×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

Rastorgujevs: “Manas priekšrocības bija trasē” (1)

andrejsrastorgujevs.comandrejsrastorgujevs.com

Pēc finiša Andrejs bija pirmais no visiem biatlonistiem, kas devās atbildēt žurnālistu jautājumiem. Lai gan domās vēl bija trasē. Tāpat kā sprinta distancē, neaizvērts palika viens mērķis. „Neesmu bēdīgs, es domās joprojām atceros to vienu šāvienu. Analizēju, lai tādas kļūdas nepieļautu nākamreiz,” savu atskatu uz sacensībām sāka Andrejs Rastorgujevs.

„Nenovadīju stobru uz mērķi, tas šāviens vēl nebija izspiests, kad jau zināju, ka būs garām. Šodien centos šaut lēnāk, jo zināju, ka manas lielākas priekšrocības ir trasē. Jutos labi, arī slēpes slīdēja labi. Zinu, ka nobraucienos vairāki konkurenti krita, man tur problēmu nebija. Centos visu laiku darbināt smadzenes, lai kontrolētu notikumus trasē. Distances beigās pēdējā kalnā uzbraucu savā tempā, necentos par katru cenu panākt Ederu, jo sapratu, ka nobraucot no kalna vairs neko nevarēšu izdarīt,” notikumus trasē atcerējās Andrejs.

Priekšā vēl divas distances – 20 kilometru klasika un 15 kilometru masu starts. „Plāni? Uz lielā ekrāna redzēsiet, kādi tie ir un kā sanāks. Es gatavojos visām distancēm,” teica Andrejs. No viņa strāvo apņēmība tikt vēl augstāk.

Divās pirmajās olimpiskajās distancēs Rastorgujevs ik reizi pa kļūdījās vienā šāvienā. Šoreiz tas bija ceturtais šāviens trešajā šautuvē – lode aizlidoja mazliet šķībi uz vienpadsmitiem. Kurš no šiem diviem ir sāpīgāks? „Noteikti pirmais, sprintā. Tas bija medaļas vērtē. To saprot arī pats Andrejs un par to ļoti pārdzīvo. Bet kopumā šaušana bija laba, ātrums arī,” treneru zonā divas distances salīdzināja Rastorgujeva treneris Intars Berkulis.

Nākamais starts Rastorgujevam paredzēts 13. februārī 20 kilometru distancē. Iedzīšanā Andrejs uzrādīja otro labāko laiku slēpošanā. Ja šaušanu izdosies noturēt pirmo divu distanču līmenī, Rastorgujevu starp favorītiem varam rakstīt arī ceturtdien. Lai izdodas!

Māris Siliņš, “LA” speciālkorespondents Sočos

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ļoti interesantas sacensības, kuras vēl interesantākas padara Andreja labais starts. Pietrūkst vēl veiksmes.
    Prieks, ka Latvijā ir tāds atlēts.

Draugiem Facebook Twitter Google+