×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. jūnijs, 2015
Drukāt

Psihoterapeite par mīļākās lomu (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ikviena sieviete vēlas būt mīlēta un lolota, pavadot savu dzīvi ar vīrieti, kurš sniedz vajadzīgo drošības sajūtu, izrāda rūpes un, protams, pauž mīlestību un pieķeršanos. Bet ko iesākt, ja šis šķietami ideālais vīrietis jau ir saistīts laulības saitēm ar citu sievieti? Noderīgus ieteikumus un plānu, kā rīkoties, ja attiecībās esi nonākusi mīļākās lomā, sniedz eksperti.

“Lai uzzinātu, vai vīrietis plāno šķirties no sievietes, ar ko ir precēts, lai veidotu attiecības ar jauniepazīto simpātiju, atliek vien runāt ar pašu vīrieti. Atbilde būs vajadzīga no viņa paša, tomēr ne vienmēr tā būs patiesa un reālajai situācijai atbilstoša.

Protams, šādā situācijā nobrieduši cilvēki vēlas plānot savu dzīvi, izvirzīt mērķus un saprast, ar ko var rēķināties un ar ko nē, kas ir pilnīgi dabiski, tomēr tas ne vienmēr notiek realitātē,” stāsta psihoterapeite Benita Griškeviča, piebilstot, ka sievietei, kura šai situācijā ir mīļākās lomā, ir jāizvērtē, kas traucē pajautāt vīrietim, vai viņš ies prom no sievas un kad?

Varbūt tās ir bailes dzirdēt patiesību un reāli saskarties ar zaudējuma izjūtu. Vai varbūt bailes viņa acīs izskatīties pārāk prasīgai un paģērošai, un apdraudējums zaudēt attiecības pavisam, ja tiks izrādīta pārāk liela uzstājība.

“Tā jau mēdz jokot, ka centieni parunāt par attiecībām esot drošs veids, kā tās sabojāt. Patiesībā viss atkarīgs no katra partnera pašpaļāvības, vēlēšanās pilnveidot attiecības un prasmes sarunāties. Pavisam nerunāt par to, kā jūtaties savā mīļākās lomā, ir grūti, tāpēc spriedze izlaužas, izplūstot greizsirdībā (varbūt skaudībā). Tādēļ arī saruna netiek nekur tālāk par jūsu mierināšanu, bet nav risinājuma, un tādēļ nav arī pārmaiņu,” uzskata psihoterapeite.

Tāpat Griškeviča min, ka šādās attiecībās abiem ir atšķirīgas nākotnes vīzijas: “Jūs vēlaties būt viņa sieva un komfortablas mājas saimniece, kamēr viņam, iespējams, visērtāk ir saglabāt esošo situāciju. Kad vilšanās izjūta kļūst arvien reālāka, un ir skaidrs, ka būtiskas vajadzības šajās attiecībās paliek neapmierinātas, ir saprotama vēlēšanās iegūt jaunu cerību, ka sapņi piepildīsies.”

Rezumējot iepriekš minēto, Griškeviča uzsver, ka nobrieduša cilvēka reakcija uz notiekošo būtu raudzīties pēc iespējas reāli un problēmas risināt lietišķi, citādi riskējam laiku pavadīt, pasīvi gaidot uz pārmaiņām un neizmantot iespēju pašiem uzlabot savu dzīvi.

Turpinājumā piedāvājam rīcības plānu – padomus, ko ņemt vērā ikvienai sievietei, kura saistījusies romantiskās attiecībās ar precētu vīrieti. Ieteikumus apkopojis portāls allwomenstalk.com, konsultējoties ar attiecību eksperti un psiholoģi Mišelu Veineri – Deivisu.

Cieni sevi

Pirms izvēlies stāties attiecībās ar jau saistības uzņēmušos vīrieti, izvērtē, vai būsi gatava samierināties ar dalītu uzmanību un rūpēm. Ja apzinies, ka šāda vīrieša rīcība liks tev justies nekomfortabli, cieni sevi un rodi situācijai piemēroto risinājumu, pat tad, ja tas paredz šķiršanos no cilvēka, kurš paguvis iemantot vietu tavā sirdī.

Vai viņš ir gatavs jaunai dzīvei?

