×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
4. marts, 2016
Drukāt

Putins neuzbruks Baltijai… Bet ko no viņa gaidīt? Saruna ar Dmitriju Oreškinu (38)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Esmu pārliecināts, ka gadījumā, ja Putins uzbruktu Latvijai, daļa te dzīvojošo krievu dotos karot pret Krievijas karaspēku,” saka Krievijā dzīvojošais politikas pētnieks un publicists DMITRIJS OREŠKINS. Tomēr šāds scenārijs esot mazticams. Pie tāda secinājuma D. Oreškins nonācis, analizējot Putina ideoloģiju un tās izpausmes. Viņa pētījums par šo tēmu lasāms arī jaunākajā Austrumeiropas politikas pētījumu centra rakstu krājumā “Cietoksnis Krievija: politiskā, ekonomiskā un drošības situācija Krievijā pēc Krimas aneksijas un tās ietekme uz Baltijas valstīm”.

– Par ko ir runa – par Krievijas ideoloģiju vai par Putina ideoloģiju? Vai tas ir viens un tas pats?

– Tas jāskata mijiedarbībā. Putins tikai savas trešās prezidentūras laikā atrada pats sevi. Viņš sajuta, ko no viņa vēlas Krievijas tauta un ko viņš pats vēlas no Krievijas. Pašreizējais Krievijas tēls ir tas, kas viņam pašam patīk vislabāk. Es teiktu, ka Krievija ir kļuvusi putiniskāka, bet Putins ir kļuvis krieviskāks. Patiesībā Krievija ir ļoti daudzveidīga valsts ar atšķirīgām idejām, bet Putins to visu ir centies vienādot pēc vienas piegrieztnes, un, manuprāt, tas ir slikti un pat bīstami. Vēl 90. gados Krievijā bija dažādi līderi ar ļoti atšķirīgiem uzskatiem – Jeļcins, Gaidars, Ļebedjs, Primakovs, Javlinskis, Zjuganovs – un bija asa politiska konkurence. Tagad ir viens pats Putins. Atbildot uz jautājumu, es teiktu tā – Putins ir apcirtis Krievijas ideoloģijai visus zarus un atstājis tikai pliku stumbru. Un šis stumbrs ir Putina ideoloģija.

– Tirgus ekonomikā darbojas pieprasījuma un piedāvājuma likums. Ja nav pieprasījuma, tad preci nemaz nevarēs pārdot. Varbūt Putins ar savu ideoloģiju ir tieši tas, ko krievi vēlas saņemt?

– Ādolfu Hitleru 1932. gadā vēlēšanās Vācijā atbalstīja 33% vēlētāju. Tas bija pietiekami daudz, lai prezidents uzticētu nacistu partijas vadonim sastādīt valdību. Ieguvis varu, Hitlers pamazām pārveidoja sabiedrības struktūru – aizliedza partijas, ierobežoja vēlēšanu norisi, pārveidoja tiesu varu un tā tālāk. Tādējādi varas līdzsvars zuda un Hitlers faktiski kļuva par vienpersonisku vadītāju, kuram visi aplaudē. Vai vācieši to vēlējās vai arī viņi līdz tam tika novesti? Nedomāju, ka uz to var sniegt skaidru atbildi. Taču es uzskatu, ka Vācijā 30. gados to izdarīt bija vieglāk nekā tajā pašā laikā Dānijā vai Anglijā. Tāpat arī Krievijā Putina ideoloģiju realizēt ir vieglāk nekā, piemēram, Latvijā. Katrai sabiedrībai ir savs sociālkulturālais fons. Krievijā tam ir spēcīgi vadonisma un militārisma apjūsmošanas elementi. Tas pats vēsturiski ir bijis vāciešiem. Taču, ja šos elementus neattīsta, nav teikts, ka sabiedrība tos noteikti pieprasīs. Ja valstī ir politiskā daudzveidība, tad šie elementi, iespējams, paliks tikai kā vieni no daudziem. Slikti, ja tie sāk dominēt. Ja ir viens līderis, viņam jābūt nekļūdīgam, jo neviena cita, kas izlabo kļūdas, nebūs. Domāju, ka lielākais risks šajā situācijā ir pašai Krievijai, taču, protams, arī kaimiņvalstīm.

