×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Pretterorisma centra vadītājs: Latvijas musulmaņu kopiena ir ļoti toleranta un labi integrējusies (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Juris Leitietis.

Latvijas musulmaņu kopiena ir ļoti toleranta un labi integrējusies mūsu sabiedrībā, tāpēc Latvijā situācija ir labāka nekā daudzās rietumvalstīs, šorīt telekompānijas LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Drošības policijas (DP) priekšnieka vietnieks, Pretterorisma centra vadītājs Juris Leitietis.

Lūgts vērtēt mūsu valstī dzīvojošo musulmaņu radīto drošības apdraudējumu, Leitietis atzīmēja, ka Latvijas musulmaņu kopiena “nospiedošā vairākumā ir ļoti toleranta pret valsti un valsts īstenoto politiku”.

Tomēr DP redzeslokā esot nonākušas atsevišķas personas, kuru uzskati ir krasi radikāli un kuras būtu gatavas īstenot agresiju. “Mēs viņiem operatīvi sekojam un, protams, cenšamies būt gatavi, lai nepieļautu šo agresijas izpausmi. Latvijā tādu cilvēku nav daudz. Tie parasti ir konvertīti, kas no kristīgās ticības pārgājuši musulmanismā un grib izpelnīties atzinību, tāpēc ir agresīvāki,” skaidroja DP priekšnieka vietnieks.

Viņš arī piebilda, ka, protams, arī Latvijā iebrauc musulmaņi no citām valstīm, bet pieredze liecina, ka terora aktus organizē nevis tikko iebraukušie imigranti, bet gan tie, kuri rietumnieciskā valstī dzīvo jau vairākās paaudzēs. “Viņi ir vīlušies rietumu civilizācijā, viņi atceras, ka ir piederīgi austrumiem un musulmaņu tradīcijām, viņi uzskata, ka ir apspiesti, un šādā veidā [ar agresiju] protestē pret rietumu kultūru,” skaidroja Leitietis.

Tomēr Pretterorisma centra vadītājs piebilda, ka arī Rietumeiropā “lielumlielais vairākums [musulmaņu] ir ļoti toleranti pret valsti, kurā dzīvo, un viņi nosoda šādas vienpašu vai nelielu grupiņu darbības”.

Kā ziņots, trešdien Parīzē ar automātiskajiem ieročiem bruņoti teroristi iebruka satīras žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijā, nogalinot 12 cilvēkus. Uzbrucēji esot klieguši “Mēs esam atriebuši pravieti” un “Allahu Akbar” (“Dievs ir dižens”).

Traģiskais incidents šokēja gan Franciju, gan visu Eiropu, raisot bažas par vēl citiem džihādistu uzbrukumiem, sevišķi, ņemot vērā faktu, ka Eiropā atgriežas daudzi kaujinieki, kuri cīnījušies Sīrijā un Irākā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. ddd 9. janvāris, 2015 11:31 Atbildēt

  “Viņi ir vīlušies rietumu civilizācijā, viņi atceras, ka ir piederīgi austrumiem un musulmaņu tradīcijām, viņi uzskata, ka ir apspiesti,”
  ——————————
  Dīvaini! Laimīgu ceļu uz savu etnisko dziomteni. Tas ka tu esi dzimis šaja valstī, nevar kalpot par argumentu pieprasīt lai šī valsts izmainītu savas nacionālās vērtības un ticību tev par labu. Iebraucējam vai dzimušam šaja valstī ir jāiekļaujas tās tautas vidu kur tu dzīvo. Šeit nav runa par asimilāciju. Virtuvē un satiekoties ar saviem draugiem runā kaut vai eskimosu valodā, bet saskarsmē sabiedrība ir tikai viena valoda un vērtības, tās valsts kur tu dzīvo. Tas arī attiecas uz mūsu Latvijas krievu kopienu, un ne tikai.

  • Tas ir citeets no raksta, un ko saka Pretterorisma centra vadītājs Leitietis, pirms bliez pa pieri izlasi arii pashu rakstu, nesuuti mani nekur Jani, jau esmu savaa etniskajaa dzimtenee 😀

 2. Ja jebkuras ticības cilvēki ir ieradušies citā zemē, ar citu kultūru, tad viņi nedrīkstētu šajā zemē diktēt noteikumus, it sevišķi ar terorisma metodēm. Cik var noprast, Leitieša kungs ir it kā atradis attaisnojumu islāma teroristu rīcībai Eiropā.

 3. “Viņi ir vīlušies rietumu civilizācijā, viņi atceras, ka ir piederīgi austrumiem un musulmaņu tradīcijām, viņi uzskata, ka ir apspiesti, un šādā veidā [ar agresiju] protestē pret rietumu kultūru,” skaidroja Leitietis. <- izklausaas peec attaisnojuma. Manuprāt, religjiski, personiigi un nacionaali aizskarot kaadu sociaalo grupu konflikta iespeejamiiba pieaug atbilsotshi apvainojuma smagumam. Veids, kaa to samazinaat ir shiis grupas tureet vienu no otras pietiekami taalu, kameer taas nav sasniegushas uztveres liimeni, kas atbilst nosveerta pieaugusha cilveeka uzvediibai… domaajms veel kaadus paaris gadu tuukstoshus …

Draugiem Facebook Twitter Google+