Protams, ir dzirdēti dažnedažādi stāsti par vīriešiem, kuri no tiesas izšķiras no savām sievām un bērnu mātēm, lai veidotu jaunu dzīvi, ar sievieti, kura iemantojusi viņu simpātijas, neraugoties uz laulības noteiktajām saistībām. Tomēr šādus gadījumus krietni biežāk papildina situācijas, kurās vīrieši cenšas dzīvot dubultu dzīvi. Ja nojaut, ka arī tu esi sastapusies ar šādu cilvēku, izvērtē visus upurus, ko tev nāksies nest, saglabājot attiecības, ko vīrietis veido paralēli savai ģimenes dzīvei.

Atceries par ģimeni

Saistoties ar jau precētu vīrieti, ņem vērā, ka tavs partneris, visticamāk, ir ne tikai kādas sievietes vīrs, bet arī bērnu tēvs. Ja zini, ka vēlies jūsu attiecības saglabāt, velti laiku un pūles, lai, ja tas iespējams, pēc laika iepazītu viņa atvases un nodibinātu attiecības, nevis pilnībā ignorētu viņa iepriekšējo dzīvi.

Nebaidies sērot

Ja esi izlēmusi atteikties no attiecībām, kurās tavs partneris nav bijis brīvs pirms to uzsākšanas, ļauj sev izsērot šo nelaimīgo aizraušanos un nekaunies par to. Mīlestība robežu nepazīst, tāpēc tev nav jājūtas vainīgai par savām jūtām!

Neļauj apkārtējo nosodījumam ietekmēt savu lēmumu

Gadījumā, ja tomēr vēlies turpināt attiecības ar jau precētu vīrieti, neļauj apkārtējo nosodījumam kavēt tevi no tavas dzīves dzīvošanas! Atbildība par lēmumu šķirt esošo laulību, lai veidotu jaunas attiecības, ir jāuzņemas vīrietim, turklāt jūsu privātā dzīve nudien nav neviena darīšana!

Saglabā modrību

Ņem vērā, ka attiecības esi izveidojusi ar vīrieti, kurš ir bijis spējīgs spert sānsoli savās agrākajās attiecībās. Iespējams, tā nav bijusi vienīgā reize viņa mūžā, tāpēc izvērtē, vai partneris patiesi ir tāds cilvēks, par kādu tu viņu uzskati.

Greizsirdība

Attiecībās ar jau aizņemtu vīrieti, ļoti iespējams, jutīsi greizsirdību. Diemžēl saistības, kurās vienam no partneriem ir divas otrās pusītes, paredz šādu izjūtu amplitūdu, tāpēc izvērtē, vai esi gatava to piedzīvot!

Nezaudē kontroli pār savu dzīvi

Atceries, ka vien tev ir iespēja ietekmēt savu dzīvi – cilvēki, kas mums ir apkārt, mūsu ikdienā atrodas vien mūsu vēlmes dēļ. Ja jūti, ka attiecības ar jau precētu vīrieti ir bez perspektīvas un jūsu nākotne, visticamāk, būs tāda pati kā šodien – ar slapstīšanos, noklusēšanu un nozagtiem kopīgi pavadītā laika mirkļiem -, apdomā, vai patiešām vēlies dzīvot šādu dzīvi!

delfivina

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Psihoterapeite runā par attiecībām ar aizņemtu vīrieti…varbūt vinekārši pateikt,ka mēr vīrietis nav brīvs, tikmēr viņš ir tabu.

  2. Tieši līdzcilvēku VIENALDZĪBA pret laulāta cilvēka IZLAIDĪBU (senāk to sauca īstajā vārdā “maucība”) mūsu sabiedrību padarījusi par izsmieklu. Mērkaķojoties līdzi rietumu izvirtībām, ģimene tiek degradēta. Cieš bērni, CIEŠ tas, KURU KRĀPJ. Tikai psihopāti var kā bioroboti kopoties, jo tiem kauns un nožēla neeksistē. Lasu un brīnos par šo CINISKO PSEIDOPSIHOLOĢES padomu. Laikam pati- bez jūtām, kā daudzi citi terapeitiņi.

    • Reiz ši t.s. psihoterapeite atbildēja uz manu jautājumu( biju cerējusi,ka atbildēs man uz e-pastu),atklāti norādot manu vārdu,uzvārdu ,rakstīju,ka mans vīrs mani krāpj,bet sieviete,ar kuru krāpj mani- nu,nav ne skaistāka ne labāka, pie tam aizņemta. T.s. psihoterapeite atbildēja,ka es varbūt esmu greizsirdīga uz to sievieti? iedomājaties- greizsirdīga uz .. sievieti?

Draugiem Facebook Twitter Google+