×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
10. septembris, 2013
Drukāt

PTAC slēdz līdzdarbības līgumu cenu uzraudzībai, pārejot uz eiro

LETALETA

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) noslēdzis līdzdarbības līgumu ar Patērētāju interešu aizstāvības asociāciju (PIAA), lai nodrošinātu kontroles saistībā ar preču un pakalpojumu cenu norādīšanas kārtības ievērošanu to paralēlās atspoguļošanas periodā.

Tāpat panākta vienošanās par sadarbību, cenu norādīšanas kārtības ievērošanai cenu paralēlās atspoguļošanas periodā ar Pārtikas un veterināro dienestu un Valsts ieņēmumu dienestu, portālu “LA.lv” informēja PTAC.

Regulāra informācijas apmaiņa par pārbaudēs fiksēto notiks arī ar Konkurences padomi (KP), lai pārbaudītu, vai netiek slēgtas aizliegtas vienošanās par cenu politiku. PTAC jau šobrīd īstenojis vairāk kā 100 informatīvās pārbaudes un, sākot ar šī gada 1.oktobri, deviņu mēnešu periodā plānots pastiprināti pievērst uzmanību cenu norādīšanas kārtības ievērošanai un īstenot teju 30 000 cenu norādīšanas kārtības ievērošanas pārbaudes.

Kā jau iepriekš ziņots, 2014.gada 1.janvārī Latvijas oficiālā valūta būs eiro, paredzētas izmaiņas arī veidā, kā tiks norādītas cenas tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietās. Lai Latvijas patērētājiem būtu laiks pierast pie jaunās valūtas, sekot līdzi cenām un vieglāk orientēties cenu izmaiņās, jau no šī gada 1. oktobra sākas deviņu mēnešu periods, kurā tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietās cenas tiks norādītas paralēli gan latos, gan eiro. Savukārt PTAC uzdevums ir īstenot pārbaudes visā Latvijā, lai patērētājiem būtu iespēja pieņemt lēmumu par pirkumu, kas balstīts un pilnīgu un patiesu informāciju.

Administratīvo pārkāpumu kodeksā par cenu norādīšanas kārtības neievērošanu paredzēta administratīvā atbildība no 20 līdz 500 latiem. Savukārt īstenojot negodīgu praksi, piemēram, neievērojot parakstīto iniciatīvas “Godīgs eiro ieviesējs” memorandu un tādējādi negatīvi ietekmējot patērētāja ekonomisko rīcību, Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēta administratīvā atbildība juridiskām personām no 50 līdz 10 000 latiem.

PTAC aicina komersantus, lai nekļūdīgi norādītu preču un pakalpojumu cenas, iepazīties ar izstrādātajāmVadlīnijām preču un pakalpojumu cenu norādīšanas kārtībai cenu paralēlās atspoguļošanas periodā, kas pieejamas PTAC mājaslapā. Papildus informāciju komersanti var saņemt zvanot pa PTAC eiro informatīvo tālruni 67388641 vai sūtot e-pastu uz eiro@ptac.gov.lv.

Patērētāji var uzdot sev interesējošus jautājumus par cenu norādīšanu paralēlās atspoguļošanas periodā, sniegt ziņas par negodprātīgiem komersantiem un izteikt savas bažas zvanot uz PTAC konsultatīvo tālruni 65452554 vai arī sūtot e-pastu uz eiro@ptac.gov.lv.

{source}
<iframe width=”640″ height=”480″ src=”//www.youtube.com/embed/s2B_KWLqC1Q” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+