×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Prestižajai Mīsa van der Roes balvai rekordskaits pretendentu no Latvijas (1)

rezekne_ag_1

"Zeimuļs" Rēzeknē arī nominēts Mīsa van der Roes balvai.

Šogad no Latvijas prestižajai Mīsa van der Roes balvai nominēti deviņi ievērības cienīgi un jau pašmājās augstu novērtēti arhitektūras objekti, kas ir rekorskaits, portālam LA,lv pavēstīja Latvijas Arhitektu savienības biroja vadītāja Māra Vaivode.

Mīsa van der Roes balva, ko sauc arī par ES balvu mūsdienu arhitektūrā, ir Eiropas arhitektūras nozīmīgākais apbalvojums un reprezentē izcilākās būves Eiropā.

No Latvijas šogad izvirzīti šādi balvas kandidāti:
Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas rekonstrukcija(Latvijas Arhitektūras Lielās gada balvas 2014. gada ieguvējs, Zaigas Gailes birojs);
Austrumlatvijas koncertzāle Gors Rēzeknē (Vizuālās modelēšanas studija);
Salacgrīvas veikals top! (ARHIS);
Saldus mūzikas un mākslas skola(MADE arhitekti);
Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs Zeimuļs Rēzeknē (SAALS);
Rīgas Tehniskās universitātesRadošo industriju centrs (2014. gada balvas Rīgas arhitektūrā ieguvējs, Valeinis un Stepe);
paviljons Esplanāde 2014 Rīgā (Mailītis A.I.I.M.);
Spīķeru promenādes revitalizācijas projekts Rīgā (Arplan un BaltexGroup);
Latvijas Nacionālā bibliotēka Rīgā (Gunārs Birkerts un Arhitektu birojs Ģelzis-Šmits-Arhetips).

Vaivode pastāstīja, ka visvairāk pieteikumu balvai šogad ir no Spānijas (35), Vācijas (27) un Francijas (25). Pavisam 2015. gada balvai pieteikti 420 objektu no visas Eiropas.

Balva nosaukta leģendārā 20.gadsimta modernisma arhitekta Mīsa van der Roes vārdā. Kā ierasts, līdztekus galvenajai godalgai 60 000 eiro apmērā žūrija piešķir arī 20 000 eiro lielu Eiropas uzlecošā arhitekta speciālbalvu, kuras uzdevums ir izcelt jaunos un daudzsološos profesionāļus. Šī gada jaunums ir Jaunā arhitektūras talanta balva (Young Talent Architecture Prize), uz ko pretendēs labākie maģistra studiju projekti.

Mīsa van der Roes balvu ieguvēji būs zināmi 2015. gada maijā – ap to pašu laiku, kad tiks noskaidroti Latvijas Arhitektūras gada balvas pretendenti. Februārī sāksies darbu pieteikšana ikgadējam Latvijas arhitektūras nacionālajam konkursam, kas šogad notiks jau 20. gadu pēc kārtas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jo kretīniskāk, jo labāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+