Ekonomika
Bizness

Putina meitām nav kontu Latvijas bankās, paziņo FKTK1


Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Foto – LETA/AP

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Atbilstības kontroles departaments ir veicis attiecīgo pārbaudi, un saskaņā ar tās gaitā no bankām iegūto informāciju varam sacīt, ka Latvijas banku klientu vidū šādu personu nav, tā par savulaik medijos publicēto informāciju par Krievijas prezidenta Vladimira Putina meitu iespējamiem banku kontiem Latvijā pirmdien informēja FKTK sabiedrisko attiecību pārstāve Ieva Upleja.

Martā FKTK priekšsēdētājs Pēters Putniņš intervijā “Latvijas Avīzē” par izskanējušo informāciju, ka Krievijas prezidenta Putina meitām esot slepeni konti Latvijas bankās, par ko ziņoja ASV žurnāls “Mother Jones”, atbildēja, ka tas tiks pārbaudīts un, ja tā nebūs taisnība, par to tiks paziņots. “Mūsu funkcija ir reaģēt uz jebkuru šādu signālu. Vai būtu jāreaģē tikai mums? Lai katrs iestādes vadītājs, uz kuru attiecas naudas atmazgāšanas novēršana Latvijā, padomā, vai nav jārīkojas līdzīgi. Mēs painteresēsimes par to. Protams, grāmata nav tas labākais informācijas avots, bet jāpārbauda ir,” skaidroja P.Putniņš.

Viņš arī skaidroja, ka “jebkuram cilvēkam Latvijā, ja vien tā nav sankciju sarakstā esoša persona, ir tiesības atvērt kontu. Nevienu nedrīkstam diskriminēt. Cita lieta, ja tie ir slēpti konti, vai ja patiesā labuma guvēji nepareizi uzrādīti u.t.t., tad gan mums varētu būt jautājumi. Kāda starpība no kāda avota nāk signāls – pārbaudīsim, vai tā ir taisnība”.

Saistītie raksti
LA.lv