×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
13. decembris, 2016
Drukāt

Politologs: nespēja vienoties par nodokļu politiku iezīmē valdības krīzi (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Filips Rajevskis

Valdošās koalīcijas nespēja vienoties saistībā ar jautājumiem par nodokļu politiku iezīmē valdības krīzi, aģentūrai LETA komentēja politologs Filips Rajevskis.

Viņš aģentūrai LETA norādīja, ka pašlaik bez kompromisa risinājuma palikušais jautājums saistībā ar nodokļu politiku ir pārāk nopietns jautājums, lai varētu tēlot, ka valdībā nav noticis nekas slikts.

Rajevska ieskatā iecere atteikties no minimālām sociālām iemaksām un līdz 15% palielināt mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmi no 1.janvāra ir valstiski svarīgs jautājums, kas ietekmē valsts iedzīvotājus.

“Ja netiks panākta kāda savstarpēja vienošanās starp divām lielākajām koalīcijas partijām, viss iet uz krīzi,” pauda politologs, uzsverot, ka gan Zaļo un zemnieku savienībai, gan arī partijai “Vienotība” būtu jānonāk pie vienota risinājuma. Viņaprāt, tik fundamentālām lietām kā izmaiņām nodokļu politikā kopumā būtu jābūt ne tikai koalīcijas, bet arī opozīcijas atbalstam.

Nespējot rast kompromisus, ar bažām jāraugās arī uz plānu līdz nākamā gada 1.aprīlim politiski vienoties arī par vidējā termiņa nodokļu politikas stratēģiju, pauda eksperts. Viņš pauda neizpratni par to, kādā veidā politiķi spēs vienoties par veselu reformu plānu, ja tie nespēj vienoties par konkrētu likumu grozījumiem. Rajevskis nenoliedza, ka nespēja nonākt pie vienotas izpratnes par nepieciešamajām nodokļu politikas reformām var novest arī pie valdības priekšlaicīgas krišanas.

Kā ziņots, lai arī valdošās koalīcijas frakcijām pagaidām neiezīmējas kompromiss nodokļu politiskas jautājumos, tas neapdraudot valdības stabilitāti. Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, kā arī Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien ar opozīcijas deputātu līdzdalību, “Vienotības” parlamentāriešiem balsojumos atturoties, konceptuāli atbalstīja piedāvājumu atteikties no minimālām sociālām iemaksām un līdz 15% palielināt mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmi no 1.janvāra.

Saeima par šīm izmaiņām pirmajā lasījumā varētu balsot ceturtdien, bet galīgajā lasījumā – 20.decembrī. Pagaidām politiķu izteikumi neliecina, ka koalīcijas partijas šajā jautājumā varētu rast kompromisu. Vienlaikus politiķi pauž, ka valdības stabilitāti šis jautājums neapdraud un pašlaik valdības nomaiņa praktiski neesot iespējama.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Un par to man bij prieks”. Kolosāls “politologs”.

Draugiem Facebook Twitter Google+