Sports
Ziemas sports

Rastorgujevs labi šauj, bet solis vēl nav tik ātrs 0


Rastorgujevs sezonas pirmajās individuālajās sacensībās sašāva visus mērķus.
Rastorgujevs sezonas pirmajās individuālajās sacensībās sašāva visus mērķus.
Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien sašāva visus mērķus, taču viņa solis nebija no ātrākajiem, tāpēc Pokļukā notiekošā Pasaules kausa pirmā posma desmit kilometru sprinta sacensībās viņš ieņēma 16.vietu.

Rastorgujevs, kurš iepriekš bija saaukstējies, nodrošināja dalību arī svētdien gaidāmajā iedzīšanā, kur piedalīsies sprinta 60 labākie biatlonisti.

Par piektdienas sacensību uzvarētāju tika kronēts norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, kurš šaušanā kļūdījās vienu reizi un finišēja pēc 23 minūtēm un 46,3 sekundēm. Otrais, atpalikdams 16,1 sekundi, bija ugunslīnijā kļūdas nepieļāvušais francūzis Antonēns Gigonnā. Visbeidzot uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās arī nekļūdīgi šāvušais krievs Aleksandrs Loginovs, kurš uzvarētājam zaudēja 16,4 sekundes.

Tikmēr Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika par 59,8 sekundēm. Savukārt tikai 24.vietā piektdien bija titulētais Francijas biatlonists Martēns Furkads, kurš ugunslīnijā kļūdījās vienu reizi.

Rastorgujevam distancē bija 41.ātrākais solis.

Ieslēpojot pirmajā šaušanā, Rastorgujevs bija vien 27.vietā, tomēr, sašaujot visus mērķus, viņš pakāpās uz dalītu devīto pozīciju. Vēl pirms otrās ugunslīnijas Latvijas sportists bija astotais, turklāt viņš arī otrajā piegājienā sašāva visus mērķus, tomēr augstāk pakāpties vairs neizdevās. Lai arī pēc otrās šaušanas Rastorgujevs vēl atradās pirmajā desmitniekā, distances noslēgumā viņš atkrita uz 16.vietu.

Savukārt abi pārējie Latvijas biatlonisti uzrādīja pieticīgākus rezultātus – Aleksandrs Patrijuks nesašāva trīs mērķus un ieņēma 102.vietu, kamēr Daumants Lūsa ar diviem neprecīziem šāvieniem ierindojās 107.pozīcijā.

Kopumā sprintā startēja 110 biatlonisti.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc divām individuālajām sacensībām līderis ar 96 punktiem ir Bē, kurš par astoņu punktu tiesu apsteidz Gigonnā. Savukārt Rastorgujevs ar 25 punktiem ir 32.pozīcijā.

Saistītie raksti

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Baiba Bendika ceturtdien bija nekļūdīga šaušanā un izcīnīja augsto piekto vietu 15 kilometru individuālajā distancē, šajā disciplīnā sasniedzot karjeras rekordu.

Dāmas 7,5 kilometru sprintā spēkosies sestdien. Savukārt svētdien norisināsies iedzīšana.

Starpsezonā Rastorgujevs noalgoja kādreizējo norvēģu biatlonistu un tagadējo treneri Frūdi Andresēnu, kurš savulaik izcīnījis trīs medaļas olimpiskajās spēlēs. Līdz ar to Latvijas sportists pārtraucis sadarbību ar savu ilggadējo treneri Intaru Berkuli.

LA.lv