Politika

Rasnačs: NA par maksātnespējas administratoru partiju dēvē pēc incerces1


Dzintars Rasnačs.
Dzintars Rasnačs.
Foto – Dainis Bušmanis

Nacionālo apvienību (NA) par maksātnespējas administratoru partiju sauc pēc inerces, intervijā Latvijas Radio pirmdien sacīja tieslietu ministra amatam izvirzītais Dzintars Rasnačs (NA).

“Vispirms jau par to, ka Nacionālo apvienību dēvē par maksātnespējas administratoru partiju, es teikšu, inerces pēc. Jā, tiešām ietekme pirms diviem gadiem un vairāk bija, taču nu jau ļoti ilgu laiku tādas nav,” teica Rasnačs, atbildot uz jautājumu.

Viņš atzina, ka ir vajadzīgas ļoti būtiskas pārmaiņas, un to veikšanai viņš cer uz atbalstu Saeimā un Tieslietu padomē. “Domāju, ka ir pilnībā jāreformē šī sistēma un, manuprāt, maksātnespējas administratoriem ir jābūt tiesu sistēmai piederīgām amatpersonām, tāpat kā tie ir zvērināti notāri, zvērināti advokāti un zvērināti tiesu izpildītāji. Un tikai šādā ceļā es redzu iespēju novērst tos riskus, kādi pastāv šobrīd šīs profesijas cilvēku darbā,” klāstīja topošais ministrs.

“Ar šo tiek panākts tas, ka būs efektīva zvērinātu maksātnespējas administratoru pašpārvalde, kurai būs daudz vieglāk atlasīt graudus no pelavām, daudz vieglāk identificēt melnās avis, ja tādas būs, ātrāk un operatīvāk jau ar disciplinārās atbildības instrumentiem rīkoties gan preventīvi, gan arī, ja vajadzīgs cīnoties ar sekām,” teica Rasnačs.

Jau ziņoja, ka raidījums “de facto” svētdien savukārt vēstīja, ka, lai arī valdības veidošanas laikā no malas izskanējis aicinājums mainīt Tieslietu ministrijas politisko vadību, tomēr valdības veidošanas procesā diskusijas par šo nav notikušas.

Raidījums atgādināja, ka, kopš 2006.gada tieslietu joma, ar 2,5 gadu pārtraukumu krīzes laikā, ir NA pārziņā, bet partijas vadošie politiķi ir bijuši cieši saistīti ar maksātnespējas nozari. Tieslietu ministra Gaida Bērziņa publikācijas, kā arī CV un amatpersonas deklarācijas liecina, ka maksātnespēja ir viņam tuva joma, apvienības ģenerālsekretārs un bijušais Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Aigars Lūsis pats ilgstoši strādājis par maksātnespējas administratoru, bet inistra padomniece un bijusī ministre Baiba Broka Sertificēto maksātnespējas administratoru asociācijas eksaminācijas komisijā bija priekšsēdētāja vietniece. NA politiķi noliedz, ka administratoru labvēlība būtu ietekmējusi viņu vēlmi striktāk uzraudzīt un sakārtot tieslietu nozarē notiekošo.

LA.lv