Mobilā versija
+3.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
14. janvāris, 2014
Drukāt

Premjers: “airBaltic” pērn izdevies atgriezties pie peļņas

Foto: LETAFoto: LETA

Pēc vairākus gadus ciestiem zaudējumiem aviokompānijai “airBaltic” pagājušajā gadā izdevies atgriezties pie peļņas, šodien ministrus informējis uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Martins Gauss.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) žurnālistiem pēc valdības sēdes pavēstīja, ka aviosabiedrībai pagājušajā gadā ir izdevies strādāt ar peļņu, kas nozīmē, ka uzņēmuma “re:shape” plāns tiek pildīts un pie rentabilitātes ir izdevies atgriezties gadu ātrāk, nekā plānots.

Aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties ar “airBaltic” pārstāvjiem, lai precizētu peļņas apmēru.

Tāpat valdībā uzklausīts ziņojums saistībā ar atsevišķām tiesvedībām un “airBaltic” darba aspektiem.

Jau ziņots, ka 2012.gada sākumā “airBaltic” paziņoja par biznesa pārveides plānu, lai atgrieztu aviokompāniju pie peļņas un ilgtspējīgas turpmākās attīstības.

2013. gada deviņos mēnešos “airBaltic” strādāja ar tīro peļņu vairāk nekā pusmiljona latu apmērā, salīdzinot ar iepriekšējā gada deviņu mēnešu zaudējumiem 18,78 miljonu latu apmērā. Gada trešajā ceturksnī jau tika sasniegta tīrā peļņa 9,28 miljonu latu apmērā.

“airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz 60 galamērķiem. AS “Air Baltic Corporation” ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. “airBaltic” flotē ir 25 lidmašīnas – piecas “Boeing 737-500”, astoņas “Boeing 737-300” un divpadsmit “Bombardier Q400 NextGen”.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+