×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. marts, 2016
Drukāt

Prokrieviskais žurnālists Greiems Filipss naktī izraidīts uz Krieviju (21)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Prokrieviskais žurnālists Greiems Filipss naktī no Latvijas izraidīts uz Krieviju, aģentūrai BNS ceturtdienas rītā apstiprināja iekšlietu ministra padomniece Daiga Holma.

“Varu apstiprināt, ka Filipsa kungs ir šonakt izraidīts no Latvijas un ir iekļauts melnajā sarakstā. Pēc marta aktivitātēm, ko viņš veica Latvijā kopumā, bija papildus izvērtējums un uz drošības iestāžu atzinuma pamata es pieņēmu lēmumu iekļaut viņu Latvijā nevēlamo personu sarakstā. Šī bija viena no provokācijām, persona, manuprāt, ir parādījusi no savas puses, kas viņa nav savietojama ar žurnālista nosaukumu,” telekanālam LNT lēmumu skaidroja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

BNS jau rakstīja, ka interneta video vietnē “Periscope” trešdienas vakarā tika ievietots žurnālista uzņemts video, kurā bija redzams, kā Filipss, iespējams, viesnīcas numuriņa tualetē, krievu valodā stāsta, ka viņu Latvijas tiesībsargājošās iestādes deportēs no valsts uz trīs gadiem. Cilvēki formas tērpos viņam vairākas reizes liek pārtraukt filmēšanu un savākt mantas.

Filipsam trešdien tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par nepakļaušanos policijai 16.marta pasākumu laikā Rīgas centrā. Par to var uzlikt naudas sodu līdz divsimt astoņdesmit eiro vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm. Par sodu Filipsam lems tiesa.

Filipss bija vienīgais aizturētais 16.marta pasākumos Rīgas centrā pēc skaļu saukļu izkliegšanas pie Brīvības pieminekļa ziedu nolikšanas laikā.

Leģionāru atceres gājienā un piketos pie Brīvības pieminekļa 16.martā kopumā piedalījušies 800 līdz 900 dalībnieku, kas ir mazāk nekā iepriekšējos gados. Policija pasākumu norisi vērtē kā mierīgu.

Filipss dzimis Lielbritānijā un patlaban strādā Kremļa telekanālā “Russia Today”. Žurnālists ir atspoguļojis konfliktu Austrumukrainā no tā dēvēto separātistu skatpunkta. Vienlaikus viņam ir pārmesta gan faktu sagrozīšana, gan arī Krievijas propagandas atbalstīšana. Žurnālistu iepriekš arestējušas arī Ukrainas varasiestādes.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. … Parak gludi atbildets … ‘ … caurmera … ‘ viss ir darits pareizi … tikai sis tips jau no sakuma traucejis pasakumu … !

  … Bez gribas neko nevar panakt … ministri !

 2. Patīkama ziņa! Izraidīts! Viņu ar rokas dzelžiem uz rokām, Bobikā vajadzēja tur pat no Brīvības pieminekļa, aizvest uz krievijas robežu un izmest, pār robežu. Un pateikt viņam saprotami viņam, ka viņš savu kāju vairs nespers Baltijā! Lai veido Provokācijas, mēģina pazemot cilvēkus ar saviem Provokatīviem jautājumiem citās zemēs! Tur viņš lodi pierē dabūs!

 3. Kāpēc tomēr lielbritānijas pilsoni uz krieviju ??

  • acimredzot tāpec ka viš ir ar savu mašīnu, atiecigi izraidit var nu teikim uzlietuvu, bet tam nav jēgas, jo viš tikpat mierigi uzreiz atgriežas, izraidot uz krieviju rodas iluzija ka iraidits jo turpat atpakaļ viņu nelaiž, jābrauc vismaz caur lietuvu

 4. Cerams — ar kāju pa …

 5. protams, uz narkotiku pārbaudi ar nevarēja tūlīt
  nosūtīt, jo nebija finansējuma … 🙂 🙂

 6. Žēl, ka raksta autorei nav skaidra atšķirība starp žurnālistu un tādu, kurš par žurnālistu tikai dēvējas.
  Jā, pēc KF likuma blogerim ar vairāk nekā 3 tūkstošiem sekotāju jāreģistrējas kā medijam; Latvijā katrs var taisīt kādus un cik blogus grib, likuma izpratnē viņš nav žurnālists. Vai LR pēkšņi spēkā būtu KF likumi?

