Mobilā versija
+5.6°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
10. septembris, 2014
Drukāt

Porošenko sola Ukrainas austrumu apgabaliem lielāku autonomiju (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas prezidents Petro Porošenko apsolījis jau nākamnedēļ parlamentā iesniegt likumprojektu par lielākas autonomijas piešķiršanu austrumu apgabaliem, kur jau piecus mēnešus Ukrainas armija karo ar prokrieviskajiem teroristiem, informē ziņu aģentūra “Associated Press”.

Vakar Porošenko iepazīstināja Ukrainas valdību ar savu plānu par jauno likumprojektu. Saskaņā ar to valsts austrumu apgabaliem tiek piešķirtas lielākas autonomijas tiesības, taču tiek izslēgta iespēja par Ukrainas federalizāciju vai kāda apgabala izstāšanos no valsts. Tiesa, maz ticams, ka Porošenko piedāvājums apmierinās valsts austrumos karojošos teroristus, kuri turpina uzstāt uz Ukrainas federalizāciju vai pilnīgu neatkarību no Ukrainas.

Tikmēr Ukrainas ziņu aģentūra “UNIAN” informē par to, ka Porošenko paziņojis, ka 70 procenti Krievijas karaspēka jau izvesti no Ukrainas. “Mūsu galveno izlūkdienestu sniegtā pēdējā informācija liecina, ka aptuveni 70 procenti no Ukrainā iepriekš iesūtītā Krievijas karaspēka šobrīd ir izvesti no valsts,” Ukrainas valdības sēdē sacīja Porošenko.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Porošenko lēmums neapmierinās ne Ukrainas krievus, ne ukraiņus.

Zviedrijā atklās pasaulē pirmo ledus viesnīcu, kas darbosies visu gaduZviedrijā decembra vidū plānots atklāt pasaulē pirmo no ledus veidoto viesnīcu, kas darbosies visu gadu.
Draugiem Facebook Twitter Google+