×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. februāris, 2013
Drukāt

Programmu “Brigāde” īstenos arī Cēsīs un Rēzeknē

Foto - LETAFoto - LETA

Sākot ar martu, programma “Brigāde” sāks sadarbību ar vietējām pašvaldībām, lai organizētu radošās uzņēmējdarbības konkursus arī ārpus Rīgas, un pirmās pilsētas, kur tiks īstenota programma, būs Cēsis un Rēzekne.

Kā aģentūru LETA informēja Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Elza Zīda, šogad finansējumu 5000 latu apmērā mākslā un kultūrā balstīta uzņēmuma radīšanai un attīstīšanai Rīgā ieguvušas 14 iniciatīvas, savukārt martā un aprīlī līdzīgi konkursi norisināsies arī Cēsīs un Rēzeknē, bet divās citās Latvijas pilsētās sadarbības partneri vēl tiek meklēti.

Izvērtējot “Brigādes” veiksmes stāstus Rīgā, programmas organizatori ir sākuši sadarbību ar Rēzeknes pilsētas domi un Cēsu novada pašvaldību, lai izvērstu konkursu arī reģionos. Līdzīgi kā galvaspilsētā, martā un aprīlī pilsētu iedzīvotāji varēs iesniegt projektus, kuru ideja ir balstīta mākslā un kultūrā, atbilst sociāli atbildīgas un ilgtspējīgas uzņēmējdarbības pamatprincipiem, kā arī atrodas fiziskā vietā Rēzeknē vai Cēsu vecpilsētā.

Projektu atlase norisināsies divās kārtās – iesniegtās idejas pirmajā kārtā vērtēs pašvaldības izveidota žūrija, savukārt otrajā kārtā norisināsies intervijas ar projektu autoriem, kurās piedalīsies arī eksperti no Rīgas.

Programmas “Brigāde” konkursā Rēzeknē kopumā tiks noteikti trīs, savukārt Cēsīs – četri uzvarētāji. Finansiālais atbalsts katram uzvarētājam reģionu konkursos tiks piešķirts līdz 2500 latu apmērā.

“Brigādes” konkurss Rēzeknē tiek organizēts sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domi un uzņēmumu SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”, toties Cēsīs konkurss norisinās sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību.

Lai iedvesmotu radošai un oriģinālai uzņēmējdarbībai pēc iespējas vairāk entuziastu, programmas “Brigāde” organizatori meklē vēl divas atsaucīgas pašvaldības, kas būtu gatavas sadarboties konkursa organizēšanā savā pilsētā. Ieinteresētās pilsētu domes un pašvaldības aicinātas sazināties ar e-pasta palīdzību “brigāde@lcca.lv” vai zvanot pa telefonu 67 039 282, norādīja Zīda.

Jau ziņots, ka pagājušonedēļ programmas “Brigāde” konkursā no 92 projektiem finansiālu atbalstu sava radošā uzņēmumu izveidošanai un attīstīšanai saņēma 14 iniciatīvas. Tuvākajos mēnešos ar konkursā iegūto 5000 latu palīdzību durvis Rīgā vērs jaunas apģērbu un mēbeļu darbnīcas, mūzikas ierakstu studija, daudznacionāla virtuve, fotodarbnīca, capoeira deju studija un citi oriģināli uzņēmumi.

Programmu “Brigāde” organizē Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar “Sorosa fondu – Latvija”, savukārt programmas finansējumu nodrošina “Open Society Foundations”.

Programmas mērķis ir atbalstīt radošu, ilgtspējīgu uzņēmējdarbību, kas balstīta mākslā un kultūrā, risina sociālos jautājumus un uzlabo vietējo kopienu dzīves kvalitāti. Pirmais programmas “Brigāde” konkurss norisinājās 2010.gada vasarā, pēc kura tika radītas 12 jaunas iniciatīvas, savukārt šajā pavasarī līdz 5000 latu sava uzņēmuma radīšanai un attīstīšanai saņēma 14 konkursa uzvarētāji ar inovatīvām un oriģinālām idejām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+