– Jūs neesat pirmais, kas salīdzina Putina Krieviju ar hitlerisko Vāciju. Vēsturnieki bieži spriež, ka nacisti pie varas nāca tāpēc, ka vācu tauta jutās aizvainota pēc Pirmā pasaules kara un alka revanša. Cik lielā mērā pašreizējo Krievijas politiku nosaka nostalģija pēc PSRS un vēlme atjaunot zudušo impēriju?

– Es nedomāju, ka “nostalģija” ir īstais vārds. Nostalģija veidojas no atmiņām, bet pēc PSRS Krievijā ilgojas arī jauni cilvēki, kuri šo laiku pat nav piedzīvojuši. Mūsdienās tas ir mākslīgi radīts mīts par to, cik varena un stipra reiz bija šī valsts, kas līdzvērtīgi varēja stāties pret ASV, kas aizsūtīja kosmosā Gagarinu un veica citus varoņdarbus. Jaunie cilvēki nezina, kas ir “komunālais dzīvoklis”, “rinda”, “deficīts”. Tas ir izstumts no kolektīvās apziņas. Kad stāsti viņiem, ka PSRS laikā veikalā nebija gaļas, viņi nesaprot: “Kas tur īpašs, aizej uz veikalu pretējā ielas pusē un nopērc tur. Kur problēma?” Viņi vienkārši nespēj iedomāties situāciju, ka gaļas nav vispār nevienā veikalā.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. par to ka tam gnomam trūkst resursu, lai uzbruktu baltijai, var tikai priecāties, bet galvenais ir pavisam kas cits – saprast kā būtu, ja šo resursu netrūktu, un stratēģija ir jābalsta tikai uz šādu scenāriju

  • resursu netrūkst ! Atbildēt

   Tikai kāpēc uzbrukt savam: uz pusgrauda nopirktam, uz sveša(kangara) vārda nopirktam ??
   Tagad tie pusgrauda nopirktie saņem ES subsīdijas un ko vēl nē… faktiski par velti.
   Pārņems raše savā varā(juridiskajā) visu – no ES dabūs pigu !
   Nav 3 x jāmin, kas ir izdevīgāk !!!

 2. …. vai ar antropocentriski ideologiju izveidotam konstrukcijam … !!!

  … Kad reiz cilvece naks pie prata … nometis savu savtigo pasparliecibu, ka taisni vinu izmekletie laiki, to falsificetie notikumi un likumi – pateisiba – dod tiem tiesibauarvaldit citu tautas un zemes !!!!

 3. … Ar kadam tiesibam Krievija uzskata Baltiju par savu gubernu … ne jau vesturiskam, ne jau likumigam !

  … Atkal tiek pielietoti vecie imperialistu un sodienas globalistu argumenti, kas ir balstiti uz vestures viltosanu, un tadejadi izmekletu un pasinteresu aizstavosu laika nosacijumu …

  … Agresoru uzvaras par miermiligiem Baltu senciem, pedejos 4000 gados, kuri apdzivoja visu Eiropu Ziemelafriku un lielako dalu no Azijas, runaja visiem saprotama valoda, attistija savstarpeju tirgu un izglaba ka ari velreiz pacela cilveces kulturu, kas no serijam dabisko kataklizmu izsaukto demografisko un socialo krizu bija degradejusies …. LUK KUR PASTAV TIESIBAS EIROPAI UN SEVISKI BALTIJAS VALSTIM DZIVOT BRIVAM !!!!

  … un ne agresivo Babilonijas, Romas, Bizantiimperiju parstavosam deklaracijam

  • Kā tu zini, ka Krievija uzskata Baltijas valstis par savu guberņu?
   Pilna Latvijas ar Krievijas uzņēmējiem, jo stulbie tūdaliņi vnk ir par stulbu, lai pašu spētu veidot biznesu!
   Stulbie tūdaliņi naudas dēļ pārdod ne tikai LV, bet pārdotu arī savu māti …
   Srulbiem tūdaliņiem labāk veicas pārgudra un tukša muldēšana…vai ta neesi pamanījis, ko?

