Latvijā
Politika

Politologs: Vadīt Ķekavas novada domi viegli nebūs nevienam 16

Karīnas Miezājas foto

Jaunievēlētā Ķekavas novada dome ir ļoti sadrumstalota un tās vadīšanā vieglas dienas nav sagaidāmas nevienam, sarunā ar aģentūru LETA prognozēja politologs Juris Rozenvalds.

Runājot par atkārtotajām vēlēšanām, politologs norādīja, ka tās nenesa lielus pārsteigumus, jo bija sagaidāms, ka vēlētāju aktivitāte būs mazāka, nekā pirmajā reizē.

Tāpat par likumsakarīgu politologs uzskata to, ka Latvijas Zemnieku savienība (LZS) zaudēja mandātu Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP). “Acīmredzot, te sava loma bija “oligarhu sarunām” un citiem pēdējā laikā aktuāliem tematiem. JKP ir aktīvākais spēks, kas šos jautājumus cilā, un pie zemākas vēlētāju aktivitātes šie aktīvie, motivētie vēlētāji nospēlē savu lomu,” sacīja eksperts.

Taujāts par JKP izredzēm pārņemt varu Ķekavā, Rozenvalds norādīja, ka ar piecām balsīm nepietiek, lai diktētu noteikumus domē, kurā ir 17 deputāti. “Līdz ar to iespējams, ka uzvarētāji paliek “jaņos”, bet pašlaik grūti teikt, kā būs, tomēr viens ir skaidrs – dome ir sadrumstalota un tās vadīšanā vieglas dienas nav sagaidāmas nevienam,” prognozēja politologs.

Kā ziņots, Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie dati par atkārtotām vēlēšanām Ķekavas novada 785.vēlēšanu iecirknī liecina, ka JKP novada domē atņēmusi vienu vietu LZS.

Neskatoties uz to, ka vakar Ķekavas novada 785.vēlēšanu iecirknī par LZS sarakstu nobalsoja vairāk, proti, 428 balsstiesīgie vēlētāji, bet par JKP 343 balsstiesīgie, provizoriskie rezultāti liecina, ka kopumā pašvaldību vēlēšanās par JKP nobalsojuši 22,83% vēlētāji, tādējādi domē iegūstot piecas vietas.

Saistītie raksti

Savukārt par LZS nobalsojuši 11,81% vēlētāji, kas ir par 0,26% mazāk nekā apkopojot datus par 3.jūnijā notikušajām vēlēšanām, kad par partiju nobalsoja 1098 jeb 12,07% balsstiesīgo. Līdz ar to, apkopojot provizoriskos rezultātus, LZS Ķekavas novada domē iegūst divas vietas, kas ir par vienu vietu mazāk nekā tas bija pēc 3.jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām.

Provizoriskie vēlēšanu rezultāti liecina, ka pārējais domes sastāvs nav mainījies, jo pēc apkopotiem vēlēšanu rezultātiem Ķekavas novada 785.vēlēšanu iecirknī, partija “Gods kalpot mūsu Latvijai”, “Vienotības”, politisko partiju “Izaugsme” un “Latvijas attīstībai” kopīgais saraksts un “Reģionu alianse” katra saglabājusi pa divām vietām.

Savukārt “Saskaņa”, Latvijas Zaļā partija, partija “Vienoti Latvijai” un “Vidzemes partija” novada domē saglabājusi katra pa vienai vietai.

LA.lv