×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. februāris, 2014
Drukāt

Politiski represētie: Drošības policija nestrādā valsts interesēs (15)

Rubiks_LETA

Šodien Latvijas Politiski represēto apvienības 25.konferences dalībnieki nosodījuši un izteikuši neuzticību Latvijas valsts Drošības policijas vadībai par lēmumiem neierosināt krimināllietu pret Alfrēdu Rubiku (SC) saistībā ar viņa izteikumiem par padomju laika represijām, informēja biedrības valdes sekretāre Dagnija Liepiņa.

“Nepieņemami ir Drošības policijas lēmumi neierosināt krimināllietas pret represiju noliedzējiem, piemēram, pēdējā laikā pret Alfrēdu Rubiku, kas publiski centies attaisnot represijas. Eiropas valstīs personas, kas veikušas līdzīgus mēģinājumus attaisnot holokaustu, saņēmušas bargus sodus. Tādēļ izsakām neuzticību Drošības policijas vadībai, kas nestrādā valsts interesēs. Vēlamies uzzināt tās konkrētās personas, kas pieņēmušas šādu lēmumu,” teikts konferences rezolūcijā.

Tāpat dokumentā norādīts, ka tiek nosodīta Drošības policijas “bezdarbīgā rīcība attiecībā pret Baltijas 1.kanāla raidījumu, kad tika izsmieti 1991.gada janvāra notikumi Lietuvā. Lietuva uz trim mēnešiem apturēja šī kanāla retranslāciju, kamēr Drošības policija uzskatīja, ka uz Latviju tas neattiecas.”

Konferences gaitā tās dalībnieki izteica atbalstu Valsts prezidenta iniciatīvai, kas paredz būtisku valdības darba pilnveidošanu.

“Prezidents ir 2013.gada 16.septembrī ierosinājis likumdošanas iniciatīvu, kas paredz Ministru kabineta darba pilnveidošanu. Mēs šo iniciatīvu atbalstām. Tā paredz palielināt Ministru prezidenta pilnvaras, un vispār šo mērķa sasniegšanai ir likumdošanas iniciatīvā paredzētas izmaiņas valsts pārvaldē. Tai skaitā Ministru prezidenta apstiprināšanas un ministru iecelšanas kārtība,” teikts konferencē pieņemtajā paziņojumā.

Tāpat rezolūcijā norādīts, ka 25.konferences delegāti apsveic jaunizveidoto valdību un novēl tai sekmīgāku darbību, mācoties no iepriekšējo valdību kļūdām.

“Neraugoties uz priekšvēlēšanu gaisotni, par galvenajiem politiķu vadmotīviem jākļūst spējām uzņemties atbildību par Latvijas attīstību, nevis savstarpējām cīņām. Neesam apmierināti ar politisko situāciju valstī,” norādīts rezolūcijā.

Politiski represētie uzskata, ka patlaban ekonomikā, neraugoties uz nelielo uzplaukumu, nepietiekami nodrošināti apstākļi ražošanas attīstībai. Partiju darbība ir lokāla, bieži vien orientēta uz savstarpēju konkurenci, kas novedusi valsti situācijā, ka saimnieciskie jautājumi tiek risināti vāji un notiek nacionālais pretnostatījums.

Konferences gaitā politiski represētie aicināja valdību rast risinājumu turpināt darbus pie Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla izveides vienlaicīgi ar Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukciju.

Kongresa dalībnieki arī vienojās vērsties pie valdības ar prasību atjaunot gados vecākiem politiski represētajiem virs 70 gadiem iespēju saņemt rehabilitācijas pakalpojumus ik pēc diviem gadiem pašreizējo trīs gadu vietā. “Mūsu veselība ir kritiskā stāvoklī, ciešām sāpes, gaidām garās rindās uz operācijā. Lūdzam rūpīgi izvērtēt politiski represēto personu veselības stāvokli un prasību atbalstīt,” teikts biedrības paziņojumā.

Kā ziņots, Latvijas politiski represēto apvienības 25.konference notiek šodien Latviešu biedrības namā. Pasākumā ieradušies 304 organizācijas delegāti no visiem Latvijas novadiem.

Jau ziņots, ka pērn 1.maijā apvienībā “Saskaņas centrs” ietilpstošā LSP Grīziņkalnā rīkoja mītiņu, kas ieguva plašu publicitāti Latvijas plašsaziņas līdzekļos. Līdzās vairākiem mītiņa dalībniekiem LNT ziņu sižetā tika intervēts LSP līderis Rubiks. “Tās represijas, kas bija 1949.gadā, nevar vērtēt viennozīmīgi. Tur daudzi tika represēti pēc nopelniem, jo tie bija tie, kas sadarbojās ar fašistiem,” ziņu sižetā klāstījis Rubiks.

Jūlijā Drošības policija sākusi kriminālprocesu par Rubika publiskajiem izteikumiem par 1949.gada represijām, taču vēlāk to izbeidza. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma panta par nozieguma pret cilvēci attaisnošanu. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

1941.gada 14.jūnijs un 1949.gada 25.marts Latvijas jaunāko laiku vēsturē ir divas melnās dienas. 25.martā padomju varas sarīkoto deportāciju rezultātā uz Sibīriju tika izvesti vairāk nekā 43 000 cilvēku, tai skaitā 10 000 bērnu.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. KĀ DP VAR VAJĀT RUBIKU, JĀ JĀAIZTIEK TIE, KAS SLIKTI IZSAKĀS PAR IZRAĒLU???

