Sports
Motoru sports

Postošu ugunsgrēku dēļ atceļ pasaules rallija čempionāta pēdējo posmu0


Austrālijā plosās postoši ugunsgrēki.
Austrālijā plosās postoši ugunsgrēki.
Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Postošo ugunsgrēku dēļ atcelts šīs nedēļas nogalē Austrālijā plānotais pasaules rallija čempionāta 2019.gada sezonas pēdējais posms, otrdien paziņoja sacensību rīkotāji.

Kopumā Austrālijas austrumu piekrastē plosās vairāk nekā 100 krūmāju ugunsgrēku, ko veicina brāzmainais vējš, karstums un sausums. Šie ir vieni no plašākajiem un bīstamākajiem savvaļas ugunsgrēkiem Austrālijas vēsturē.

Tikmēr Jaundienvidvelsa, kas kopš pagājušās nedēļas pieredzējusi jau vairākus desmitus postošu savvaļas ugunsgrēku, izsludinājusi ārkārtas stāvokli, un varasiestādes gatavojas vēl sliktākai situācijai, jo temperatūra vietām var pārsniegt 40 grādus pēc Celsija, bet vēju ātrums brāzmās sasniegt līdz pat 80 kilometriem stundā (22 metriem sekundē).

Tieši Jaundienvidvelsā bija plānotas rallija sacīkstes. Līdz šim savvaļas ugunsgrēki Jaundienvidvelsā prasījuši trīs cilvēku dzīvības un iznīcinājuši 150 mājas.

Sākotnēji rallija organizatori cerēja, ka sacensības varēs aizvadīt četros ātrumposmos, kurus dalībnieki veiktu vairākas reizes, tomēr pēc konsultācijām ar reģiona varas iestādēm, ugunsdzēsējiem un Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA), nolemts sacensības atcelt.

“Ņemot vērā katastrofālo situāciju un drošības apsketus, ir skaidrs, ka šis nav labākais brīdis rallija aizvadīšanai,” paziņoja rīkotāji.

Saistītie raksti

Lai gan krūmāju ugunsgrēku sezona ir nesen sākusies, tā jau ir kļuvusi par vienu no postošākajām Austrālijas vēsturē. Jaundienvidvelsā vien jau izdegusi vairāk nekā miljons hektāru plaša teritorija, kas ir trīs reizes vairāk nekā visā savvaļas ugunsgrēku sezonā pērn.

Jau ziņots, ka pasaules čempiona titulu jau iepriekšējā posmā nodrošināja igaunis Ots Tenaks, kurš pārstāvēja “Toyota” komandu. Savukārt Konstruktoru kausu pēc Austrālijas posma atcelšanas iegūs “Hyundai Motorsport” komanda.

LA.lv