×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
13. jūlijs, 2012
Drukāt

Radoša ideja, ko darīt ar veciem dēļiem

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

“Noplēsu vecu siena šķūni, daudzi dēļi vēl gana labi, žēl būtu sadedzināt. Vai ir kāda ideja, ko darīt ar šiem materiāliem?
” Mudīte Rīgā

 

Veciem kokmateriāliem ir vairākas priekšrocības. Tie ir ļoti lēti, stabili, ar interesantu faktūru, kas izveidojusies laika gaitā.

 

No labiem veciem materiāliem var darināt sētas, koka konstrukcijas, apšuvumus. Retro stila cienītāji it bieži veido griestu vai sienu nošuvumus trinītī, un, piemēram, pirtiņas iekšpusē tie izskatās pavisam romantiski.

 

Ļoti labs veco kokmateriālu izmantošanas paraugs ir Minhenes supermodernajā lidostā, kur ekonomiskie vācieši tā noformējuši centrālo kafejnīcu. Vecie kokmateriāli bijuši zāģēti un krāsoti. Tagad dēļi ir apzēmerēti (apzāģēti no abām malām), daļa krāsas saudzīgi noēvelēta, daļa notīrīta, daļai vēl redzams vecais klājums. Stiprinājuma skrūves iegremdētas. Bāra apdarē šāds kokmateriāls izmantots konkrētās konstrukcijās – rāmis ap vitrīnu, letes fasāde, puķu galdu sānu malas un arī sienas. Var redzēt, ka šeit strādājuši teicami dizaineri, un ir detaļas, kuras vērts atdarināt. Īpaši jauka ir dēļu vienmērīgā ritma izjaukšana. Daži īsāki piesisti šķērsām, citiem nozāģēts slīps gals. Šāda veidā saraibināta koka plakne kļūst interesantāka, dzīvāka.

Toties krodziņa izkārtnē uzraksti ir izgriezti no plāna materiāla un uz kātiņiem nedaudz izcelti no sienas. Zem plāksnītēm novietotas mazas LED lampiņas. Viesu zālē no biezām brusām izgatavotas laucinieciskas galda virsmas, kurām senatnīgums izcelts, galu malas apstrādājot ar stiepļu birsti. Izskatās, ka gar tām alus pudeles atkorķējušas vairākas bairīša cienītāju paaudzes.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+