Apbrīno

“Raxtu Raxtu” Latvijas svētku koncertu tradīcija 16

Publicitātes foto

Ievērojot  ikgadēju tradīciju, muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” šoruden klausītājiem gatavo īpašus un skanīgus valsts svētkus, aicinot uz diviem Latvijas svētku lielkoncertiem 18. novembrī Ķīpsalas hallē. Mūziķi sola, ka netrūks gan labi zināmu dziesmu un pirmatskaņojumu, gan vērienīgas sadziedāšanās un enerģiskas muzicēšanas kopā ar dūdu un bungu grupu “Auļi”.

“Raxtu Raxti” ir šobrīd Latvijā un arī daudzviet pasaulē labi pazīstama latviešu mūsdienu tautas mūzikas apvienība, kuras daiļradē sadzīvo tradīciju spēks ar mūsdienīgiem muzikāliem eksperimentiem, profesionālu un enerģijas pilnu skatuves sniegumu. Grupa sākotnēji radās kā vairāku grupas “Autobuss debesīs” mūziķu eksperiments, apvienojoties vienā kolektīvā ar pazīstamiem etnomūziķiem. Sākotnēji kolektīva repertuārā bija tikai Imanta Kalniņa kompozīcijas tautas mūzikas skanējumā, bet, laikam ritot, repertuārs kļuva daudz plašāks. Grupā muzicē pieredzes bagāti un pazīstami mūziķi: Kristīne Kārkle, Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Edgars Kārklis, Armands Treilihs un Artis Orubs.

Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienai veltītajā svētku koncertā “Raxtu Raxti” piedāvās īpašu repertuāru – skanēs gan labi pazīstamas latviešu tautasdziesmas, gan latviešu komponistu oriģinālmūzikas skaņdarbi un pašu “Raxtu Raxtu” mūziķu dziesmas tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā.

Koncerta programmā sagaidāmi arī vairāki īpaši pārsteigumi, piemēram, vairākas labi zināmas, bet iepriekš nedzirdētas Imanta Kalniņa dziesmas no kinofilmām “Maija un Paija” un “Sprīdītis”, kā arī šogad tapušās komponista dziesmas. Līdztekus sagaidāmi arī vairāku tautasdziesmu versiju pirmatskaņojumi.

Pirmoreiz koncertā gaidāms atskaņojums Imanta Kalniņa pazīstamajai “Meža mātes dziesmai” no klasiskās kinofilmas “Sprīdītis” – šoreiz jaunā versijā. Agrāk tikai filmā dzirdētā dziesma tagad pieejama jaunā “Raxtu Raxtu” aranžējumā, kur labi pazīstamā Imanta Kalniņa melodija un Māras Zālītes teksts satiekas ar laikmetīgu “pasaules mūzikas” skanējumu.

“Lai arī saistīta ar notikumiem 1985. gada kinofilmā “Sprīdītis”, dziesma ne vien atsauc atmiņā tās noskaņu, bet ir arī tekstuāli aktuāla šodien. It īpaši 18. novembra svētku priekšvakarā,” ir pārliecināti “Raxtu Raxti” mūziķi.

Turpinot veiksmīgo iepriekšējo gadu tradīciju, kopā ar “Raxtu Raxtu” mūziķiem uzstāsies arī enerģiskā dūdu un bungu grupa “Auļi”. Īpaši patriotiskas un kopības sajūtu rosinošas noskaņas sagaidāmas koncerta noslēguma daļā, kad iecerēta vērienīga sadziedāšanās ar publiku.

 

Varbūt noder!!

Koncerti: 18. XI 14.00 un 18.00 Rīgā Ķīpsalas hallē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 7 – 25


LA.lv