Facebook” strauji izplatījies kāda jauna vīrieša paziņojums, ka vairāki policisti it kā esot viņu piekāvuši un nozaguši viņam naudu. Valsts policija noliedz publiski izteiktos apvainojumus, atgādinot, ka turpinās apstākļu noskaidrošana, un nevienu nevar atzīt par vainīgu iekams viņa vaina nav pierādīta likumā noteiktajā kārtībā, informēja policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas pagājušā gada 11.decembrī viena no Valsts policijas ekipāžām, patrulējot Rīgas centrā pamanīja kādu jaunieti, kurš bijis manāmā reibumā. Ekipāža apstājusies, un policijas darbinieki uzrunājuši iereibušo jauno vīrieti, taču viņš atbildējis ar skaļām necenzētām frāzēm un pārkāpis jebkādas sabiedrībā pieņemtās uzvedības normas. Jaunietis nogādāts policijas iecirknī, uzsākta administratīvā lieta par sīko huligānismu, bet vēlāk jaunais vīrietis vests alkohola pārbaudes veikšanai.

Arī Alkohola un narkotiku reibuma ekspertīžu nodaļā jaunais vīrietis turpināja uzvesties neadekvāti. Jaunais vīrietis kategoriski atteicās no ekspertīzes veikšanas, tādēļ darbinieki nolēma viņu aizvest atpakaļ uz iecirkni, no kurienes viņš tiktu palaists mājās. Taču, nonākot pie policijas auto, jaunietis pēc policijas rīcībā esošās informācijas uzbrucis policistiem – izdarījis vairākus sitienus, trāpot gan vienam, gan otram darbiniekam.

Uzreiz pēc tam, pielietojot spēku, jaunais vīrietis savaldīts un nogādāts iecirknī – nu jau kriminālprocesa uzsākšanai par iespējamu uzbrukumu valsts varas pārstāvim. Šobrīd šajā kriminālprocesā turpinās izmeklēšana, savukārt par administratīvu pārkāpumu – sīko huligānismu – jaunietim piemērots 70 eiro naudas sods.

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Iekšējās izmeklēšanas birojā no Iekšlietu ministrijas Iekšējā drošības biroja saņemts iepriekš minētā vīrieša iesniegums par iespējamiem policistu pārkāpumiem. Tādēļ uzsākta dienesta pārbaude, kurā tiks izvērtēts, vai policisti saucami pie disciplināratbildības.

Valsts policija noraida publiski izskanējušos pārmetumus, atgādinot, ka pašlaik turpinās gan izmeklēšana kriminālprocesā, gan dienesta pārbaude, un ka nevienu nevar atzīt par vainīgu iekams viņa vaina nav pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+