Sports
Ziemas sports

Prūsis: Phjončhana olimpisko spēļu laikā būs drošākā vieta pasaulē2


VAS “Latvijas dzelzceļš” prezidents Edvīns Bērziņš dāvina bobsleja izlases galvenajam trenerim Sandim Prūsim meduspodu  Latvijas Olimpiskās komandas “Phjončhana 2018” prezentācijas pasākumā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā.
VAS “Latvijas dzelzceļš” prezidents Edvīns Bērziņš dāvina bobsleja izlases galvenajam trenerim Sandim Prūsim meduspodu Latvijas Olimpiskās komandas “Phjončhana 2018” prezentācijas pasākumā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā.
foto: LETA

Sezona bijusi grūta, bet uz olimpiskajām spēlēm braucam ar divām konkurētspējīgām ekipāžām – tā pirms došanās uz Dienvidkoreju sacīja Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis. Par Ziemeļkorejas tuvumu viņš neuztraucas un uzskata, ka Phjončhana februārī būs pasaules drošākā vieta.

Salāpīt veselību

Prūsis kā pilots piedalījās četrās olimpiskajās spēlēs un nu arī trenera lomā šīs viņam būs ceturtās – 2006. gadā Turīnā Sandis deva padomus mājiniekiem itāļiem, bet pēcāk atgriezās dzimtenē un kopš tā laika Latvijas bobslejisti allaž bijis nopietns spēks. Arī uz Phjončhanu mūsējie brauc cīnīties par medaļām, turklāt pirmo reizi olimpiskajās spēlēs pamatotas ambīcijas ir divām Latvijas ekipāžām.

“Baigi traka sezona, neparedzētas lietas ar traumām. Tas daudz ko pamainījis, bet no fokusa nav nobīdījis. Jā, neesam tā dominējuši kā iepriekšējās sezonās, bet vēl ir laiks un ceru, ka februāris būs mums labvēlīgāks. Pozitīvu iespaidu uz Melbārža ekipāžu atstājusi Arvja Vilkastes atgriešanās ierindā. Ja puiši būs veseli un labā kondīcijā, tad var paveikt lielas lietas,” sprieda Sandis Prūsis.

Latvijas labākais pilots Oskars Melbārdis pēc sezonas pirmās puses sacīja, ka izplānojis braukšanas formu kāpināt pakāpeniski, lai augstāko punktu sasniegtu Phjončhanā. Tieši pēdējā Pasaules kausa posmā Kēnigszē viņam izdevās pirmo reizi šosezon kāpt uz goda pjedestāla. “It kā jau iet tajā virzienā, bet visi kāpina formu uz olimpiskajām spēlēm,” piesardzīgs bija Prūsis, kā pozitīvo faktoru minot, ka salīdzinājumā ar Soču olimpiskajām spēlēm, kad bija viens izteikts līderis – Melbārdis, šobrīd ir divas līdzvērtīgas ekipāžas, jo arī Oskars Ķibermanis spēj cīnīties par augstām vietām.

Vasarā Latvijas izlase tika pie vairākām jaunām bobsleja kamanām, ar kādām pērn brauca pasaules čempioni vācieši. “Esmu apmierināts ar tehniku, tendences ir labas. Dod Dievs pašiem veselību un fizisko kondīciju, lai varētu to valdīt,” atzina Prūsis. Par trasi viņam neesot bažu, jo tā visiem būs vienāda. “Līdzjutējiem būs tiešām aizraujoši mači, jo trase ir interesanta. Daudz izšķirs braukšana, negribētos, lai kāds slieču apstrādes dēļ dominētu un viss būtu skaidrs pēc viena, diviem braucieniem.”

Treneris atzīst, ka ļoti iespaidīgi izskatās visas trīs Vācijas ekipāžas, īpaši četriniekos, kur Pasaules kausa kopvērtējumā Johaness Lohners, Frančesko Frīdrihs un Niko Valters ieņem pirmās trīs vietas. Kanādiešiem reizēm esot pārdabiskas tendences, bet viņš cer, ka Korejā pozīcijas izlīdzinājusies. Līdzīga situācija bija pirms Sočiem – sezona Latvijas izlasei bija smaga, bet no galvenajiem mačiem Melbārža četrinieks atgriezās ar sudrabu, kas pēc krieva Aleksandra Zubkova diskvalifikācijas pārtapis par zeltu.

Papildus oficiālajiem treniņbraucieniem organizatori piešķīruši bobslejam divas treniņu dienas 7. un 8. februārī. “Tā ir bijis arī pirms citām spēlēm, bet mēs to neesam izmantojuši, jo nav bijis vajadzības. Šoreiz gan vajag, trase ir grūta. Cik dzirdēts, visi brauks jau ātrāk,” norādīja Prūsis.

Draudzenes nometnē

Intars Dambis otro reizi pēc kārtas uz olimpiskajām spēlēm dodas rezervista statusā, bet vēl pirms tam – 2010. gadā Vankūverā uz starta neizgāja pilota Jāņa Miņina apendicīta operācijas dēļ. “Šādi lēmumi, kad kāds jāatstāj malā, nekad nav viegli. Tomēr situācija bija diezgan skaidra, Vācijā pēdējā nedēļā uztaisījām testus, kuri apstiprināja gaidīto,” Prūsis norādīja uz objektīvo situāciju. “Žēl džekus, kuri jāatstāj mājās, bet es jau vasarā teicu – ja neesat gatavi zaudēt komandas biedriem, tad nemaz nav vērts sākt trenēties, jo skaidrs, ka visi nevarēs aizbraukt uz Phjončhanu.”

Intars dzīvos ārpus olimpiskā ciemata un trasē varēs atrasties treniņu dienās, bet ne sacensībās, līdz ar to viņu nevar iekļaut Latvijas delegācijas sportistu skaitā, skaidroja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis.

Saistītie raksti

Jau divas dienas pēc atgriešanās no Pasaules kausiem Latvijas izlasei sākās nometne Ventspilī, kas turpinājās gandrīz līdz lidošanai uz Dienvidkoreju. Lai puiši nesāktu skatīties uz treneriem ar šķību aci par ģimenes dzīves liegšanu, tika atļauts nometnē ierasties arī dzīvesbiedrenēm.

Korejas pussalā politiskā situācija ir saspīlēta, dažās lielvalstīs pērn pat izskanēja ideja drošības apsvērumu dēļ savus sportistus uz Koreju nesūtīt. Boikotu neviens gan nav paziņojis un arī Sandis Prūsis jūtas drošs: “Arī Ziemeļkorejas sportisti piedalīsies olimpiskajās spēlēs un parasti saka, ka uz pāris nedēļām tā ir drošākā vieta pasaulē, nez vai šis būs izņēmums. Es domāju, ka tās visas ir tādas virtuālas cīņas, spēka demonstrēšana. Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns gribēja, lai pasaule viņu ievēro, un tas arī ir noticis.”

Latvijas piloti Pasaules kausa kopvērtējumā

Oskars Melbārdis – 8. v. divniekos un 5. v. četriniekos

Oskars Ķibermanis – 4. v. divniekos un 7. v. četriniekos

Uģis Žaļims – 14. v. divniekos. Olimpiskajās spēlēs nepiedalīsies

Phjončhanas programma

18.02. 13:05 – divnieki, 1. un 2. brauciens

19.02. 13:15 – divnieki, 3. un 4. brauciens

24.02. 02:30 – četrinieki, 1. un 2. brauciens

25.02. 02:30 – četrinieki, 3. un 4. brauciens

LA.lv