  P.S. Ja kāds sadarbojas (pārdod savus materiālus) ar kādu mediju, arī tas vēl nenozīmē būt žurnālistam: ja tā būtu, katrs DELFI “aculiecinieks” arī būtu “žurnālists”. Te nav runa par kādu augstāku žurnālistu kastu – vienkārši žurnālistiem viņu darbam tiek dotas iespējas, kādu nav citiem – piemēram, iespēja fotografēt un filmēt 16. maija gājienu tuvumā tika dotas žurnālistiem, kuri pārstāv medijus, kuru auditorija ir desmitu un simtu tūkstošu liela. Gājiena fotografēšanai tuvumā fiziski nevar pielaist dažus tūkstošus, kuriem ir savi blogi.

 7. Kā pareizi jādēvē ”tā dēvētie separātisti”? Vai kā ”mērenā opozīcija” pēc Sīrijas piemēra?

 8. Tiešraidē no gājiena vietas TV 24 kanāla žurnāliste šito tipu godāja par Lielbritānijas pārstāvi. Kam Latvijā jāatbild vai vismaz jādomā par TV kvalitāti? Liela daļa to skuķu, ka tiek dēvētas par TV žurnālistēm vēl jāsūta mācīties pamatskolas žurnālu bariņā. Traģiski, ka mūsu TV līmenis atpaliek ne tikai no pasaules, bet pat tādiem tipiem kā šitas Filipss.

  • bet viš ari ir lielbritānijas pilsonis un blogeris tur. ar kremli viņu nekādi pat sasaistit neizdodas, jo nav pierādāmu maretiālu labumu ko viš saņemtu no kremļa. viš vienkārši nepūš rietumu propogandas stabulē, bet rāda medaļas otru pusi, un tas ļoti nepatīk, jo argumentēti viņam neko nevar pretim likt, tikai bļaustities un apsaukāt viņu par kremļa aģentu.

 9. Sitadus sauc par kremlim noderigiem idiotiem.

 10. sāksim ar to ka viš ir britu blogeris, kas neraksta rietumu propogandas melus bet apskata medaļas otru pusi. tāpec tiek kremlim pierakstits. izraidišana un melnais saraksts? nesmidiniet, kā es pilsonis šengenā viš brauc kur grib. nu labi lidostā viņu noštopētu, bet šķērsot ar auto kaut vai latvijas lietuvas robežu viņam neviens neliedz, tā ka tā ir tikai teātra izrāde plebejiem

  • Medaļas otra puse – krievu propoganda. Ja jau sauc lietas īstajos vārdos, tad arī sev patīkamās;) Braukāt jau viņš, iespējams, arī pamanīsies, bet “pablogot” viņš Latvijā nevarēs. Būs pamats nošņorēt.

   • kā tu taisies viņam aizliegt te blogot? Atbildēt

    atbrauc viš uz pāris dienām, uztaisa intervijas , iezvieto blogā un aizbrauc, kamer DP vel pamodusies nebūs:)

  • saksim ar to, ka visch ir britijs bljagjeris.

 11. Vai Kozlovskis zina,ka videoreģistrators,ko izmantoja šis klauns bija jāreģistrē Valsts Datu inspekcijā.

  • ja taisās ierakstu izmantot musu tiesu sistēmā, ierakstu palaist netā nekas netraucē, tāpat ari es tiesā ja gribēs tad vares iesniegt, likums tik stulbi uzrakstits un interpretēts ir tikai pie mums

 12. Viena klauna ķengāšanās par mūsu vēsturi, kritušiem karavīriem. Vai to ir vērts likt kā ievadrakstu?

  • nu no vienas puses kas viš tāds protams Atbildēt

   bet no otras puses nav jābut gaišreģim lai paredzetu ka šos musu policijas izgājienus un DP reakciju ar izraidišanu pasaulei pasniegs kā žurnālistu apspiešanu, ierobežošanu un vajāšanu, un pasaule ticēs jo sausie fakti ir viņa pusē, mums jau tikai emocijas un uz tām balstita nepārdomāta rīciba

 13. Pilniigs £0sis.

Draugiem Facebook Twitter Google+