 4. Runas vīri-komentētāji,prātiņ,nāc mājās! Oreškins it kā loģiski un vēsturiski objektīvi runā,bet jāpatur vienmēr prātā,ka Krievijā valda čekisti un viņu domāšana ir monstru tipa-tur nav nekā no intelektuāļu vidē pieņemtā,tāpēc uzticēties teiktajam nedrīkstam.
  Romieši kādreiz teica-ja dzirdi daudz runājam par mieru,gatavojies karam.Jā,karu normāls cilvēks negrib,tāpēc tik ļoti gribas noticēt mierīgas un laimīgas dzīves iespējamībai,tāpat kā kādreiz miljoni noticēja komunisma ideoloģijas utopijai,šiem meliem,ar kuru palīdzību boļševiki vispirms izvaroja pašu māti Krieviju un tad centās arī pārējo pasauli.
  Oreškins ne pirmo reizi publicējas mūsu medijos,bet vai mēs varam tiešām ticēt,ka “lācītim vēderā ” ir tieši tāds saturs,kā autors mums klāsta!?!
  Mainās laiki un mainās kara tehnika un taktika. Vai tad tehniskais bruņojums šodien ir galvenais???
  Tas bija galvenais 1940. gadā. Mūsdienu laikmets ir informācijas laikmets,un tātad -tieši informācija kā melīga propaganda ir viens no visvarenākajiem ieročiem mūsu ienaidnieku rokās. Un,kamēr Maskavas centrā gulēs slepkavas un meļa Ļeņina mūmija,kā Krievijas valsts simbols,tikmēr mēs Krievijai ticēt nedrīkstam.
  Pēc Latvijas aneksijas 1940.g Staļinam vajadzēja ar fiziskām metodēm salauzt Latvijas tautas morālo mugurkaulu un izsūtīt,nogalināt ap 10% Latvijas tautas labākās daļas,arī mūsu Latvijas armiju,valsts un tautas lepnumu. Šodien ir citi ieroči ar kuru palīdzību salauzt tautas morālo mugurkaulu,ko jau veiksmīgi čekisti drupināja 50 komunistu okupācijas gados.
  Un latviskiem vai krievu uzvārdiem pēc tā visa pārdzīvotā nav vairs tik būtiska nozīme,lai mēs tā droši būtu pārliecināti,kuri mums blakus dzīvojošie ir-savējie starp svešiem vai svešie starp savējiem. Lūk tieši tāpēc informatīvais karš ir tik bīstams!!! Un tas jau NOTIEK,kaut arī bumbas un tanku lielgabali neārda mūsu mājas un neiznīcina fiziski mūs pašus,bet infomācijas ieroči pamazām salauž mūsu garu un patieso vienotību. Un tas ir ļoti bīstami,ja nesāksim domāt ar galvu,nevis vēderu un vēl citām zemākām ķermeņa daļām. Lai mums veicas!!!
  Ja neiebruktu,arī mūsu Latvijas Armiju,valsts lepnumu.

  • Nemuldi daudz par kara metodēm, ko tu no tām saproti!? Pēdējā, izšķirošā brīdī vienmēr runā Girkini nevis pļāpas (piedošana, politoloģi) kiseļovi un oreškini. To, ka krievs ar Baltiju neliksies mierā ir skaidrs jebkuram puikam. Lieta ir tā, ka lielā Krievija ir palikusi bez ostām. Nekas briesmīgs jau nebūtu, bet krievs ir pieradis atņemt dabas resursus nevis pirkt tos. Tāpēc vienmēr jūtīsies pazemots, ka viņām ar Latvijas ostām jāstrādā uz līgumu pamata. Pie tā viņām “sāp”, ka Latvija “iedzīvojās” (tā viņš to saprot) par viņā rēķinu. Tāpēc mūs glābt var tikai viens, proti, Krievijas sabrukšana. Nebūs Pu būs kāds Hodorkovskis, kas nemazāks imperists par Pu tikai gudrāks un tāpēc bīstamāks.