 2. Izskatas ka Rubikam ir labi sakari gan valdiba, gan drosibas policija, gan visas parejas valsts strukturas, jo galu gala domaju ka Latvija ir reti kura gimene kurai nebutu bijusi represetie, bet tie kas tadu lemumu ir pienemusi izskatas ka tiem nav bijusi gimene represetie, bet gan ir bijusi tie kam gimene ir bijusi tadi kas to ir darijusi izsutijusi citus.

 3. Brīvi paust savu viedokli nenozīmē runāt visu ko! “Vārda brīvība” nenozīmē aizskart citu cilvēku cieņu, piemēram, attaisnot savās runās holokaustu. Rubiks ir aizskāris represēto cilvēku cieņu, visus metot par vienu kārti, un tas nav atļauts arī Eiropā. Vai tad deportētie zīdaiņi, bērni un sievietes bija fašisti? Bet Rubiks ar savām runām viņus ir pazemojis, aizskāris viņu cieņu, jaucot genocīda jēdzienu ar ideoloģisku jēdzienu.

  • Atbilstoši protokolam Eiropas Parlamenta deputātiem ir tāda paša imunitāte kā nacionālo parlamentu deputātiem. Citās ES dalībvalstīs pret Eiropas Parlamenta deputātiem nevar uzsākt kriminālizmeklēšanu un tiesvedību, ja vien tie netiek notverti nozieguma izdarīšanas brīdī. Ieinteresētā dalībvalsts var pieprasīt eirodeputāta imunitātes atcelšanu nosūtot attiecīgu iesniegumu Eiropas Parlamentam. Tāds ir normatīvais regulējums Rubika kunga gadījumā. Tātad, pirmais solis iesniegums Eiroparlamentā no valsts puses. Tā nav ne represēto, ne arī Drošības policijas kompetence.

 4. Arī Ušakova Pēcpuses policija strādā pret latviešiem.

 5. Un ko gan var gribēt no DP, ja tajā lielākoties strādā latkrievu tautības cilvēki, kuri eksperimentē un taisa jaunu padomju padumjo tautu, kas cels komunismu un dzīvos draudzībā iekš LPSR-2?

 6. Elementārs Latvijas patroitisms parasti tiek apspļaudīts bez nosodījuma.

 7. Ja nesoda par padomju deortāciju attaisnošanu – deportācija ir tikai uzlaiku pārtraukta un to jau balstoties uz šo formulāru var atjaunot? Laikam jā un Saeima tam var piekrist, jo gluži pretēji tā saudzē čekas aģentus un tādejādi to mudinot?

 8. Kas ir valsts intereses? Kas to var definēt? Kuram tādas tiesības to noteikt? Manā skatījumā valsts intereses ir nodrošināt iespēju paust brīvu domu, lai arī aplamu, pat neķītru. Ja kāds sāks definēt, ko drīkst, ko nedrīkst runāt, drīz var nonākt pie Staļina laikiem.

  • Priekš kam Strasbūrā Cilvēktiesību tiesa, priekš kam Hāgā kara noziedzinieku tribunāls, ja Latvijas valsts pārstāvji 22-us gadus iesniegumu neraksta – Krieviju (PSRS mantinieci) noziegumos neapsūdz?! Starptautiskā tiesa varētu pieņemt lēmumu – un visādi rubiki momentā tiktu paņemti aiz baltajām rociņām….Kamēr varneši minstinās, tikmēr var “brīvi” runāt, tikmēr kaprānieši var brīvi cirku taisīt….

   • Hagas Starptautiskakriminaltiesa izskata lietas par starptautiskiem noziegumiem, kas izdarīti pēc 2002.gada 1.jūlija. Eiropas Cilvēktiesību tiesa izskata cilvēktiesību aizskāruma faktus Eiropas Padomes dalībvalstīs no attiecīgās valsts pievienošanās brīža Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijai. Attiecībā uz Rubiku. A.Rubiks ir Eiropas Parlamenta deputāts. Viņam ir deputāta imunitāte, par ko, acīmredzot,politiski represētie nav informēti. Ja tagad A.Rubiku Latvijas valsts krimināli vajās par viedokļa paušanu, tad beigties tas var bēdīgi, jo atņemt EP deputātam brīvi paust savu viedokli, deputāta pienākumus pildot, būtu prettiesiski. Iespējams, ka politiski represētie nezina, ka tas, kas atļauts Jupiteram, nav atļauts vērsim.

 9. Latvijā soda par vārdiem un nesoda par darbiem.
  Nesoda par notiekošo genocīdu pret Latvijas tautu!
  suverenitate.lv

 10. Neviens fašists netika sodīts.Vārds fašists ir jālieto pareizi.Starp citu Vienotība arī ir fašistiska partija,un Saskaņas centrs arī tajā skaitā.

 11. Latvijas Politiski represēto apvienībai ir taisnība.

  Gadījumā, ja DP neko nedara, vai Latvijas Politiski represēto apvienība nevar iesūdzēt tiesā kā Rubiku, tā DP?

  Tā sauc pie atbildības.

Draugiem Facebook Twitter Google+