×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. aprīlis, 2013
Drukāt

Premjers pieļauj mazo pensiju indeksēšanu jau šogad

Foto - LETAFoto - LETA

Premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) pieļauj, ka mazās pensijas varētu indeksēt jau šogad, to valdības vadītājs paziņoja ceturtdien žurnālistiem pēc tikšanās ar Latvijas Pensionāru federāciju (LPF).

Vienlaicīgi gan premjers sacīja, ka šāda iespēja jāvērtē saistībā ar budžeta ieņēmumiem. “Mēs šo jautājumu izrunājām, protams, tas ir jāskata no faktiskajām iespējām. Teorētiski mēs šādu iespēju neizslēdzam, ja mēs redzam zināmu uzlabojumu budžetā šā gada laikā un ja mēs šajā indeksācijā koncentrējamies uz mazajām pensijām,” paskaidroja premjers.

Detalizētāk šo jautājumu varētu risināt konsultatīvajā padomē, kurā darbojas gan Labklājības ministrija, gan pensionāru organizāciju pārstāvji.

“Tendences ir nedaudz pozitīvākas, kā sākotnēji tika plānots, tāpēc tas darba kārtībā šādu jautājumu ļauj izvirzīt, par konkrētiem aprēķiniem šeit gan ir jādiskutē,” teica premjers, atbildot uz jautājumu, cik lielam būtu jābūt budžeta pieaugumam, lai notiktu pensiju indeksācija.

LPF līderis Andris Siliņš uz to atbildēja, ka šāda iespējamība tikai daļēji apmierina pensionārus. “Protams, mūs līdz galam nevar apmierināt tas, ka pensiju indeksācija varētu būt jau šogad ļoti minimālā apmērā,” teica Siliņš.

Vienlaikus gan viņš pauda gandarījumu, ka tikšanās laikā pārrunāta virkne citu jautājumu, kuros gan premjers, gan finanšu ministrs Andris Vilks un labklājības ministre Ilze Viņķele pauduši sapratni, ka ir jāmeklē risinājumi.

“Mēs vēlamies, lai konkrēti risinājumi tiktu sasniegti jau tuvākajā laikā un vēlams jau pirms pašvaldību vēlēšanām,” piebilda Siliņš.

“Patlaban veidojas sprādzienbīstama situācija,” norādīja Siliņš un paskaidroja, ka neapmierinātība ar esošo situāciju varētu novest arī pie asākām protesta formām. Viņš arī atzina, ka pašlaik par pensiju indeksēšanu par visu krīzes laiku parakstījušies jau aptuveni 75 tūkstoši cilvēku.

Sarunā valdības ēkā ceturtdien piedalījās arī labklājības ministre Ilze Viņķele.

Viņa žurnālistiem uzsvēra, ka sociālais budžets joprojām ir ar deficītu, tiesa gan, tas ir mazāks, nekā sākotnēji tika plānots. “Sociālā budžeta stāvoklis būs noteicošais faktors, kam mēs varam atļauties indeksēt pensijas šogad,” viņa paskaidroja.

Viņķele gan norādīja, ka pagaidām nevēlas izdarīt spekulācijas par to, cik liels pieaugums mazajām pensijām varētu būt, ja tās šogad sāktu indeksēt, kā arī neprognozēja, cik papildu līdzekļu šim nolūkam būtu nepieciešams. Viņa arī sacīja, ka mazās pensijas būtu jāindeksē, izmantojot diferencētu pieeju.

Vienlaikus gan Viņķele lēsa, ka pensiju indeksācijai papildus būtu nepieciešami 4,5 miljoni latu.

Jau ziņots, ka LPF plāno prasīt valdībai kompensēt iesaldēto indeksāciju laika periodā kopš 2009.gada. Par to tiek vākti paraksti. Par šo akciju LPF plašāk informēs nākamajā nedēļā.

Valdība iepriekš paziņojusi, ka pensiju indeksāciju atjaunos no 2014.gada. Tā tika apturēta smagās ekonomiskās krīzes dēļ.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+