 5. papildus pilsonis Atbildēt

  Ja nelaikā iezvanās baznīcas zvans, tas nenozīmē ka pats zvana- kāds dod zīmi – par ko domājiet paši… Tāpat tā BBC filma nav nejauša – kādas ziņas ir tapušas zināmas un briti pieklājīgi dara visu zināmu…Kas par to liecina – Kremļa un to aģentu bļaustīšanās Rīgā – ” tā fantāzija, nu nav tā”. Laikam briti uzmina uz kājas tai monentā, kad jau formējas ”pasākums” ( dienējošiem PA tas jēdziens ir skaidrs ). Protams vai būs lielkomanda – kā gribēs… Nu tas ”pasākums” ir publiski pieejams un vairs nav un nebūs pēkšņš un nezināms – Tikai pajautājiet Kozlovskim , kāpēc nerok robežgrāvi … Nu nerok, lai ”latgalieši” varētu ar Kamaz iebraukt Latgalē ( kā savulaik Ukrainā) . Nu nerok to grāvi – nerok -Tikai kāpēc : samaksāja par nedarīšanu vai stulbums? Tā robeža ir vaļā… un tie pāris robežsargi ar revolveriem ir izsmiekls pie vaļēja ceļa… Varētu aizbildināties ar aukstu ziemu – nu nekā Kozlovski – tā ap o grādiem … Jā un runā par NATO. NATO grāvi neraks, žogu nebūvēs. Tas Vienotībai, kura sākusi bloķēties ar SC… vel Solvita vada drošibas komisisju… Tur laikam tā atbilde…

 6. .................... Atbildēt

  visu čekistiem,…kaut kas ļoti dzirdēts…kur gan?????????????????

 7. “ja Putins uzbruktu Latvijai, daļa te dzīvojošo krievu dotos karot pret Krievijas karaspēku,”
  Naivais Oreškins.
  Arī daļa latviešu karotu PAR Krieviju. Paskatieties vairāku partiju (S,GKL,….) sarakstus un vēlēšanas par krievu valodu.

  • Ja tu teiktu, ka būtu latvieši, kas izvairītos no karošanas par Latviju, es piekristu, bet, lai latvieši karot par Krieviju, ir jābūt galvu saspiedušam, un tā kārtīgi. Un tu pats arī esi galvu saspiedis vai arī provokators.

 8. zviedreļu auglotaji, šīs rijigas skandoliķužurkas , un citas tamlidzīgas salašņas ir nozagusas Latvija aptuveni 4700 kvadratkilometrus mežu un labas l/s zemes . Un turpina zagt.

 9. Protams, ka Putins …NEUZBRUKS Latvijai, jo 45,7 % īpašumu un tml. pieder Krievijas cilvēkiem …
  neviens tūdaliņš nevaukšķēja, kad bez neviena šāviena Latvijas teritorija – Abrene tika atdota krievijai!

 10. Sakarīgi, – tik par maz vērtūbas pievērsts tam, kā kreivija izsenis mīl to “personību kultu”…
  par lielvaru mentatlitāti, kura tik tuva visām skaitliski lielām tautām, nemaz nerunājot…

  Krievijas gadījumā to jau sen sauc par `lielkrievu šovinismu`.
  Bet vsādi citādi – ta caru, tad kādu citu stipru vadoni padod…
  Stingru roku, kas var iesist, bet ko noteikti vajag bučot…

 11. >….Krieviem tas bija dubults smagums – gan ekonomiskā krīze, gan zaudētās varenības apziņa. Īpaši to pārdzīvoja tie krievi, kuriem nācās emigrēt no Vidusāzijas republikām. Iepriekš viņi bija ieņēmuši nozīmīgus amatus, bet Krievijā šie ļaudis tika uzņemti diezgan vēsi, bieži tā arī nespēja atrast darbu……<
  Krievi no Vidusāzijas republikām(Uzbekijas pārsvarā) tika nosūtīti uz Kaļiņingradas okupētajām teritorijām. Tur krievi iekārtojuši militarizētu midzeni ES viducī. ES ir ar sepsi tās sirdī. To var ārstēt tikai ar operāciju, ķirurģisku iejaukšanos.

 12. Tas nu gan bija gari stiepts “Aijā – žūžū, latvju bērni.”

  Sapinieties, sapinieties,
  Aizkorķējiet ausis!
  Saldā miegā, kājām gaisā
  Guli, Fledermausi!

  3x
  Guli, guli, Fledermausi,
  Saldā miegā, kājām gaisā.

 13. Да уж, это шедеврально. Как же богата Россия на всяких придурков. Только русский может так любить родину, и только русский может так её ненавидеть. Никогда ранее не слышал об этом придурке, но нашим местным нацикам он явно придётся по вкусу. Что ж, наслаждайтесь сказочкой, получайте оргазм, только не забывайте – таких мудаков всего лишь единицы.

 14. Kādēļ, lai Krievija iebruktu Latvijā? Viņi par KRIEVIJAS Tautai nozagto naudu Latviju, jau ir nopirkuši.

 15. No Krievijas būtu jābaidās ja tur būtu komunistu režīms.Tagad tur arī kapitālisms uzņēmējdarbība ceļošanas brīvība,kas nebija iespējama padomju laikos.

