×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

Polija prasa pārskatīt ES vienošanos par bēgļu uzņemšanu (1)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Polijas premjerministre Beāta Šidlo

Nesenie terorakti Parīzē ir parādījuši, ka nepieciešams pārskatīt vienošanos par bēgļu sadali pēc obligātām kvotām starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, pirmdien preses konferencē Varšavā paziņoja Polijas jaunā premjerministre Beata Šidlo.

Polijas valdības vadītāja pauda uzskatu, ka situācija pēc Parīzes teroraktiem ir nopietni mainījusies salīdzinājumā ar situāciju brīdī, kad šo dokumentu parakstīja iepriekšējā Polijas premjere Eva Kopača.

Šidlo paziņoja, ka ir nodomājusi pārliecināt partnerus ES sēsties pie sarunu galda un vēlreiz izskatīt kvotu jautājumu, jo Polijai nav pa spēkam uzņemt tik lielu skaitu bēgļu, kādu paredz šī vienošanās.

Viņa vērsa uzmanību uz to, ka šaubas par septembrī noslēgto vienošanos izsaka arī citas ES valstis, piemēram, Dānija.

“Mēs par vissvarīgāko uzskatām poļu drošību,” uzsvēra Šidlo.

Viņa sacīja, ka Varšava respektē septembrī pieņemto lēmumu, bet tas nenozīmē, ka “mēs neizvirzīsim argumentus par to, ka ir jāmaina pieeja bēgļu sadalei”.

Jaunais Polijas iekšlietu ministrs Mariušs Blaščaks pirms tam radiointervijā kritizēja Kopačas ministru kabineta lēmumu uzņemt Polijā vairākus tūkstošus bēgļu.

“Iepriekšējās valdības lēmums uzņemt septiņus tūkstošus bēgļu bija kļūdains. Tagadējai premjerei Beatai Šidlo svarīgākais jautājums būs drošība, un šai ziņā mēs nepiekritīsim nekādiem kompromisiem,” uzsvēra iekšlietu ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un kad mūsu valdības vadītāja sāks aizstāvēt savu tautu, nevis barot pasaules klaidoņus no mūsu naudas???

Draugiem Facebook Twitter Google+