Latvijā
Novados

Traģēdija Saulkrastos – glābjot degošu īpašumu, bojā iet nejaušs aculiecinieks9


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs attēls. Foto-Shutterstock

Arī laicīgi pamanītas uguns liesmas var pārvērsties nenovēršamā un postošā nelaimē. Saulkrastos ugunsgrēkā pamatīgi cietusi kāda privātmāja, bet glābjot īpašumu smagi cieta un gāja bojā kāds nejaušs aculiecinieks, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Gleznainā vietā, pašā jūras krastā pirmdienas vidū liesmas pārņēma kādu divstāvu privātmāju. Lai arī sākumā licies, ka uguni izdosies nodzēst pašu spēkiem, beigu beigās nācies saukt ugunsdzēsējus.

Pie mājas bija sanākuši tuvākie kaimiņi un viņu starpā nenorima sarunas par ugunsdzēsēju darbu. Sieviete, kas dzīvoja nu jau liesmu izpostītajā mājā, ar asarām acīm noskatījās kā viņas dzīvesvieta pārvēršas gruvešos.

Jau vēlāk ugunsdzēsēju mašīnas notikuma vietā piebrauca viena pēc otras, gaidot savu kārtu, lai iesaistītos dzēšanas darbos. Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve izprot cilvēku sirdssāpes un bažas, tomēr ugunsdzēsēji darīja visu, lai uguns liesmas nodzēstu un glābtu ēku.

Pirmā notikuma vietā ieradās Saulkrastu glābēju brigāde, bet kā nākamie tuvākie uz ugunsgrēku devās ugunsdzēsēju brigāde no Čiekurkalna. Līdz ar to, jārēķinās ar zināmu laika posmu kamēr glābēji var ierasties. Pēc dzēšanas darbiem ugunsdzēsēju pienākums ir auto ūdens cisternu uzpildīt, jo nekad nav zināms, kad būs jādodas uz nākamo izsaukumu.

Saistītie raksti

“Pēc sākotnējās informācijas tiešām izskatās, ka ugunsdzēsējiem bija problēmas ar ūdens atrašanu, jo tuvākajam hidrantam nebija iespējams atvērt hidranta vāku. Tas nozīmē, ka ūdens apsaimniekotājs nebija uzturējis hidrantu darba kārtībā, kas ir viņa pienākums. Līdz ar to, ūdens tika ņemts gan no jūras, gan arī pievests no attālākas vietas, kas bija aptuveni pusotra kilometra attālumā,” stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste.

Savu dzīvību svešas mājas dēļ ziedoja kāds vietējiem zināms kungs vārdā Dainis. Pie mājas sapulcējušies ļaudis līdz galam nespēj noticēt, ka vīrietis miris. Vēl šodien esot redzēts un atņēmis sveicienus.

LA.lv
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Latvijas lepnuma” laureāti izraudzīti!
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Bīstama gājēju pāreja Jūrmalā! Gada laikā notriekts jau otrais bērns
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
CSDD eksaminatoram piedāvā 200 eiro kukuli par pārbaudījuma nokārtošanu 1
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Agrāk zaga spoguļus un magnetolas, tagad – “torpēdas”. Saruna ar VP pārstāvi Māri Priednieku
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Neskaidras kodīgas vielas dēļ Juglā no daudzstāvu nama evakuē iedzīvotājus 1
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
ECT pret Latviju vērsies vīrietis, kuru tiesā 25 gadus pēc zādzības izdarīšanas
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Breksita vienošanās: deputāti noraida Džonsona grafiku
8 stundas
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Latvijas lepnuma” laureāti izraudzīti!
9 stundas