 16. Šis politiskais stumbrs, kas nozīmē viena cilvēka nedalītu varu pār valsti un tautu, Krievijā ir bijis visos laikos: gan cara laikos, gan PSRS laikos, gan tagadējos laikos. Tur nekā jauna nav, jo tradicionāli Krievijas politiķu vairākumam demokrātijas principi nav pieņemami. Tur vienmēr ir valdījuši impēriski principi un nostaļģija pēc lielvalsts statusa. Un tas vienmēr ir bijis bīstami priekš apkārtējām valstīm, arī
  Baltijas valstīm, jo viņu likteņi ir atkarīgi no šī viena Krievijas valdnieka ambīcijām. Valsts varas un pārvaldes struktūras ir tikai paklausīgs instruments šī valdnieka rokās, kā tas labi bija redzams Krimas aneksijas gadījumā. Tāpat iesaistīšanās Sīrijas konfliktā liecina, ka Putins daudz nerespektē Rietumus un viņu pļāpāšanu. Vienīgais, ko viņš respektē ir spēks un tikai Rietumu militārais pārākums viņu pagaidām attur no lielākām avantūrām, tai skaitā arī Baltijas virzienā. Tāpēc viņš tagad audzē “muskuļus”, nostiprina un modernizē Krievijas bruņotos spēkus, lai tuvākā nākotnē jau no spēka pozīcijām varētu diktēt savus noteikumus citiem un vispirms jau saviem kaimiņiem. Tā ka apgalvojumam, ka Putins neuzbruks Baltijai, to tik kategoriski apgalvot nevar. Jo Krievija taču ir pazaudējusi stratēģisku pieeju Baltijas ostām un arī Baltijas jūrai, tāpat kā tai nav brīvas pieejas Kaļiņingradas “maisam” un tās Putinaprāt nav mazsvarīgas intereses. Jūs jau redzat, ar kādām metodēm Putins aizstāv līdzīgas intereses Sīrijā…

 17. Ja Krievijas armija iebruktu Latvijā,Latvijas armijā dienošo krievu vairākums izdarītu to pašu,ko Ukrainas armijā Krimas pussalā dienošo krievu vairākums.Kāpēc,lai būtu savādāk?Latviešu tautas vairākums līdz PSRS sabrukumam 50 gadu garumā dziedāja slavas dziesmas komunistu partijai un lielajai padomju tautai,bet visus pionieru vecumā dotos zvērestus piemirsa vienā naktī.Rūpējies par vilku cik labi vari,bet tas nekad savu mežu neaizmirsīs.

 18. Kādreiz mūs skolā mācīja,ka Ļeņins un partija ir apjūsmojami dvīņu brāļi,tagad redzams ka dvīņi ir Putins un Krievija.
  Ļeņins vairāk bija teorētiķis,bet praktiķi bija slavenie inkvizitori Dzeržinskis,vēlāk Ježovs,Berija un Višinskis.Pašlaik Krievijā pagaidām ir tikai viens Putina pilnvarots inkvizitoriņš – Kadirovs.Lai nodrošinātu efektīvu varas vertikāli to skaitam jābūt lielākam.

  Putins tagad asi kritizē Ļeņinu par pieļautām kļūdām impērijas atjaunošanā pēc carisma sagrāves,bet ja iedomātos Putinu ar viņa pašreizējo domāšanu Ļeņina vietā, tad boļševiki pie varas nenoturētos un jukas Krievijā būtu lielākas.
  Tomēr ideoloģiai un ticībai ir milzīgs spēks ,to apstiprina ES valstu patreizējā bezspēcība un nevienprātība visu svarīgāko izaicinājumu priekšā.

  • Vērotājs!?
   Ļeņinu nosaukt par teorētiķi var tikai slīpēts komunistu aģents. Tam nezvēram ir tikai viens darbs(V un R), tas pats oriģinālā ir runu kompilējums pilns ar lamām. Pirms izdošanas to pārstrādāja vesels Institūts.
   Toties viņš personīgi vadīja 20 000 000 cilvēku iznīcināšanu. Ko vērts vien ir rīkojums par šāvēju komandu , kuras sākušas pagurt, nošaušanu un to vietā iesaukt šāvējus no proletāriešu vidus. Putina vērotājs?

