×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. marts, 2013
Drukāt

Radošo savienību padome iesniegusi KM pasākumu sarakstu prēmēšanai kultūras jomā

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Radošo savienību padome piektdien iesniegusi Kultūras ministrijā (KM) pasākumu sarakstu, kuru varētu izmantot prēmēšanai kultūras jomā, atkārtoti norādot arī uz to, ka naudas balvas nepieciešamas arī par nacionāla mēroga kultūras sasniegumiem, aģentūrai BNS sacīja padomes valdes priekšsēdētāja Ieva Struka.

Viņa informēja, ka Radošo savienību padome ir izveidojusi tabulu ar gada balvām, apkopojot kultūras nozaru iesniegto informāciju. Nozares pieteikušas vienu līdz septiņus, viņuprāt, nozīmīgākos starptautiskos pasākumus, par sasniegumiem kuros būtu jāpiešķir valsts prēmijas. Visvairāk šādu notikumu ir mūzikā, kino un mākslā.

Tāpat šajā sarakstā Radošo savienību padome pievienojusi latviešu mākslinieku vārdus, kas daudz sasnieguši starptautiskā līmenī, bet nav saņēmuši valsts novērtējumu.

Struka pastāstīja, ka sarakstā iekļauti, piemēram, Karalienes Elizabetes mūzikas konkurss Beļģijā, Venēcijas biennāle, Berlīnes un Kannu kinofestivāli.

Tomēr viņa atkārtoti uzsvēra, ka naudas balvas nepieciešamas ne tikai par starptautiskiem, bet arī nacionāla mēroga kultūras sasniegumiem. To pašu norādījuši arī nozaru pārstāvji. Struka paskaidroja, ka mazas nācijas nacionālas nozīmes kultūras sasniegumi ne vienmēr ir tiešā veidā eksportējami, bet var būt ar lielu un paliekošu nozīmi Latvijai, bez kuriem nav iedomājama nacionālās kultūras pastāvēšana.

Kā piemēru viņa minēja, ka augstākais novērtējums literatūrā ir Nobela prēmija, tomēr Latvijai šādu balvu iegūt izredzes ir viens pret tūkstoti. Taču tas nenozīmē, ka Latvijā netop nekas vērtīgs šajā nozarē, – Latvijā ir laba augsta līmeņa literatūra, kura arī būtu pelnījusi atbilstošu atzinību.

Kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Līne aģentūrai BNS teica, ka ministrija ir saņēmusi priekšlikumus, taču vēl nav paspējusi ar tiem iepazīties. Priekšlikumi tiks izvērtēti kārtējā Kultūras alianses un KM sanāksmē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+