   • Sapieris Vodička Atbildēt

    nemelo, .., ļeņins bija tikai .. kas labi derēja biografijas dēļ, bet piemeram judeļuplušķsi kaganovicUkraina esot vainojams GOLODOMORā ! Tas pats kas tagad, – Vaļcman.. un Kolomoisk.. izzog Ukrainu, kamer vientieši sarīdīti plēšas,…

 19. Putins neuzbruks Latvijai, baidās ka spēku nepietiks. Viss ir nozagts vai noandelēts. Paldies Dima, nomierinājis! Atradīsies kāds cits, kas uzbruks. Pašreiz tiek meklēti ceļi, kā nobaidīt rietumus un NATO tā, lai viņi atteiktos no piektā panta un paziņotu kaut ko līdzīgu Ukrainas gadījumam.

 20. Šajā garā stāstā neesmu saskatījis neko tādu, ko nebūtu zinājis. Vienīgais tas, ka to ir pateicis Oreškins. Par mūsu krieviem mēs viņam varētu pastāstīt vairāk. Un tomēr, salīdzinājums ar Hitleru un Vāciju nav korekts un pat pārāk paviršs. Būtiska atšķirība ir tā, ka pirms kā uzstāties ar saviem gegemona lozungiem Hitlers ir cēlis Vācijas ekonomiku. Galvenais viņa sauklis ir bijis tautas labklājība. Viņš pat bijis pret to, ka vācu stradnieks brauc darbā ar riteni vai sliktu auto un dzīvo graustos. Tur pretīm Putinam nenāk pat prātā celt tautas labklājību. Viņiem pat parādijušies ideologi, kas pierāda, ka jo sliktāk tautai klājās jo tā ir stiprāka. Mihalkovs vispār šo domu novedis, izdabājot Putinam, līda absurdam. Nākot pie varas Putins visiem ir apsolijis daļu no dabas resursu pārdošanas rentas. Un tas ir būtisks un saistošs. Krievija vēstures gaitā ir salaupījusi tik daudz dabas resursu, ka netaisās neko attīstīt izņemot to, kas pasargās tos un realizēs piegādi tirgū. Šo domu krievam iepotē jau skolā, no pirmās klases, un to, ka visi cenšās atņemt tos. Krievus tas apvieno un sasilda jau instinkta līmenī. Parastam krievam daudz nevajag, viņš domā, ka jebkurā gadījuma pateicoties dabas dāvanām izkulsies. Tāpēc no Krievijas nekad nebūs normālas valsts kāmēr tā nesadalīsies vai nesabruks. To dabīgi nekāds oreškins un nekad nepateiks. Tā patās, kā Afrikas tautām katastroa ir bijusi ka tur atrada naftu dimantus tc. tā patās Krievijas traģēdija ir vēstures gaitā nerimstoša apetīte krievu valdnieku un nepietiekoš pretestība no ārienes.

 21. Labi teikts. Tikai piemirsts, ka Putins darbojas pēc Bizantijas principa ( savulaik Krievija pasludināja, ka ir Bizantijas pēctece…). Vajag piemēru – Čečenija un Kadirovs, vajag piemēru: kavēsanās valstu lielvizītēs – kaut pie pāvesta … – ”es ir varens un tu gaidīsi”…

  • vispār būtu incants paskats:
   visi sasēžas pie galdiem un sāk ēst-dzert nesagaidot novēlojošos
   pūķinu.
   Kad šis beidzot ierodas, tad: – ā, nu nāc tu arī pie galda ! –
   Domāju, būtu izārstēts ar pirmo reizi, protams, ja nav galīgs tupaks.

 22. jā, jā,bu-bu-bu,nāk Putins... Atbildēt

  kas tu par oreškinu,Movše pluškin? Pastasti man labak, kāpēc zviedreļu un zīdeļu auglojošosalašņu apzagta mana Latviesu tauta izmirst visstraujak pasaule,ko, meligais utaini?

  • visu esam dzirdējuši un sapratuši, kremļa trolli. Komentāri jāraksta tā, lai parādītu:
   – Latvijā viss ir slikti, zaudēta valsts
   – latvieši ir rasisti, nacisti, antisemīti.
   Nu izdomā taču pats kautko jaunu!

Draugiem Facebook Twitter Google+